Strony

poniedziałek, 29 października 2012

Melissa Panarello - "Sto pociągnięć szczotką przed snem"

Tytuł oryginału: Cento colpi di spazzola prima di andare a dormire
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 1 lipca 2005
Liczba stron: 136

Sięgając po "Sto pociągnięć szczotką przed snem", nastawiłam się na naprawdę mocno erotyczną lekturę, przy której z moich policzków nie będą schodziły wypieki. Zapoznając się z opisem tej pozycji, dowiedziałam się, iż jest to historia nieokiełznanego seksu i nimfomanii, która urasta do gigantycznych rozmiarów, historia poznawanie miłosci cielesnej we wszystkich mozliwych odmianach i konfiguracjach, zatracenia się w seksie bez miłości i bez przyjemności. Poza tym, ta książka została ogłoszona światowym bestsellerem erotycznym. Zatem ja - lubiąca sięgać po tego typu opowieści - poczułam się zaintrygowana i stwierdziłam, że muszę dowiedzieć się, co tak genialnego stworzyła Melissa P., aby okrzyknąć ją sycylijską Lolitą. Mając okazję, nie zastanawiałam się długo i postanowiłam zapoznać się z tą historią.

sobota, 27 października 2012

wyniki konkursu

Miesiąc temu ogłosiłam konkurs, w którym do wygrania była książka Macieja Bennewicza - "Wszystkie kobiety don Hułana". Zgłoszeń było więcej niż się spodziewałam, dlatego wybór jednej osoby był dość trudny. 
Jednak wszem i wobec ogłaszam, że osobą, do której trafi ten egzemplarz będzie....

Na adres zwyciężczyni czekam 7 dni. Jeśli do tej pory nie uzyskam go, książka zostanie przekazana kolejnej osobie, wybranej przeze mnie.

Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w moim konkursie oraz gratuluję zwyciężczyni! :)

czwartek, 25 października 2012

Cathy Glass - "Skrzywdzona"

Tytuł oryginału: Damaged
Wydawnictwo: Hachette
Seria/cykl: Pisane przez życie
Data wydania: 30 stycznia 2009
Liczba stron: 344

Rodzina to podstawowa grupa społeczna - połączona więziami i pełniąca wiele istotnych funkcji. Zdrowe małżeństwo posiadające dzieci, powinno zaspokajać ich podstawowe potrzeby, umożliwiać im normalny rozwój, uczyć odpowiedzialności i szacunku, nawiązywania poprawnych relacji, a co najważniejsze - kochać swoje pociechy i dbać o nie pod każdym względem. Byłoby wspaniale, gdyby każda rodzina wypełniała swoje zadania w przykazany sposób. Niestety, wszyscy wiemy, że nie zawsze tak się zdarza. Bardzo często natykamy się na informacje, z których dowiadujemy się, że nie wszyscy rodzice zasługują na to miano. Niektóre historie wydają się wręcz nieprawdopodobne, nie jesteśmy w stanie przyjąć do wiadomości, iż są prawdziwe. Niestety, taka jest rzeczywistość... Możemy ją poznać nie tylko w telewizji, radiu czy internecie, ale także poprzez sięganie po literaturę faktu. Właśnie dzisiaj spróbuję Wam przybliżyć historię doświadczonej przez los dziewczynki, której dzieje przedstawia Cathy Glass.

wtorek, 23 października 2012

Kącik Filmowy #2

Tytuł oryginalny: Undisputed 3: Redemption
Gatunek: dramat, kryminał, akcja
Premiera: 17/04/2010 (świat)
Reżyseria: Isaac Florentine

Film teoretycznie przeznaczony dla facetów, ale obejrzałam go ze swoim chłopakiem i naprawdę spodobał mi się. Nie mam nic przeciwko oglądaniu filmów, które kręcą się wokół kibicowskich czy mafijnych zatargów, bójek i ustawek. Champion 3: Odkupienie to trzecia część serii. Co prawda, nie oglądałam wcześniejszych, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Na pewno obejrzę poprzednie części, ponieważ spodobała mi się fabuła oraz niebezpieczny, mroczny, więzienny klimat, gdzie więźniowie walczą ze sobą w międzynarodowych turniejach. Jedynym celem jest przetrwanie.   [Moja ocena: 7,5/10]


piątek, 19 października 2012

Susan Wiggs - "Zanim nadejdzie ciemność"

