Podsumowanie grudniowej edycji "Grunt to okładka" i hasło na styczeń 2015


WYZWANIE W LICZBACH:
1. W grudniowej edycji wyzwania wzięły udział 22 osoby.
2. Łącznie przeczytaliście 28 książek
3. Osobą, która przeczytała najwięcej pozycji pasujących do hasła jest Plichcia, która zakończyła wyzwanie z wynikiem 3 pozycji .
4. Zaraz za zwyciężczynią stoją: Elżbieta Noga, KreatywaMarjory oraz oxfordka, które przeczytały po 2 książki.

Jeszcze żaden miesiąc nie wypadł tak słabo, ale doskonale rozumiem Was, ponieważ sama nie przeczytałam ani jednej pozycji pasującej do grudniowego wyzwania. Był to miesiąc dość ciężko pod wieloma względami - przygotowania do świąt zajmują tak wiele czasu, że często nie ma kiedy usiąść z książką w fotelu. Mam ogromną nadzieję, że w 2015 roku osiągniemy jeszcze lepsze wyniki! :)

LEKTURY PRZECZYTANE W TYM MIESIĄCU:

Agnieszka Dorsz

Agnieszka P.
Ash-era

Ejotek

Elfik Book

Elżbieta Noga
2. Markus Zusak - "Złodziejka książek"
madziusia
Marjory
martucha180

monweg

Narkotyczna
1. autor zbiorowy - "W łóżku z..."

Neko
1. Gene Wolfe - "Pokój"

oxfordka
2. Frances Hodgson Burnett - "Mała księżniczka"
Paula

Plichcia
2. Iwona Czarkowska - "Zdrada pachnie pomarańczami" 


Jeśli ktokolwiek zapomniał dosłać link albo ja pominęłam jakąś recenzję, to proszę o komentarz - dorzucę je do podsumowania (dotyczy to również książek zgłoszonych do wyzwania, ale jeszcze niezrecenzowanych). Ponadto będę wdzięczna, jeżeli zostawiając komentarz z linkiem do recenzji, będziecie również umieszczać autora oraz tytuł książki (tak jak możecie zobaczyć to powyżej), co ułatwi mi tworzenie podsumowania. Będę także wdzięczna, jeśli wstawicie je tylko raz - niektórzy denerwują się, wstawiając link z recenzją, który nie pokazuje się pod postem. Pragnę wszystkich uspokoić - po prostu kiedy pod postem znajduje się wiele odpowiedzi, blogger nie pokazuje wszystkich, a aby to zrobić, należy kliknąć opcję "wczytaj więcej" znajdującą się pod miejscem do wpisywania komentarzy.
Zasady wyzwania oraz liczba uczestników znajduje się TUTAJ.


styczniowy motyw:
w dłoniach

Wyjaśnienie: Na okładce musi znajdować się dłoń bądź dłonie, które trzymają coś (przedmiot bądź czyjeś dłonie) lub jakaś rzecz leży na niej/nich [nie zaliczam okładek, na których ludzie obejmują się, ponieważ wtedy mają kogoś w ramionach, a nie w dłoniach]. Przykłady takich okładek: Zorkownia - Agnieszka Kaluga, Drogie maleństwo - Julie Cohen, Coś niebieskiego - Emily Giffin czy Ciężar milczenia - Heather Gudenkauf.
P.S. Dopuszczam także możliwość, kiedy coś znajduje się na dłoni, ale nie może to być coś oczywistego, jak np. pierścionek, tylko sytuacja, gdy chociażby coś komuś spadnie na dłoń (a nie jest tak oczywiste jak biżuteria).

Linki do recenzji proszę umieszczać pod tym postem w taki sposób: Emily Bronte - "Wichrowe wzgórza". Życzę miłej zabawy z wyszukiwaniem motywów na okładkach, a także miłej lektury! :)
ZE WZGLĘDU NA CHAOS, JAKI POWSTAJE I UTRUDNIA MI TWORZENIE PODSUMOWAŃ, OD TEGO MIESIĄCA POPROSZĘ O WRZUCANIE LINKÓW POPRZEZ TWORZENIE DRZEWEK Z KOMENTARZY.  PONADTO, PONOWNIE PROSZĘ O WPISYWANIE AUTORA I TYTUŁU KSIĄŻKI W TAKI SPOSÓB, JAKI PODAJĘ WYŻEJ.

