Jolanta Valentin - "Udane wesele"


Wydawnictwo: Złote Myśli
Data wydania: maj 2008
Liczba stron: 198

Przygotowania do ślubu i wesela często spędzają sen z powiek nie tylko przyszłemu małżeństwu, ale również ich rodzicom, rodzeństwu, starszym. Każdy pragnie, aby ten dzień był piękny i jedyny w swoim rodzaju. Najważniejszym zadaniem jest zapięcie wszystkiego na ostatni guzik. Im bliżej do uroczystości, tym zaczyna pojawiać się więcej wątpliwości, problemów i niedociągnięć. Przyszli Młodzi denerwują się i boją, że coś wyjdzie nie tak. Stres związany z przygotowaniami może doprowadzić do wielu konfliktów, nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji. Jak temu zapobiec i w przedślubnym rozgardiaszu nie zatracić siebie oraz nie zapomnieć o tym, co jest głównym celem zaślubin? Warto zapoznać się z e-bookiem „Udane wesele” Jolanty Valentin. 

„Udane wesele” to świetny poradnik, który pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości związane z organizacją weselnej imprezy. Zainteresowani znajdą tu dosłownie wszystko – zaczynając od wyboru lokalu, zespołu, fotografa, kamerzysty i świadków, a kończąc na dokumentach potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego nie tylko w kościele, ale i w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Przyszła Panna Młoda może dowiedzieć się gdzie najlepiej kupić suknię ślubną oraz jaki powinna mieć kolor i kształt. Poradnik udostępnia również propozycje fryzur dla włosów różnej długości. Oczywiście, autorka nie zapomniała o mężczyznach, którzy znajdą przydatne informacje dotyczące butów oraz swojego stroju, a mogą wybierać pomiędzy garniturem, smokingiem i surdutem. Panowie dowiedzą się również jak wiązać krawat, co jest bardzo pożyteczne, gdyż niektórzy nie mają opanowanej tej umiejętności. Ponadto, poradnik Jolanty Valentin pomoże w ustaleniu szczegółów dotyczących menu czy sesji zdjęciowej. Oczywiście ważnym elementem jest dekoracja, której poszczególne elementy powinny dobrze ze sobą współgrać. Autorka nie zawiodła i w tej kwestii.

W e-booku „Udane wesele” znajdziemy również przykłady zabaw i harmonogram przyjęcia weselnego, co może okazać się bardzo pomocne w całym weselnym rozgardiaszu. Fantastycznym dodatkiem jest „weselny kalkulator”, dzięki któremu można stworzyć listę gości oraz przewidywanych wydatków. Do tego, mamy okazję do zapoznania się z gafami weselnymi, na które warto zwrócić uwagę i przygotować się tak, aby zapobiec pewnym nieprzyjemnościom, które mogą nas napotkać.

Panną Młodą jeszcze nie byłam i przypuszczam, że nie będę w najbliższym czasie, jednak podczas drugiego weekendu czerwca pełniłam funkcję Starszej na weselu swojej siostry. Przyznam, że jestem osobą, która zawsze wszystko mocno przeżywa i przejmuje się na zapas. Oczywiście, w tym przypadku również tak było. Mnóstwo przygotowań, coraz mniej czasu, a tu jeszcze jak na złość – pełno zaliczeń i egzaminów, gdyż sesja zbliża się wielkimi krokami. Stresowałam się i jak na razie ciężko jest mi wyobrazić sobie, jak ja jako Panna Młoda miałabym sobie poradzić z załatwianiem wszystkich formalności, ciągłym dzwonieniem i zamawianiem czegoś, denerwowaniem się czy wszystko wyjdzie po mojej myśli. Teraz jestem już po tej uroczystości i wiem, że tak naprawdę zawsze coś wyjdzie inaczej, ale nie jest to powód do jakiegokolwiek smutku czy żalu. Z pewnością zachowam sobie tego e-booka, gdyż możliwe, iż pomoże mi za kilka lat w przygotowaniach do mojego wesela.

Polecam go wszystkim osobom, które czeka ta piękna i ważna chwila oraz tym, którzy stanowią podporę i służą pomocą przyszłej Parze Młodej. Na pewno nie zawiedziecie się!

Za e-booka serdecznie dziękuję internetowemu wydawnictwu Złote Myśli.

10 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Ja w najbliższej jak i w dalszej przyszłości nie planuję ślubu. Ale jakbym miała już wziąć ślub to skromny, bez dużego wesela - mnie całe te przygotowania przerażają. Więc raczej ta książka mi się nie przyda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do wesela mi jeszcze daleko, ale jak już przyjdzie co do czego to może :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w przeciwieństwie poprzednich wypowiedzi, jestem już po slubie. Sama go organizowłam i wiem , że taka książka może być bardzo pomocna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W obecnej chwili raczej nie interesują się taką tematyką ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w domu mnóstwo książek na tego typu tematy, jak prowadziłam kwiaciarnię to siłą wyższą byłam zmuszana do ubierania sal i kościołów, piszę że byłam zmuszana, bo był to dla mnie stres niesamowity, denerwowałam się za wszystko i wszystkich, i pewnie dlatego non stop odwlekam swój ślub, ale to już tuż tuż :)

  OdpowiedzUsuń
 6. E-booków nie trawię, poradników także, ale do wesela to mi jeszcze daleko, więc zdecydowanie spasuję tym razem. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, zdecydowane nie. Nie przepadam za poradnikami, e-booków nie ścierpię. Niestety.
  Może gdybym jeszcze szykowała się do ślubu. Ale i tutaj nie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj ten poradnik to na pewno mnie nie zainteresuje, przynajmniej na chwilę obecną. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka na pewno nie dla mnie, a przynajmniej nie na razie ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.