K. Reider, S. Kraushaar - "Uśmiechnij się, Misiu"


Tytuł oryginału: Mausebär, ich mag dich sehr!
Autor: Katja Reider
Ilustrator: Sabine Kraushaar
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: lipiec 2011
Liczba stron: 24
Przypuszczam, że wielu z Was nie lubi wstawać z samego rana. Nie jest to zbyt przyjemna czynność, szczególnie kiedy za oknem leje jak z cebra. A jeśli ktoś wie, że danego dnia nie zdarzy się nic miłego, ponieważ nikt go nie lubi? Właśnie w takiej trudnej sytuacji jest Miś, który jest przekonany, że inne zwierzątka nie darzą go sympatią. Jednak okazuje się, że to nie jest prawda! Przebywając w przedszkolu, Miś uświadamia sobie, że jest lubiany. Szczególnie mocna więź zaczyna łączyć go z myszką Alutką. Zwierzątka zostają przyjaciółmi, jednak jak to w przyjaźni – zdarzają się upadki i wzloty. Charaktery przyjaciół są zupełnie inne, dlatego nie zawsze jest między nimi tak kolorowo. Alutka jest wesoła i rezolutna, ale i niepunktualna, co bardzo przeszkadza Misiowi. On również ma kilka wad – jest podejrzliwy, obrażalski i dumny. Na szczęście, zwierzątka nie trwają w złości zbyt długo i dochodzą do porozumienia.

Książeczka "Uśmiechnij się, Misiu" jest wspaniałym prezentem dla dzieci.Pozwala uświadomić sobie, jak ważna i wartościowa jest przyjaźń. Prawdziwi przyjaciele są na dobre i złe, zawsze pocieszają i pomagają sobie nawzajem. Na bliskiej osobie zawsze można polegać. Świadomość posiadania przyjaciela sprawia, że każdemu żyje się lepiej i po prostu… lżej.

Czasami nawet bardzo małe misie
mogą mieć swoje całkiem spore smuteczki.
Ale wszystkie czarne chmurki wnet przegonimy z nieba.
I znów zaświeci słonko!

Książka jest napisana w formie rymowanki. Cudowne i kolorowe ilustracje autorstwa Sabine Kraushaar zdobią każdą stronę przedstawionej historyjki. Duża czcionka umożliwia samodzielne czytanie starszym dzieciom. Polecam tym mniejszym, jak i większym Czytelnikom!

Za książeczkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Jedność.

7 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Misie to prawdopodobnie ulubiona maskotka małych dzieci, więc tego typu lektura na pewno ucieszy najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Misie lubią dzieci, dzieci lubią misie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla młodszego rodzeństwa będzie jak znalazł :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie musiałabym czytać Twojej recenzji, żeby po samej okładce wiedzieć, że książeczka jest niesamowita. Wspaniale się prezentuje wydanie. Oczywiście Twoja recenzja utwierdza mnie w przekonaniu, że warto podarować taką książeczkę jakiemuś maluszkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Okładka jest niesamowita, aż człowiek chce sięgnąć po nią. :)

   Usuń
 5. Może kupię swojemu braciszkowi ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam komu podarować tego dzieła, ale na wszelki wypadek zapiszę sobie tytuł : )

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.