Tytuł oryginału: Home Before Dark
Wydawnictwo: Harlequin/Mira (dziękuję!)
Data wydania: 28 września 2012
Liczba stron: 416

Wzrok - zdolność odbioru bodźców świetlnych, dostrzegania i rozróżniania przedmiotów, ich wielkości, kształtów, barw i ruchu. Poprzez zmysł wzroku człowiek kontaktuje się z innymi ludźmi, widzi ich, dostrzega różnego rodzaju zmiany, potrafi dostrzec niebezpieczeństwo. Wzrok dostarcza do ludzkiego mózgu prawie 80% wszystkich odbieranych wrażeń. Teraz zamknij oczy i nie otwieraj ich przez kilka minut. Wyobraź sobie, że właśnie tyle będziesz widział/-a przez resztę swojego życia. Ciemność i nic więcej... Niezbyt ciekawa perspektywa, prawda?

środa, 17 października 2012

Milena Agus - "Ból kamieni"

Tytuł oryginału: Mal di pietre
Wydawnictwo: W.A.B.
Seria/cykl: Seria z miotłą
Data wydania: 28 sierpnia 2008
Liczba stron: 124

Od dawna zachwycam się okładkami Serii z miotłą. Są piękne i intrygujące, przyciągają wzrok. Doszłam do wniosku, że wypadałoby zapoznać się z tymi powieściami, aby sprawdzić, jak wspaniałe okładki współgrają z treścią i ile wspólnego z nią mają. Na pierwszy ogień poszła niewielkich rozmiarów książka pt.: "Ból kamieni" autorstwa włoskiej pisarki Mileny Agus.


niedziela, 14 października 2012

Janusz Majewski - "Mała matura"

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 4 listopada 2010
Liczba stron: 448
Wojna to bezlitosny, okrutny czas, który wszyscy ludzie pragną wymazać ze swojej pamięci. Zostawia niegojące się rany oraz ślady, które na zawsze zostają nie tylko na ciele, ale także w sercu. Ludzie tracą swoich bliskich, życiowy dobytek, który wcześniej zdobyli ciężką pracą, a nierzadko zostają pozbawieni życia. Kiedy tylko usłyszałam o powieści zatytułowanej "Mała matura" autorstwa Janusza Majewskiego, zapragnęłam zapoznać się z nią, ponieważ uwielbiam sięgać po literaturę traktującą o czasach (między)wojennych, szczególnie tych dziejących się podczas II wojny światowej. Czy mój wybór był słuszny? Od razu zapewniam, że tak. Zdecydowanie tak!

czwartek, 11 października 2012

Nicholas Searle - "Pogromcy mitów: Ciało - mity, prawdy i półprawdy"

Tytuł oryginału: Mythbusters. Rock the Body. 
Mythbusting Adventures Into the Amazing World of the Human Body
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 5 września 2012 
Liczba stron: 156
Miłośnicy programów emitowanych na Discovery Channel z pewnością znają panów z okładki. Z tego względu, iż nie jestem posiadaczką owego kanału telewizyjnego, do tej pory miałam niewielkie pojęcie o "Pogromcach mitów". Owszem, o programie Adama i Jamiego słyszałam co nieco, ale nie na tyle, abym mogła wypowiadać się o nim bądź prowadzić dyskusję na tematy poruszane w "Pogromcach mitów". Na szczęście w moje ręce trafiła najnowsza książka, w której Adam i Jammie zabierają czytelników we wspaniałą podróż w głąb ludzkiego ciała.

wtorek, 9 października 2012

Kącik Filmowy #1

Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem umieszczania na blogu moich opinii dotyczących filmów, które miałam okazję obejrzeć. W końcu wzięłam się za to i zrobiłam listę, którą Wam przedstawiam. Nie zabieram się za rozległe pisanie o filmach, ponieważ nie czuję się na siłach, dlatego będę zamieszczała jedynie krótkie wzmianki o tym, jakie wrażenie wywarł na mnie dany film.
Prawdopodobnie w moim Kąciku Filmowym będą ukazywały się także nowości oraz zapowiedzi filmowe, na które czekam z niecierpliwością.
Plakaty filmowe oraz informacje dotyczące gatunku, premiery filmu oraz reżyserii pochodzą ze strony www.filmweb.pl, gdzie znajdziecie wszystkie filmy, o których wspominam.