157 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Oj, ale poleciałaś.... mega trudne hasło.
  A co do grudnia - u mnie też tylko 21 osób ukończyło wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to widzę, że podobnie. :) Serio? A ja myślałam, że te hasło jest mega łatwe, bo znalazłam sporo okładek, które idealnie wpasowują się do styczniowego motywu. A, no i oczywiście hasło wymyśliłam 3 minuty przed opublikowaniem tego postu. :P

   Usuń
  2. No dobra, potrzebowałam 15 minut na szybkie przejrzenie internatu pod kątem takich okładek. A potem półek. Nie jest tak źle, kilka pozycji na szybko znalazłam. Wprawdzie nie wpasowuje się to w moje plany, ale da się wcisnąć.

   Usuń
  3. U mnie hasła powstają wcześniej... Nie wiem co było gdyby ktoś włamał mi się do lapka i przeczytał plik z pomysłami...

   *internetu - w poprzednim poście

   Usuń
  4. Generalnie posiadam spis motywów, które kiedyś chciałabym wcielić w życie, ale są to luźne pomysły - zazwyczaj i tak wymyślę jeszcze coś nowego, bo niekiedy pomysł może być ciekawy, ale znalezienie pasującej okładki graniczyłoby z cudem. :(

   Usuń
  5. Tak samo mam z tytułami, nie zawsze chcą pasować do moich pomysłów...

   Usuń
  6. Książka sama mi się wepchnęła :) No to zgłaszam pierwszą:
   Magdalena Witkiewicz - "Pierwsza na liście"
   http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/01/magdalena-witkiewicz-pierwsza-na-liscie.html

   Usuń
  7. A to książka, którą przeczytałam specjalnie do Twojego wyzwania :D
   http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/01/jacek-krakowski-przerwane-sledztwo.html
   Jacek Krakowski - "Przerwane śledztwo"

   Usuń
  8. A tu jakoś przypadkiem się okazało, że też pasuje :P
   Chłopak trzyma w dłoniach aparat
   http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/01/cecelia-ahern-love-rosie.html
   Cecelia Ahern - "Love, Rosie"

   Usuń
 2. W grudniu podarowalam sobie wyzwanie - z mojej listy tylko Wyznaję spełniało wymogi, a nie miałam na nie ochoty, ani czasu, nie chciałam tez czytać czegoś na siłę. Byłam ciekawa czy będzie jakieś roczne podsumowanie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, nie ma sensu czytać książki na siłę, tylko po to, aby dorzucić ją do wyzwania, bo przecież to tylko zabawa. Początkowo nie planowałam rocznego podsumowania wyzwania, ale może zrobię jakieś krótkie, jednak bez wyliczania tego kto ile przeczytał, bo zajęłoby mi to miesiąc.

   Usuń
 3. O, to obecne jest świetne! Mam już nawet 3 książki w głowie, za które wciąż nie mogę się zabrać. A poprzednie hasło mnie dobiło. Szukałam, szukałam, szukałam... Ciężko było mi znaleźć. A jak znalazłam w końcu to wiedziałam, że choćbym nie wiem jak bardzo się starała, nie zdążyłabym na czas. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc tak, przeczytałam dwa tomy. Pokrótce je opisałam, aby trafiło do wyzwania. Niestety oba w jednym poście. :) Przeczytałam dziś też kilka książek dla dzieci przygotowując się do egzaminu, które pasują do wyzwania, ale wiem, że nie będę o nich pisać na blogu.

   Anna Ficner-Ogonowska - "Alibi na szczęście"
   Anna Ficner-Ogonowska - "Krok do szczęścia"

   http://kulturalny-kacik.blogspot.com/2015/01/anna-ficner-ogonowska-alibi-na.html

   Usuń
 4. Grudzień i tak nie był taki zły :) Zobaczymy czy na styczeń coś znajdę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście słabo w tym miesiącu, ale musisz nam wybaczyć. Ja byłam zajęta, ale pracą (koniec roku jest straszny) albo rodziną (w końcu na to miałam czas) :)
  mimo wszystko dałam radę z jedną książką i już szukam coś na ten miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem pas na styczeń nic mi nie pasuje. Może w lutym.

