Strony

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Barwy pożądania - Megan Hart

Tytuł oryginału: Switch
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Data wydania: 20 marca 2013
Liczba stron: 428
Trzy oblicza pożądania autorstwa Megan Hart były moim pierwszym spotkaniem z literaturą erotyczną, która od pewnego czasu rozprzestrzenia się na rynku wydawniczym. Wspominam ten moment z ogromnym rozrzewnieniem, ponieważ lektura przyniosła mi wiele radości i nieukrywanej przyjemności. Kiedy tylko dowiedziałam się o nowej powieści, która wyszła spod pióra Megan Hart, zatytułowanej równie zachęcająco, doszłam do wniosku, że muszę zapoznać się z tą książką. Czy moje spotkanie z Barwami pożądania będę wspominała równie mile?

niedziela, 28 kwietnia 2013

Pałac lodowy - Tarjei Vesaas

Tytuł oryginału: Is - Slottet
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania: 1969
Liczba stron: 133
Istnieją książki, po które można sięgać w ciemno, wiedząc, że na pewno przypadną do naszego gustu. Nierzadko można zawierzyć również innym czytelnikom, zabierając się za polecane lektury, dzięki czemu można odkryć perełki, które będziemy mile wspominać i rekomendować innym. Jednak zdarzają się książki, które pomimo wszelkim zapewnieniom o ich wspaniałości, okazują się nie tak dobrymi pozycjami, jak chcielibyśmy. Zupełnie odbiegają od naszych wyobrażeń i oczekiwań, powodując, że pozostaje w nas niedosyt, a nawet żal związany z niespełnionymi obietnicami i zawiedzionymi nadziejami. W moim przypadku właśnie nadszedł taki czas - nie przypadł mi do gustu dobrze przyjęty przez czytelników oraz krytyków Pałac lodowy autorstwa Tarjei Vesaasa.

piątek, 26 kwietnia 2013

Spóźniona kochanka - Jane Juska

Tytuł oryginału: A Round-Heeled Woman. My Late-Life Adventures in Sex and Romance
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 20 lutego 2013
Liczba stron: 304
Teoretycznie ludzie stają się coraz bardziej wyzwoleni i tolerancyjni, jednak w praktyce różnie z tym bywa. Nadal wiele osób nie potrafi szczerze ze sobą rozmawiać i krytykuje wszystko, co choćby minimalnie odbiega od norm narzuconych przez większość społeczeństwa. Istnieją jednak ludzie, którzy próbują łamać pewne konwenanse i wychodzić przed szereg, pokazując, iż ówcześnie nie powinno być miejsca na tematy tabu, o których masa osób boi się jeszcze mówić.

Zanim skończę 67 lat - co stanie się w marcu - chciałabym przeżyć niezapomniane chwile uniesień z fajnym mężczyzną. Jeśli wolisz przedtem porozmawiać, możemy zacząć od Trollope'a.

środa, 24 kwietnia 2013

Lato w Savannah - Beth Hoffman

Tytuł oryginału: Saving CeeCee Honeycutt
Wydawnictwo: Książnica
Seria/cykl: Z zakładką
Data wydania: 1 lutego 2012
Liczba stron: 344
Posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność związana z podejmowaniem wielu trudnych decyzji, a także nierzadko rezygnowaniem z własnego dobra na rzecz ukochanego potomka. Zadaniem rodziców jest przygotowanie dziecka do samodzielnego, niezależnego życia oraz czuwanie nad jego bezpieczeństwem. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy role ulegają odwróceniu i dziecko musi zaopiekować się rodzicem, pilnując, aby nie popełniło żadnego głupstwa i nie zrobiło krzywdy sobie oraz innym ludziom.

