Piotr Mart - "Mężczyzna od A do Z"

Wydawnictwo: Złote Myśli
Wydanie: III
Data wydania: 9 czerwca 2010
Liczba stron: 292

W 1993 roku John Gray wydał humorystyczny poradnik zatytułowany "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus". Tytuł tej książki przeistoczył się w często powtarzane powiedzenie, oznajmujące, iż kobiety i mężczyźni pochodzą z zupełnie innych planet, a zatem – różnią się od siebie pod wieloma względami. Faktycznie, różnimy się nie tylko pod względem fizycznym. Często na linii mężczyzna-kobieta dochodzi do wielu nieporozumień, które są tłumaczone tym, iż pochodzimy z dwóch różnych światów. Jednak, podobno "przeciwieństwa się przyciągają", więc mimo wszelkich dzielących nas różnic, zostaliśmy stworzenia w taki sposób, żebyśmy mogli uzupełniać się. Z tego względu powinniśmy dążyć do jak najlepszego zrozumienia swojej drugiej połówki, co da lepszą gwarancję na trwały i szczęśliwy związek.

"Mężczyzna od A do Z" to trzecie wydanie tego poradnika – uzupełnione i poprawione. Co ciekawe, jest napisany przez mężczyznę i skierowany do kobiet. Głównym celem autora jest pomoc płci pięknej i wyjaśnienie wielu męskich zachowań, które nie zawsze są zrozumiałe i przekonujące. Piotr Mart przybliża "męski sposób myślenia" – robi to klarownie i przejrzyście.

Pierwszy rozdział to skarbnica wiedzy na temat uwodzenia. Autor przedstawia skuteczne sposoby na zaintrygowanie płci przeciwnej swoją osobą. Kiedy etap uwodzenia dobiega końcowi, warto dowiedzieć się w jaki sposób można zrozumieć mężczyznę. O tym traktuje drugi rozdział, gdzie poznajemy potrzeby męskiej psychiki czy typy męskiej agresji. W tej części z ciekawością czytałam o tym, dlaczego faceci udają twardzieli i wstydzą się pytać innych o drogę. Kolejne rozdziały zawierają równie interesujące informacje i porady. Poznałam sztukę perfekcyjnej komunikacji z mężczyzną, i typy "trudnych mężczyzn" oraz sposoby na uwodzenie na odległość. Ponadto, publikacja zawiera bonusy – informacje o męskim ego, odpowiedzi na pytanie: „czego tak naprawdę pragnie mężczyzna?” oraz metody na to, jak skutecznie pocieszyć nie tylko mężczyznę.

Na 288 stronach tej publikacji można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych informacji, które na pewno ułatwią kobietom utrzymywanie poprawnych stosunków z płcią męską.  Piotr Mart porusza wiele ważnych kwestii, które nieraz spędzają nam sen z powiek. Wiele kobiet zadręcza się pytaniami w stylu: "Czy on mnie w ogóle kocha?", "Dlaczego on mnie nie rozumie i nie czyta mi w myślach?", "Czy jestem dla niego wystarczająco atrakcyjna?", "Jak mam go skutecznie wspierać?", "Dlaczego on nie mówi mi o tym, co go martwi?" i tak dalej… Pytań jest mnóstwo, jednak na większość z nich nie potrafimy sobie odpowiedzieć. Chcemy być lepszymi partnerkami, ale nie mamy pojęcia jak to zrobić. Z tego względu warto sięgnąć po ten poradnik. Oczywiście, nie musimy postępować dokładnie tak, jak proponuje autor. Ta publikacja ma na celu uświadomienie kobietom tego, jak są ważne w życiu mężczyzn i jaką istotną rolę w nim odgrywają. Oczywiście, niektóre porady należy przyjmować z przymrużeniem oka, aczkolwiek wiele z nich warto wprowadzać w życie, gdyż na pewno poprawią nasze relacje z partnerem.

