Strony

piątek, 30 sierpnia 2013

55 - zabawa blogowa
Ostatnio w blogosferze pojawiła się kolejna zabawa zatytułowana 55. Co prawda, coraz rzadziej biorę udział w tego typu rozrywkach, jednak tym razem postanowiłam przemóc się i zabawić w 55, ponieważ tematyka jest ściśle związana z książkami, które uwielbiam, jak przystało na prawdziwego mola książkowego.
piątek, 23 sierpnia 2013

Czekając na anioły - Cathy Glass

Tytuł oryginału: The night the angels came
Wydawnictwo: Hachette
Seria/cykl: Pisane przez życie
Data wydania:13 lutego 2012
Liczba stron: 352
Każde dziecko zasługuje na posiadanie domu, w którym będzie czuło się bezpieczne, kochane oraz potrzebne. Bezbronne, małe istotki nie potrafią same zadbać o siebie, ponieważ te zadanie należy do rodziców. To mama i tata powinni zajmować się swoją pociechą, troszczyć się o nią, a także wprowadzać dziecko w tajniki życia społecznego. Niestety życie często płata figle, krzyżując plany oraz stawiając ogromne przeszkody na drodze do upragnionego szczęścia oraz oczekiwanej beztroski.

wtorek, 20 sierpnia 2013

Lato moralnego niepokoju - autor zbiorowy

Wydawnictwo: Ad Rem
Data wydania: 30 czerwca 2013
Liczba stron: 230
Lato to specyficzna, a zarazem wspaniała pora roku, kiedy człowiek patrzy na świat w inny sposób, niż dzieje się to jesienią bądź zimą. Przygrzewające słońce, możliwość wypoczynku nad wodą, a także długie i ciepłe wieczory sprawiają, że każdemu chce się żyć, a świat wydaje się jakiś przyjemniejszy, ładniejszy, bardziej przyjazny... Mole książkowe częściej sięgają po typowo letnie lektury, a skoro owa pora roku znajduje się nawet w tytule, to nie można przejść obok niej obojętnie. Tak właśnie stało się ze mną oraz Latem moralnego niepokoju, bo gdy tylko dostałam propozycję przeczytania tego zbioru opowiadań, wiedziałam, że może to być niezła przygoda.

sobota, 17 sierpnia 2013

Ekstaza Gabriela - Sylvain Reynard

Tytuł oryginalny: Gabriel's Rapture
Wydawnictwo: Akurat
Seria/cykl: Piekło Gabriela
Data wydania: 27 marca 2013
Liczba stron: 462
Piekło Gabriela wywarło na mnie pozytywne wrażenie, okazując się niezłą powieścią obyczajową połączoną z romansem, a nie, tak jak głosi okładka, diabelskim erotykiem. Co prawda nie mam nic przeciwko literaturze erotycznej, która szturmem wtargnęła na rynek wydawniczy, ale doskonale wiem, że spore grono osób stroni od powieści tego typu. Zapewniam, że seria stworzona przez Sylvain Reynard nie jest tym, czym mogłaby się wydawać, zatem może przypaść do gustu czytelniczkom nieprzepadającym za czytaniem o uniesieniach miłosnych bohaterów. Lektura pierwszej części wzmogła moją ciekawość, zatem prędko sięgnęłam po drugą część, a teraz niecierpliwie wyczekuję kolejnej, ponieważ nie mam pojęcia, co Sylvain Reynard może jeszcze zgotować Julii oraz Gabrielowi.

czwartek, 15 sierpnia 2013

Stosik #7

Nie tak dawno pokazywałam Wam stos, jednak w ostatnim czasie nabyłam kilka świetnych lektur, więc grzechem byłoby nie podzielić się tą radosną nowiną z Wami! :)


wtorek, 13 sierpnia 2013

Dziecko ulicy - Judy Westwater

Tytuł oryginału: Street Kid
Wydawnictwo: Hachette
Seria/cykl: Pisane przez życie
Data wydania: 18 lipca 2008
Liczba stron: 280
Życie często różni się od naszych wyobrażeń oraz marzeń, jakie snujemy przed snem. Nieustannie stawia przed nami różnorodne wyzwania, którym musimy sprostać, aby przetrwać. Wymaga od nas podejmowania decyzji, czasami dość łatwych, a nieraz niezwykle trudnych, mających poważny wpływ na  dalszy los. Jako ludzie dorośli jesteśmy świadomi tego, że życie nie jest usłane różami i bardzo odbiega od świata przedstawianego w bajkach, dlatego każdy z nas jest, mniej lub bardziej, przygotowany na to, co go czeka. Problem pojawia się, kiedy musimy stać się odpowiedzialni oraz samowystarczalni w bardzo młodym wieku, mając zaledwie kilka lat.

