Fiszkoteka

Przypuszczam, że większość z Was słyszała o Fiszkotece, czyli portalu internetowym umożliwiającym poznawanie oraz poszerzanie słownictwa z języków obcych. Podstawowe funkcje oraz materiały są bezpłatne, jednak jeżeli ktoś pragnie maksymalnie wykorzystać to, co oferuje Fiszkoteka, to szczerze zachęcam do odblokowania dodatkowych funkcji poprzez zakup konta premium bądź profesjonalnie przygotowanego kursu językowego.

Metoda fiszek jest niezwykle pomocna w przyswajaniu sobie nowych słów czy zwrotów, a dzięki temu serwisowi nie musimy ślęczeć nad kartkami, zapisując istotne wyrazy po to, aby zapamiętać je, jednocześnie zastanawiając się gdzie je znowu pomieścimy... Fiszkoteka daje nam możliwość szybkiego tworzenia własnych fiszek, jak również korzystania z ogromnej ilości już istniejących internetowych karteczek, zatem w efekcie nie musimy wygospodarowywać miejsca dla swoich maleńkich dzieł, ponieważ wszystko mamy w jednym miejscu. Wspaniała oszczędność czasu i miejsca, prawda? Konto premium, oprócz tworzenia własnych zestawów, oferuje również automatyczną wymowę, drukowanie fiszek i ściągnięcie ich na mp3, a także korzystanie z aplikacji mobilnej.

Dzięki Fiszkotece nie musimy tracić czasu na monotonne powtarzanie słówek, które już dobrze znamy, ponieważ serwis zapamiętuje, jakie wyrazy umiemy, w wyniku czego nie prezentuje ich ponownie. W tym czasie możemy poznać kolejne nieznane słowa. Fiszkoteka jest idealnym serwisem dla osób pragnących podszkolić swoje umiejętności w zakresie języków obcych, jak również nauczyć się podstawowego słownictwa języka, z którym do tej pory nie miały zbyt wiele do czynienia.


Oferta Fiszkoteki jest bardzo różnorodna i bogata. Użytkownik ma dostęp do dużej liczby lekcji, gdzie każda dotyczy innego obszaru słownictwa, zaczynając od części ciała czy zwierząt, poprzez narodowości i gotowanie, kończąc na zaimkach pytających oraz komputerach i internecie. Ponadto każda osoba ma dostęp do własnych statystyk, gdzie może przejrzeć swoje wyniki oraz liczbę poprawnych i błędnych odpowiedzi.

Nie da się ukryć, że kursy językowe często są niezwykle drogie i wiele osób nie może pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego Fiszkoteka jest serwisem z konkurencyjnymi cenami. Polecam ten serwis wszystkim osobom lubiącym spędzać swój czas w konstruktywny sposób, łącząc pogłębianie wiedzy z zabawą i rozrywką.

30 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Jakoś mnie fiszki nigdy nie pasowały. Ja używam do nauki zwykłego podręcznika i banków słówek załączonych z tyłu każdego działu. To mnie wystarcza. Jednak z doświadczenia wiem, że niektórym to naprawdę ułatwia naukę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podręczniki i banki słówek to również przydatna forma, aczkolwiek wzrokowcom, takim jak chociażby ja, takie fiszki mogą być naprawdę pomocne. :)

   Usuń
 2. Na Fiszkotece uczyłam się pierwiastków na chemię i pojęć na biologię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja sama robię sobie fiszki przy pierwszej turze poznawania słówek. Później korzystam z nich i sobie utrwalam. Super metoda. Zastępuję osobę odpytującą, która zazwyczaj potwornie się znudzi zanim my uznamy, że już umiemy;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o Fiszotece, ale dopiero teraz zapragnęłam skorzystać z jej możliwości. Z normalnych fiszek korzystam, gdyż bardzo lubię tę formę nauki. Mnie takie podręcznikowe wkuwanie w ogóle nie wychodzi, więc zawsze staram się znaleźć coś innego, oryginalnego, przez co szybko zapamiętam to, czego się mam nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również wychodzę z założenia, że warto korzystać z wielu różnorodnych form nauki - nieważne jak, istotne, aby pomogło. ;-)

   Usuń
 5. Strona wydaje się być fajna :p Osobiście nigdy nie robiłem fiszek, tylko zwyczajne listy słówek. A jeśli chodzi o internetową naukę to korzystałem z portalu ang.pl (tam też można tworzyć swoje fiszki z których jesteśmy pytani) i chyba tam już zostanę bo uzbierałem swój własny bank słownictwa z kilku lat :p Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwszy raz słyszę o Fiszotece, muszę koniecznie tam zajrzeć, może trochę podszkolę mój kiepski angielski :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Korzystałam kiedyś z tej strony. Rzeczywiście, system naprawdę pomaga w nauce, szczególnie w jej usystematyzowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. To już wiem, co będę robiła w nudne wieczory! Dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To rzeczywiście świetna alternatywa dla męczącego wkuwania słówek. Te obrazki, wymowa i fakt, że fiszkoteka jest zawsze pod ręką - wszystko na plus :) Serwis już znam i korzystam z niego od czasu do czasu, fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nigdy nie korzystałam z tej metody. Zawsze wolałam tradycyjny podręcznik :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wchodziłam kiedyś na ten portal i mi się nie spodobał.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta strona jest świetna! Dzięki za "cynk" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak dla mnie: bardzo dobry sposób nauki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam tego portalu :) zajrzę tam w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak dobrze wiedzieć, ze nie tylko ja nie znam tego portalu. Jednak na pewnio stanę się jego częstym gościem :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam tę stronę :) jest super :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Również nie znam tego portalu, ale byłam bardzo jego ciekawa więc weszłam... i uważam, że jest świetny, na pewno będę tam wchodzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie też się niezbyt spodobało. Po pewnym czasie zrobiło się to nużące, nie zawsze miałam dostęp do komputera itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, ale przecież ja chwalę ten serwis...

   Usuń
  2. Ja zaś odnoszę się do wypowiedzi AnnieK, a zapomniałam kliknąć odpowiedź, miast dodaj komentarz.

   Usuń
 19. Fiszki uważam za bardzo dobry sposób nauki, jednak o portalu nie słyszałam. Na pewno zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Każda forma nauki jest dobra, jeśli tylko prowadzi do celu :)

  OdpowiedzUsuń
 21. A wiesz, że nie wiedziałam o istnieniu tego serwisu. Dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja niespecjalnie korzystam z fiszek:)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.