"Mężczyzna od A do Z" pozwala na zdystansowanie się do niektórych zachowań płci przeciwnej i poznanie prostych mechanizmów, których znajomość pomoże w stworzeniu udanego związku. Tę publikację polecam wszystkim kobietom – wolnym i zajętym; trwającym w szczęśliwym związku i tym, których związek przechodzi kryzys; zainteresowanym nowymi wskazówkami i tym, które uważają, że na temat mężczyzn wiedzą wszystko. Poza tym, zawsze można wracać do różnych kwestii zawartych w tej publikacji, przypominać je sobie i testować na mężczyznach. ;-)

 Za e-booka serdecznie dziękuję internetowemu wydawnictwu Złote Myśli, gdzie można kupić tego e-booka.
Możecie go kupić również w księgarni Gandalf.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na moją świeżutką stroną na facebooku! ;-)
Dopiero zaczynam przygodę z tym, więc pewnie będzie mi szło dość opornie, 
jednak mam nadzieję, że nie będzie tak najgorzej.

22 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Czytałam już jeden poradnik tego typu i o mało nie umarłam ze śmiechu, szczególnie jak doszłam do rozdziału o pikantnych smsach, które mają pobudzić wyobraźnię ;) podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie w moim guście. Zapewne tylko bym się z nią męczyła.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uwielbiam takie książki, polecam Ci Graya, ale tym razem "Marsjanie i Wenusjanki w sypialni".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Poszukam informacji o tej książce - jeśli zainteresuje mnie to na pewno sięgnę po nią. :)

   Usuń
 4. Na razie raczej odpuszczę sobie ten poradnik...

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi interesująco. Chętnie bym przeczytała. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ukrywam, że przydałby mi się taki poradnik :D A więc gdy tylko gdzieś ujrzę tę książkę, od razu biorę się za czytanie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię czasami poczytać tego typu poradniki więc może kiedyś po niego sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mężczyzn to ja nigdy nie zrozumiem, ale i tak z chęcią przeczytałabym ten poradnik :)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo przydatna :D ja na razie chcę przrczytać "dlaczego mężczyźni kochają zołzy", jeśli mi się spodoba to "Mężczyzna od A do Z" będzie następną pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przybieram się już od jakiegoś czasu do sięgnięcia po "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy". Spotkałam się z różnymi opiniami na temat tej książki, ale chcę wyrobić własną. :)

   Usuń
 10. Chętnie bym przeczytała;) Zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego...a w ostateczności trochę się pośmiać, jeżeli tego typu poradnik napisany jest z humorem;)
  Stronę na facebooku polubiłam, życzę powodzenia w jej prowadzeniu;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Nie zawsze trzeba postępować dokładnie tak, jak napisano w poradniku. Czasami lubię sięgnąć po poradnik - jeśli dowiem się czegoś nowego to świetnie, a jeżeli nie to mała strata, przynajmniej pośmieję się. :)
   Dziękuję bardzo za polubienie strony na facebooku! :)

   Usuń
 11. Jeżeli jest napisana z odpowiednią dawką humoru, to pozycja jak najbardziej godna uwagi:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Unikam poradników od jakiegoś czsu, a już zwłaszcza damsko-męskich podobnych. Szczególnie w wersji na wesoło. Uważam, że nie można w nich wyczytać nic specjalne interesującego, czy przydatnego na dłuższą metę. Poza tym w każdym niemal poradniku piszą co innego. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. chętnie rzucę na nią okiem. Mężczyźni są z Marsa to już klasyk, więc pora poznać coś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. książka idealna dla mnie :)
  a Christie jest genialna, na pewno warto do niej zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mówią, że to kobiety są skomplikowane, jednak faceci też wcale nie są prości w obsłudze :D z chęcią zapoznałabym się z tym poradnikiem :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Może to być bardzo ciekawa pozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 17. ciekawa - o ile będziemy wiedzieli kto jest autorem??? nie mówię tu oczywiście i pseudonimie ale o tym kim ten autor jest z wykształcenie - jakie ma doświadczenie życiowe i czy przypadkiem nie chodzi o klepanie kasy tylko i wyłącznie - przeczytać warto wszystko, chociażby dla wyrobienia sobie zdania o autorze----......

  OdpowiedzUsuń
 18. Hej, znajdź grupę na fb o nazwie Kobiety,mezczyzni - zrozumieć się wzajemnie. Prowadzi ją Piotr Mart, autor recenzowanego poradnika. Znajdziesz tam odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące zachowania mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.