  OdpowiedzUsuń
 7. W ubiegłym roku, z różnych przyczyn, wyzwania leżały u mnie odłogiem. Teraz mam nadzieję na lepsze wyniki, chociaż hasło do najłatwiejszych nie należy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też liczę na to, że coś znajdę. Na grudniowym haśle poległam haniebnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrick Süskind - "Pachnidło"

   http://magdalenamisztela.blogspot.com/2015/01/zwiedziona-zapachem-przez-suskinda.html

   Usuń
  2. Rafał A. Ziemkiewicz - "Jakie piękne samobójstwo"
   http://magdalenamisztela.blogspot.com/2015/01/niemedialna-analiza-ziemkiewicza.html

   Usuń
  3. Ewa Stec - "Klub Matek Swatek"

   http://magdalenamisztela.blogspot.com/2015/01/mamo-poradze-sobie-sama-czyli-klub.html

   Usuń
 9. Dla mnie hasło trudne, bo nie przypominam sobie takich okładek w domu, a "Zorkownia" już przeczytana, ale zobaczymy.

  Przepraszam, że tu, ale może w tym roku skusisz się na moje wyzwanie (nawet trochę podobne do Twojego), w którym czytamy książki z kolorem dominującym na okładce. W styczniu obowiązuje biały. Wyzwanie trwa do końca sierpnia.
  Przypominam warunki:
  http://www.biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/p/blog-page.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, są jeszcze biblioteki i półki książkowe znajomych, więc może uda Ci się znaleźć coś pasującego. :) Za zaproszenie do wyzwania dziękuję, ale ograniczam je do minimum w tym roku.

   Usuń
  2. Ale ze mnie trąba! Przecież mam w planach "Pierwszą na liście", która idealnie pasuje do tematu :) Cieszę się :)
   Ja prawie zawsze czytam tylko swoje książki, bo mam ich tak dużo, że aż głupio byłoby mi iść do biblioteki. Choć książki dla dzieci i młodzieży czasem wypożyczam z mojej szkolnej biblioteki, ale to bardziej dlatego, że powinnam wiedzieć co polecać uczniom. Od znajomych wolę nie pożyczać, bo źle się czuję gdy za długo trzymam i przez to też odczuwam presję...

   Usuń
  3. Pewnie, że "Pierwsza na liście" pasuje! I to idealnie!! :) Widzisz Madziu, to ja Ci zazdroszczę i podziwiam, bo pomimo tego, że na mojej półce około stu nieprzeczytanych książek, to nic i nikt nie może mnie powstrzymać od wypożyczania z biblioteki... Tak właśnie rosną mi stosy, a własne egzemplarze leżą odłogiem... Teraz mam jeszcze dwie powieści z biblioteki i planuję nie wchodzić do niej przez najbliższe dwa miesiące, żeby w końcu zmniejszyć swój własny stos domowy. :)

   Usuń
  4. Sylwia,
   "Pierwsza na liście" już przeczytana, ale nie opisana.
   Póki co, mam coś innego tylko nie wiem czy zaliczysz, bo kwiaty w dłoniach trzyma... kotka, ale to bardzo uczłowieczona postać, bo w książce pełni rolę postaci, jednej z grupy przyjaciół...
   Sama zobacz i oceń:
   ... "Ślubna przygoda" (seria Hello Kitty i przyjaciele)
   http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2015/01/hello-kitty-i-przyjaciele-slubna.html

   Usuń
  5. Madziu, zaliczę, chociaż kotka nie jest człowiekiem. :)

   Usuń
  6. Dzięki :)
   Gdybyś znała treść tej książeczki to nie miałabyś wątpliwości :)
   ... ale wiem, że i tak nie patrzymy u Ciebie na treść.

   Znalazłam jeszcze jedną pasującą książkę :) Bardzo się cieszę, bo pasuje ona też do mojego wyzwania Gra w kolory :)
   http://lubimyczytac.pl/ksiazka/113614/ta-druga

   Usuń
  7. Wiem, wiem, okropna jestem, ale skoro wcześniejszą część Hello Kitty zaliczyłaś to poniższą też musisz :)
   ... - "Wakacyjna przygoda" (seria Hello Kitty i przyjaciele)
   http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2015/01/hello-kitty-i-przyjaciele-wakacyjna.html

   Mam jeszcze jedną:
   Karolina Wilczyńska - "Ta druga"
   http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2015/01/karolina-wilczynska-ta-druga.html

   Przepraszam, że tak późno. Miałam młyn w pracy, a do tego tata przyjechał z wizytą na tydzień. Dzisiaj jakoś udało mi się skorzystać z komputera...