wtorek, 23 kwietnia 2013

Nie przeczytałam, ale posiadam

Jak wiadomo, mole książkowe uwielbiają nabywać książki. To nic, że półki uginają się od nadmiaru egzemplarzy, a miejsca zaczyna już brakować. Na książki ZAWSZE musi znaleźć się miejsce, chociażby człowiek nie miał gdzie rozłożyć najważniejszych przedmiotów, usiąść czy spać. Jeśli widzi się powieść, którą planowało się nabyć od dawna, nieważne, że nie będzie miało się co jeść - TRZEBA ją kupić i tyle. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, kiedy mol książkowy ujrzy intrygującą pozycję u innego czytelnika - będzie prosił, błagał, a nawet walczył do ostatku sił, aby w końcu nabyć to, co go interesuje. Przyznam szczerze, że i ja posiadam powieści, o których marzyłam, i które pięknie prezentują się na półkach. Niestety, jak głosi tytuł bloga - czasu coraz mniej, a książek coraz więcej, zatem nabytków dużo, a ja wielu z nich jeszcze nie czytałam. Na szczęście wszystko przede mną - mam ten komfort, że powieści są MOJE, dlatego mogę sięgnąć po nie w każdej chwili. Projekt blogowy, w którym biorę udział, pozwolił mi na uświadomienie sobie, że jednak warto zabrać się w końcu za powieści, które zalegają na półce, po to, aby uzyskać więcej miejsca... na kolejne książki, przecież puste miejsca nie wyglądają zbyt dobrze. Niżej przedstawiam Wam część moich nabytków (niektóre kupiłam lub dostałam, a inne wygrałam w konkursach albo nabyłam dzięki wymianie).


sobota, 20 kwietnia 2013

Kącik Filmowy #7

Ostatnio bardzo rzadko oglądam filmy. Jeśli już mam wolny czas, to nadrabiam programy telewizyjne lub seriale, dlatego na filmy zostaje niewiele chwil. Jednak udało mi się poznać kilka filmów, dlatego przedstawię Wam swoje wrażenia.

Gatunek: thriller, wojenny, psychologiczny
Premiera: 19/10/2012 (Polska), 09/05/2012 (świat)
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz

Film, o którym mówiło się wiele, zatem moje oczekiwania były naprawdę duże. Obława należy do gatunku filmowego, który bardzo lubię, dlatego miałam ogromne nadzieje. Niestety, zawiodłam się. Historia niby interesująca, ale już same wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Doszło nawet do tego, że przysnęłam podczas oglądania filmu, co chyba mówi samo za siebie...    [Moja ocena: 5,5/10]

środa, 17 kwietnia 2013

Zagubiona w śniegu - Holly Webb

Tytuł oryginału: Lost in the Snow
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Seria/cykl: Zaopiekuj się mną
Data wydania: 2012
Liczba stron: 123
Każdy potrzebuje ciepła, miłości i poczucia bezpieczeństwa, które mogą zapewnić jedynie najbliżsi. Posiadanie własnego, ciepłego kąta, jak również możliwość uzyskania dobrego słowa, pieszczoty oraz pocieszenia od bliskich osób, to coś arcyważnego i niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania każdej istoty. Niestety, nie wszyscy mają takiego komfortu i szczęścia - na własną rękę muszą radzić sobie z tym, co przyniesie los. Nie jest to łatwe oraz przyjemne, a wręcz przeciwnie boli i uprzykrza życie...

niedziela, 14 kwietnia 2013

Drzazga - Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Seria/cykl: Seria Miętowa
Data wydania: 30 października 2012
Liczba stron: 332
Przypuszczam, że w życiu prawie każdego mola książkowego istnieją serie książkowe, po które może sięgać niezależnie od swojego wieku. Niektóre powieści, bez względu na upływający czas, zachowują swoją świeżość i uniwersalną wartość. Człowiek może sięgać po nie w ciemno, bo wie, że nie zawiedzie się, a nawet jeśli uświadomi sobie, iż lektura nie sprawia mu już takiej przyjemności jak kiedyś, to i tak cała seria zapisze się w jego pamięci, gdyż sentyment pozostaje. W moim przypadku serią, którą uwielbiam, niezależnie czy daną książkę czytam w wieku piętnastu, czy dwudziestu dwóch lat, jest Seria Miętowa autorstwa Ewy Nowak. Cała seria liczy szesnaście powieści - nie czytałam jedynie Danych wrażliwych, a do dzisiaj także Drzazgi. Ucieszyłam się, kiedy zauważyłam ją na bibliotecznej półce - sięgnięcie po nią było impulsem.

