"Brzechwa dzieciom", "Sto bajek" - Jan Brzechwa

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2013
Liczba stron: 176
Brzechwa dzieciom to wspaniały zbiór wierszy szanowanego polskiego poety. Owa książka zawiera powszechnie znane wiersze podzielone na rozdziały - Samochwała, Opowiedział dzięcioł sowie, Entliczek-Pentliczek, Pali się!, Wiosenne porządki, Zoo, Siedmiomilowe buty oraz Szelmostwa Lisa Witalisa. Każdy wiersz jest świetnie rozpisany, a także okraszony przepięknymi ilustracjami autorstwa Artura Piątka, które zapierają dech w piersiach.
TUTAJ możecie zajrzeć do wnętrza książki, aby przekonać się, ile pracy ilustrator włożył w to, aby umiejętnie zobrazować treść wspaniałych wierszy.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2013
Liczba stron: 210
Sto bajek zawiera 118 wierszy - bardziej znanych, jak chociażby Samochwała, Kaczka-dziwaczka, Żuraw i czapla czy Grzyby, jak i tych, o których nie wie się zbyt wiele, jak na przykład Śledzie po obiedzie, Myjcie owoce, Szóstka-oszustka bądź Rozmawiała gęś z prosięciem. Wiersze ujęte są w osiem kategorii, co ułatwia odnalezienie interesującej nas bajki. Książka opatrzona jest interesującymi ilustracjami Jerzego Srokowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich grafików XX wieku.
TUTAJ możecie zajrzeć do wnętrza książki, aby zobaczyć, jak świetnie wygląda ta pozycja, której nakład jest limitowany.

Podejrzewam, że nie istnieje osoba, która nigdy nie miała styczności chociażby z jednym wierszem Jana Brzechwy. Kolejne pokolenia zapoznają się z jego twórczością, czytając wspaniałe wierszowane opowiastki, a nieraz ucząc się ich na pamięć. Wiersze Jerzego Brzechwy pamięta się przez lata - nawet wtedy, gdy już dawno opuściło się szkolną ławkę. Książki z jego poezją zdobią mnóstwo półek w domach milionów Polaków. 

Brzechwa Dzieciom oraz Sto bajek to dwie fantastyczne pozycje, które stanowią wspaniały prezent dla młodych czytelników. Wiersze pogrupowane są rozdziałami, co nadaje przejrzystości i ułatwia odnalezienie konkretnego dzieła. Wydawca zadbał o dość dużą czcionkę, aby umożliwić samodzielne czytanie dzieciom, które dopiero nabywają tę niełatwą umiejętność, jak również dziadkom, których wzrok nie jest już tak dobry jak kilka czy kilkadziesiąt lat wcześniej. Dodatkowym atutem obu pozycji są przecudowne ilustracje umilające czytanie. Brzechwa dzieciom zawiera niezwykle bogatą szatę graficzną, przepełnioną kolorami oraz świetnymi postaciami. Natomiast ilustracje w Stu bajkach są bardziej stonowane i stworzone na matowym papierze, co bardziej przypomina starsze książki. 

Jeżeli jeszcze nie przekonałam Was do zaopatrzenia się w powyższe zbiory wierszy, to pragnę nadmienić, że dużymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia - jestem przekonana, że każde dziecko uradowałoby się, gdyby pod choinką znalazło którąś z tych książek. Zachęcam Was do skorzystania z oferty świątecznej wydawnictwa, gdzie można nabyć zarówno Brzechwa dzieciom, jak i Sto bajek, po bardzo korzystnej cenie. 20 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Pomimo tego, że jest to książka skierowana raczej do dzieci, sama chętnie podczytywałabym ją pod poduszką:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być świetny prezent na nadchodzące święta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Jeśli ktoś ma dzieci w rodzinie albo sam chce sprawić sobie taki powrót do dzieciństwa, zapewniam, że te książki będą świetnym prezentem.

   Usuń
 3. uwielbiam Brzechwę - wychowałam się na nim i mam sporo książek z jego twórczością;) Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nawet nie dla dzieciaków kupiła na prezent, ale dla samej siebie :D Uwielbiam Brzechwę, a te wydania muszą być cudowne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, uwierz, że gdyby nie młodszy brat, to sama wzięłabym te wiersze, bo są ponadczasowe! :) Owszem, wydanie baaardzo cieszy oczy.

   Usuń
  2. Szkoda, że moja młodsza siostra już nie czyta bajek, niestety już wyrosła :( Nie mogę się doczekać, aż będę miała własne, to będą miały mnóstwo bajeczek :D

   Usuń
 5. Kiedyś uwielbiałam te wszystkie wiersze. Teraz już raczej do nich nie wrócę, ale dla dzieciaka prezent idealny. Zapraszam na nową notkę ( czytelnicze p;lany na 2014).

  OdpowiedzUsuń
 6. Bajki Brzechwy są mi bliskie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama bym z chęcią się z nimi zapoznała:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki dla dzieci, a duże dzieci same chętnie by do nich sięgnęły. W tym oczywiście ja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo sobie cenię bajki i wiersze Brzechwy:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że znam pewną małą damę, która niezmiernie ucieszy się z przeczytania takiej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubiłam go w dzieciństwie. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzechwa napisał wiele ciekawych wierszy. Szczególnie lubię ,,Kaczka-dziwaczka''. Nie mam żadnej książki tego autora, więc z przyjemnością skuszę się na powyższe piękne wydanie. Będę miała co czytać najmłodszym milusińskim z mojej rodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale mam chrapkę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż mnie zmotywowałaś i zerknęłam do swojego wydania Brzechwowych wierszy - moje pochodzi z 1998 roku i jest nieco sfatygowane, ale nadal pamiętam ile razy ją przeglądałam i czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.