   Usuń
  8. Magdalena Witkiewicz - "Pierwsza na liście"
   http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2015/01/magdalena-witkiewicz-pierwsza-na-liscie.html

   Usuń
 10. Suuuuuper. Postaram się podołać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam już nawet I propozycję: "Komedia świąteczna" http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/komedia-swiateczna-victoria-alexander.html :D ale to dopiero początek xD

   Usuń
  2. http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/w-twoich-rekach-glenys-carl.html o i jeszcze :)

   Usuń
  3. zastanawiam się czy ta się łapie, bo kelner tacę i jeszcze kartka w dłoni http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/genialni-lwowska-szkoa-matematyczna.html?showComment=1421876211217#c4119680151690622603

   Usuń
  4. http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/singielka-zycie-i-miosc-z-nutka.html Singielka :)
   http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/przemineo-z-wiatrem-margaret-mitchell.html Przeminęło z wiatrem
   http://kasiek-mysli.blogspot.com/2015/01/szukaj-mnie-wsrod-lawendy-zuzanna.html

   Nie mogę się doczekać lutowej odsłony :)

   Usuń
  5. Kasiu, okładka "Genialnych" pasuje jak najbardziej, ale "W twoich rękach" nie, ponieważ dłonie na okładce wypuściły coś prędzej - w dłoniach nie ma nic.

   Usuń
  6. Już lutowa odsłona jest! ;-) Kochana, proszę tylko o podawanie linków według schematu, czyli wraz z autorem i tytułem.

   Usuń
 11. Z grudniem mi nie wypaliło, ale może teraz.... Mam tylko takie pytanie czy dłonie muszą być centralnym punktem okładki, czy wystarczy, że będą niezależnie od rozmiaru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście lepiej, aby dłonie znajdowały się w centralnym punkcie okładki, aby jasno było widać, że coś w nich jest, jednak jeśli znalazłaś okładkę, na której dłonie są, ale na drugim planie, to zaliczę, o ile bez problemów można dojrzeć, że coś znajduje się w nich. :)

   Usuń
 12. Ja przeczytałam do grudniowego hasła książkę "Szajba na peronie 5." - Marta Obuch (recenzja pojawi w późniejszym czasie)

  OdpowiedzUsuń
 13. Grudniowe hasło mnie pokonało, ale na to mam już pomysł :)
  I cieszę się, że kontynuujesz wyzwanie (po informacji, o czasowych ograniczeniach wystraszyłam się, że je zamkniesz. A bardzo je lubię)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo cieszę się, że lubisz te wyzwanie i chętnie bierzesz w nim udział. Przyznam szczerze, że przeszło mi przez myśl przynajmniej zawieszenie go, ale szybko odleciało w niepamięć. :)

   Usuń
  2. I w związku z ogólnym zastojem udało mi się przeczytać całą jedną książkę:
   Juraj Cervenak- "Smocza cesarzowa"
   http://damawsalonie.blogspot.com/2015/01/na-kraniec-swiata-smocza-cesarzowa.html

   Usuń
 14. Trzymam kciuki za uczestniczki wyzwania :) Chyba już wspominałam, że w tym roku z Twojego wyzwania rezygnuję i jednocześnie dziękuję za możliwość brania w nim w zeszłej edycji - to była świetna zabawa w buszowaniu po półkach w celu znalezienia odpowiedniej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że wspominałaś już o tym. To ja dziękuję za Twój dotychczasowy udział! Było mi bardzo miło. :)

   Usuń
 15. Dość trudne, ale ciekawe hasło :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Chciałam do-zgłosić do grudnia "W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek" autor zbiorowy. Z racji przeprowadzki mam dostęp do bloga dopiero dzisiaj, ale mam nadzieję, że zostanie mi dopisana :)

  A co do hasła na styczeń - trudne, ale też ciekawe :) Postaram się znaleźć coś pasującego i zgłosić już w terminie ;) Uściski na nowy rok i wszystkiego, co najlepsze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłaszam "Pokój do wynajęcia" Paweł Paliński, Łukasz Orbitowski i inni.

   http://nie-w-moim-stylu.blogspot.com/p/grunt-to-okadka-2015.html

   Usuń
  2. Cecelia Ahern "Love, Rosie"

   Usuń
 17. Ja chciałam Ci podziękować za zabawę w tamtym roku, ale w tym nie przystąpię do wyzwania, w tamtym roku poległam w czterech miesiącach, i tak czuje że w tym też nie najlepiej mi pójdzie.