niedziela, 11 sierpnia 2013

W imię miłości - Katarzyna Michalak

Seria/cykl: Seria owocowa / Trylogia jabłoniowa
Data wydania: 14 sierpnia 2013 (przedpremierowo!)
Liczba stron: 273
Miłość jest potężną siłą, dzięki której potrafimy przenosić góry. Człowiek, który obdarza drugą istotę ogromnym i bezinteresownym uczuciem, doskonale wie, że jest w stanie wiele poświęcić, aby zobaczyć uśmiech na jej twarzy. Nieważne, że opada z sił. Nieistotne, iż czuje niemoc, zwątpienie czy rozpacz. To nic - najważniejsze, że działa, robiąc wszystko, co w jego mocy, aby pomóc ukochanej osobie, która zawsze służyła dobrą radą, gdy nie wiedzieliśmy, jaki krok mamy podjąć, a także podawała dłoń, kiedy upadliśmy. To wszystko w imię miłości...

czwartek, 8 sierpnia 2013

Dotyk Julii - Tahereh Mafi

Tytuł oryginalny: Shatter Me
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Seria/cykl: Dotyk Julii
Data wydania: 11 lipca 2012
Liczba stron: 336
Od swoich pierwszych dni potrzebujesz miłości, ciepła oraz czułości ze strony najbliższych, aby czuć się bezpieczną, kochaną oraz potrzebną istotą. Kiedy wzrastasz w zdrowej rodzinie, której członkowie obdarzają się bezinteresownym uczuciem oraz szacunkiem, to stajesz się osobą pewną siebie, otwartą, a także gotową stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Problem pojawia się wtedy, gdy nie masz pojęcia, czym są czułe gesty, jak smakuje matczyny pocałunek w czoło, a także czym są szerokie ramiona ojca, który potrafi przytulać jak nikt inny. Nie znasz tego, ponieważ dotykając innych, zabierasz im energię, co w konsekwencji zabija ich. Krótka chwila, jeden nierozważny gest i masz ludzkie życie na sumieniu, pozostając na zawsze morderczynią.

środa, 7 sierpnia 2013

10 pomysłów na literackie wakacje

źródło

Dzisiaj nadeszła pora na kolejną odsłonę projektu Rozmawiajmy. Tym razem przedstawię Wam dziesięć książek - moje wakacyjne plany, a także powieści, które znam i mogę szczerze polecić Wam na ten letni czas. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie pozycji typowo wakacyjnych, czyli lekkich i odprężających.

poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Piekło Gabriela - Sylvain Reynard

Tytuł oryginalny: Gabriel's Inferno
Wydawnictwo: Akurat
Seria/cykl: Piekło Gabriela
Data wydania: 6 lutego 2013
Liczba stron: 640
Często można usłyszeć, iż ludzie wiążący się ze sobą powinni mieć wspólne zainteresowania, porównywalny stosunek do przyszłości, a także podobne poczucie humoru oraz zbliżone poglądy, aby ich związek mógł zostać budowany na mocnych fundamentach. Podobieństwa sprawiają, iż zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek konfliktów pomiędzy kobietą i mężczyzną. Z kolei inni dobierają się w pary pod względem przeciwieństw, które podobno przyciągają się. Nie ma co ukrywać - nie istnieje recepta na udany związek, dlatego najważniejsze, aby nieustannie nad nim pracować, a także nie zarzekać się, iż nigdy nie zdecydujemy się na bycie z daną osobą, ponieważ dopiero życie zweryfikuje to...

sobota, 3 sierpnia 2013

NIEnawidzę! - zabawa blogowa

Ostatnio na blogach pojawiło się mnóstwo zabaw, które stanowią pewne urozmaicenie, a także odskocznię od postów z recenzjami książek. Do tej zabawy zostałam nominowana przez Livresland oraz Ciotkę z Ameryki, za co dziękuję. 

Zabawa polega na wymienieniu ośmiu rzeczy, których się naprawdę nienawidzi. Następnie trzeba nominować kolejnych ośmiu bloggerów. Ja jednak nie będę nikogo typowała, ponieważ nie mam pojęcia, kto brał w niej udział, a kto nie. Zatem zapraszam wszystkich chętnych.piątek, 2 sierpnia 2013

Nie niszcz książek - używaj zakładek

W blogosferze pojawiła się kolejna zabawa, do której zostałam zaproszona przez Dori, za co dziękuję. Generalnie zaczęłam ograniczać swój udział w takich rozrywkach, jednak ze względu na tematykę ściśle związaną z książkami, postanowiłam sfotografować swoje zakładki i pokazać je Wam.

czwartek, 1 sierpnia 2013

Nowości i zapowiedzi #9

Nie ukrywam, że trudno było mi wyszukać sierpniowe powieści, które pragnę mieć. Ten miesiąc jest dość ubogi pod względem nowości i zapowiedzi czytelniczych, jakie zainteresowałyby mnie. Niemniej udało mi się znaleźć kilka intrygujących pozycji.