piątek, 12 kwietnia 2013

Kącik Relaksacyjny #1

Jak wiadomo, nie samymi książkami człowiek żyje, chociaż przyznam, że to dość miła perspektywa... Ostatnio na kilku blogach można było zetknąć się z opiniami na temat różnych produktów firmy Skworcu, zazwyczaj kaw i herbat. Z tego względu, iż uwielbiam pić kawę i herbatę, które są niezbędnymi towarzyszami podczas lektury, postanowiłam przekonać się, czy te pyszności przypadną mi do gustu tak, jak innym osobom. Kiedy przyszła do mnie paczka, doznałam szoku! Była wielka i znalazłam w niej wszystko to, czego chciałam spróbować. Po prostu - do wyboru, do koloru.


środa, 10 kwietnia 2013

Zamieć śnieżna i woń migdałów - Camilla Läckberg

Tytuł oryginału: Snöstorm och mandeldoft
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria/cykl: Czarna Seria
Data wydania: 5 grudnia 2012
Liczba stron: 144
Okrucieństwo i bezwzględność niektórych osób przeraża mnie. Ludzie potrafią być zdolni do wszystkiego, aby tylko osiągnąć to, czego pragną. Są w stanie posunąć się do strasznych czynów, dążąc po trupach do celu. Nieważne, iż mogą skrzywdzić innych takim zachowaniem. Nieistotne, że wykorzystują ludzką dobroć, nie dziękując za nią, a wręcz przeciwnie - oczekując coraz więcej i więcej. Jak ustrzec się przed takimi istotami? Zasada jest prosta - należy, jak najszybciej, odkryć, kto jest takim podstępnym i chciwym osobnikiem, a później zrobić wszystko, aby przechytrzyć go, ucierając mu nosa poprzez jasne uświadomienie, że to my jesteśmy górą.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Profesor - Charlotte Brontë

Tytuł oryginału: The Professor
Wydawnictwo: MG 
Data wydania: 3 października 2012
Liczba stron: 320
Od pewnego czasu staram się nadrabiać zaległości w powieściach, które są szeroko znane i bardzo pozytywnie oceniane. Co prawda, idzie mi dość ciężko, ale najważniejsze, że wszystko jest na dobrej drodze i powolutku dążę do celu. W związku z uzupełnianiem owych braków, postanowiłam zapoznać się z twórczością sióstr Brontë. Pierwszą powieścią, z jaką miałam styczność, była Agnes Grey autorstwa Anne Brontë. Natomiast dzisiaj nadszedł czas na kolejną lekturę, tym razem jest to Profesor, którego autorką jest najstarsza z trzech sióstr.

czwartek, 4 kwietnia 2013

Liebster Award

Ostatnio na blogach zaczęła krążyć zabawa Liebster Award. Zostałam nominowana do niej przez Książkowe wyliczanki, Klaudynę oraz Ewelinę, za co bardzo dziękuję.

Zasady zabawy:
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów, o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

wtorek, 2 kwietnia 2013

Nowości i zapowiedzi #5

Przeglądając najnowsze oferty wydawnictw, znalazłam kilka interesujących powieści, chociaż przyznam szczerze, że w kwietniu nie jest ich aż tyle, jak zazwyczaj. Zawsze mam ogromny problem z wybraniem określonej liczby pozycji, bo wszystkie wydają się świetne. Jednak w tym miesiącu nie miałam większego dylematu.poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Podsumowanie marca

Bloga prowadzę rok, a dopiero dzisiaj ukaże się tutaj moje pierwsze podsumowanie miesiąca. Jednak, jak to się mówi - lepiej późno niż wcale, dlatego przedstawiam Wam moje pierwsze, i na pewno nie ostatnie, podsumowanie miesiąca!

Przeczytane książki: 8
Liczba przeczytanych stron: 2312
Książki przeczytane w ramach wyzwań:
Book-Trotter - 1
Nie tylko literatura piękna - 1
Pod hasłem - 7
Polacy nie gęsi - 2
Z półki - 0