  Tak że bardzo Ci dziękuję i życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, rozumiem, bo sama zrezygnowałam z wielu wyzwań. Dziękuję za udział! :)

   Usuń
 18. W tym roku mam zamiar bardziej się postarać i już wynalazłam jedną książkę;)

  OdpowiedzUsuń
 19. No no... trudne hasło. Zaraz zrobię przegląd tego, co mam na półkach... A jak nie... biblioteka. I oczywiście kontynuuję wyzwanie, tyle, ze juz oficjalnie jako Sonrsa z tego bloga: http://sonrisaart.wordpress.com/
  banerek i link do wyzwania tutaj: http://sonrisaart.wordpress.com/wyzwania-czytelnicze/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. W grudniu mi się nie udało i coś czuję, że w styczniu będzie podobnie. Ale jeszcze poszukam;))

  OdpowiedzUsuń
 21. Ostatnio niestety nic nie mogłam dopasować do Twojego wyzwania, a w tym roku chyba ogółem z jakichkolwiek wyzwań zrezygnuję. I tak czytam to, co w danej chwili najbardziej mnie ciekawi/udało mi się gdzieś dorwać, więc udział w tego typu akcjach traci trochę sens. W każdym razie życzę powodzenia w nowym roku! : )

  OdpowiedzUsuń
 22. No proszę jak mi ładnie poszło :). Akurat w tym miesiącu planuję "Zorkownię", więc już się cieszę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwona Czarkowska "Kobieta do zadań specjalnych" - pani na okładce trzyma w dłoniach swoją kieckę :)
   http://kasiowaczytelnia.blogspot.de/2015/01/iwona-czarkowska-kobieta-do-zadan.html

   Usuń
 23. Gratuluję wszystkim wyników :)
  I chciałam poinformować jeszcze, że rezygnuję z wyzwania. Niestety już chwilę temu mocno się opuściłam, a w tym roku dochodzą mi nowe obowiązki :( Niemniej jednak dziękuję za fajny rok i życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Gratuluję wyników uczestnikom wyzwania :)

  Ja nie przeczytałam żadnej książki pasującej do motywu... Poszukam czegoś z dłońmi, może się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciekawe hasło, może w styczniu mi się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Mam nadzieję, że styczeń okaże się dla mnie bardziej udany pod względem tego wyzwania. Czyli jak dobrze rozumiem okładka w stylu "Zmierzch"

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja w tym roku poległam w wyzwaniu totalnie.. Zaczynało się w porządku, no ale cóż, chyba było to dla mnie za trudne, dlatego w tym roku spasuję :) życzę powodzenia wszystkim! :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Genialne hasło:) Już znalazłam dwa pasujące tytuły, jednemu muszę się bliżej przyjrzeć;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magdalena Witkiewicz - "Pierwsza na liście"
   http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2015/01/magdalena-witkiewicz-pierwsza-na-liscie.html

   Usuń
  2. Andrzej Andrusiewicz - "Romanowowie"
   http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2015/01/andrzej-andrusiewicz-romanowowie.html

   Usuń
  3. Małgorzata Szejnert - "Śród żywych duchów"
   http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2015/01/magorzata-szejnert-srod-zywych-duchow.html

   Usuń
  4. Sławomir Koper - "Wielcy szpiedzy w PRL"
   http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2015/01/sawomir-koper-wielcy-szpiedzy-w-prl.html

   Usuń
 29. Muszę się rozejrzeć. Książki pasujące do tego hasła czytałam... w zeszłym roku, haha!

  OdpowiedzUsuń
 30. Gratuluję wyników, szczególnie przy tym haśle. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ściągawka dla zainteresowanych (-;
  - seria Leniwa Niedziela: "Szczęście w Twoich oczach", "Klub Porcelanowej Filiżanki", "Słodka zemsta", "I wtedy to się stało", "Poszukiwany Colin Firth"
  - A. Ficner-Ogonowska "Alibi na szczęście", "Krok do szczęścia"
  - A. Siwek "Znów mnie pokochaj" (identyczną okładkę ma książka "Połączeni R. Winters")
  - "Tańcząc na rozbitym szkle"
  - "Pierwsza kawa o poranku"
  - "Kto jak nie ja"
  - "Fartowny pech" Olga Rudnicka

  OdpowiedzUsuń
 32. więc i ja staram się podjąć wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ilona Andrews - Księżyc nad Rubieżą
  http://monweg.blog.onet.pl/2015/01/04/ksiezyc-nad-rubieza/