A oto filmy, które niedawno obejrzałam:

Tytuł filmu: Chloe
Gatunek: dramat, thriller
Premiera: 12/11/2010 (Polska), 13/09/2009 (świat)
Reżyseria: Atom Egoyan 

Rzadko zdarza się, aby film wciągnął mnie na tyle, abym zapomniała o wszystkim, co mnie otacza, a czas minął w oka mgnieniu. W przypadku Chloe właśnie się tak stało...
Historia wciągnęła mnie od pierwszych minut. Film, który pokazuje, jak zafascynowanie czyjąś osobą potrafi przerodzić się w niebezpieczną obsesję. 
Coraz bardziej zaczynam lubić Amandę Seyfried, do której zapałałam sympatią już po obejrzeniu Listów do Julii oraz Wciąż ją kocham. Po Chloe dołącza do grona moich ulubionych aktorek.   [Moja ocena: 8/10]

sobota, 6 października 2012

Daniel Odija - "Tartak"

 Wydawnictwo: Czarne
Seria/cykl: Poza serią
Data wydania: 2003r.
Liczba stron: 128

Przeglądając biblioteczne półki, moją uwagę przykuła niewielkich rozmiarów książka z niezbyt wydumaną i dość zwyczajną okładką. Zawsze sięgając po książkę, czytam jej opis, aby zdecydować czy dana pozycja może mnie zainteresować, czy jednak powinnam ją odłożyć. W tym przypadku nie mogłam na to liczyć, ponieważ tył książki nie posiadał żadnego opisu. Coś jednak zaintrygowało mnie i postanowiłam dać szansę "Tartakowi", szczególnie z tego względu, iż nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Daniela Odiji. Będąc w domu, poszperałam w internecie i znalazłam kilka cennych informacji dotyczących tej książki. Okazuje się, że "Tartak" znalazł się na liście dziewięciu najbardziej cenionych książek prozatorskich roku 2003, wyłonionej dzięki ankiecie przeprowadzonej wśród uczestników forum krytyki literackiej. Ponadto, ta niewielka powieść została wielokrotnie nominowana oraz nagradzana w wielu prestiżowych konkursach.

czwartek, 4 października 2012

Barbara Konstanty Ignaciuk - "Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i ADD"

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010r.
Liczba stron: 118
Ze względu na wybrany kierunek studiów, moje zainteresowania oraz przyszłą pracę (mam nadzieję, że będę miała możliwość pracowania w zawodzie) nieraz sięgam po literaturę pedagogiczną. Co prawda, niektóre książki czytam z przymusu, ponieważ ich znajomość jest mi niezbędna na zajęciach, aczkolwiek zdarza mi się także sięgać po tego typu literaturę ze zwykłej ciekawości oraz wewnętrznej potrzeby. Tak stało się właśnie z książką pani Ignaciuk - Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej.

poniedziałek, 1 października 2012

Tomasz Mazur - "Fiasko. Podręcznik nieudanej egzystencji"

Wydawnictwo: Carta Blanca
Seria/cykl: Pytajniki
Data wydania: 27 czerwca 2012
Liczba stron: 200

Nasz książkowy rynek jest przepełniony różnego rodzaju poradnikami, w których autorzy, mniej lub bardziej umiejętnie, próbują znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań oraz umilić nasz ciężki żywot. Z wielu podręczników możemy dowiedzieć się co należy robić, aby: mieć szczęśliwe życie, zdrowie, wspaniałych przyjaciół, cudowny związek, fantastyczną pracę, piękne ciało oraz najgrzeczniejsze dzieci na świecie i rodziców, którzy o nic się nie czepiają. Wszędzie możemy znaleźć recepty na rewelacyjne życie. Jednak... czy te wszystkie rady są skuteczne? Czy nie najwięcej zależy od naszego nastawienia oraz chęci?