  OdpowiedzUsuń
 34. Witaj

  1 link
  http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/xix-wieczna-francja-paryz-zwoki-i.html#more
  Carole Nelson Douglas - "Dzień dobry, Irene"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia Stanecka - "Wielka księga Basi i Franka"
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/wielka-ksiega-basi-i-franka-zofia.html#more

   Usuń
  2. Raymond Khoury - "Ostatni templariusz"
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/ostatni-templariusz-raymond-khoury.html

   Usuń
  3. Stephenie Meyer - "Zmierzch"
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/zmierzch-stephenie-meyer_9.html

   Usuń
  4. Sara Poole -"Trucizna"
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/trucizna-sara-poole.html#more

   Usuń
  5. Lisa Genova- Motyl
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/motyl-lisa-genova.html

   Usuń
  6. witaj , dwa dodatkowe linki

   Janet Evanovich- Parszywa Dwunastka
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/parszywa-dwunastka-janet-evanovich.html

   Federico Moccia- Trzy metry nad niebem.
   http://figlarneczytanie.blogspot.com/2015/01/trzy-metry-nad-niebem-federico-moccia.html

   Usuń
 35. 1. C.S. Lewis - "Lew, czarownica i stara szafa" (na okładce bohaterowie trzymają miecz bądź łuk w dłoniach)
  http://ja-ksiazkoholik.blogspot.com/2015/01/56-cs-lewis-opowiesci-z-narnii-lew.html

  2. C.S. Lewis - "Książę Kaspian"
  http://ja-ksiazkoholik.blogspot.com/2015/01/57-cs-lewis-opowiesci-z-narnii-ksiaze.html

  OdpowiedzUsuń
 36. Patrick Bauwen - "Potwór"
  http://gosia72.blogspot.com/2015/01/potwor-patrick-bauwen.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stephen Miller - "Wysłanniczka"
   http://gosia72.blogspot.com/2015/01/wysanniczka-stephen-miller.html

   Usuń
  2. Kitty Miller - "Lodowa pułapka"
   http://gosia72.blogspot.com/2015/01/lodowa-puapka-kitty-sewell.html

   Usuń
  3. Anders Roslund, Börge Hellström - "Dziewczyna w tunelu"
   http://gosia72.blogspot.com/2015/01/dziewczyna-w-tunelu-anders-roslund.html

   Usuń
 37. "13 małych błękitnycj kopert" - Maureen Johnson
  http://zaczytanaania.blogspot.com/2015/01/13-maych-bekitnycj-kopert-maureen.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Niebo jest wszędzie" - Jandy Nelson
   http://zaczytanaania.blogspot.com/2015/01/niebo-jest-wszedzie-jandy-nelson.html

   Usuń
 38. Mam pewną wątpliwość, czy okładka pasuje do motywu?
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/198602/jedenascie-godzin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nina Reichter - "Ostatnia spowiedź. Tom 1"
   http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2015/01/nina-reichter-ostatnia-spowiedz-tom-1.html

   Usuń
  2. Faktycznie okładka "Jedenastu godzin" jest dość sporna, ale w zasadzie kobieta trzyma brzuszek w dłoniach, więc zaliczę. :)

   Usuń
  3. Jeśli tak :) Paullina Simons - "Jedenaście godzin"
   http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2015/01/paullina-simons-jedenascie-godzin.html

   Usuń
  4. Dziewczynka trzyma książkę w dłoniach :)
   Markus Zusak - "Złodziejka książek"
   http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2015/01/markus-zusak-zodziejka-ksiazek.html

   Usuń
  5. Julie Kibler - "Nasze szczęśliwe dni"
   http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2015/01/julie-kibler-nasze-szczesliwe-dni.html

   Usuń
  6. Agnieszka Lingas-Łoniewska - "Zakład o miłość"
   http://czytanie-to-sztuka.blogspot.com/2015/01/agnieszka-lingas-oniewska-zakad-o-miosc.html

   Usuń
 39. Trudi Canavan - Misja Ambasadora
  http://poczytalna-umyslowo.blogspot.com/2015/01/misja-ambasadora.html

  Bardzo fajne hasło na ten miesiąc :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cassandra Clare - Miasto niebiańskiego ognia
   http://poczytalna-umyslowo.blogspot.com/2015/01/miasto-niebianskiego-ognia.html

   Usuń
 40. OOOO Ale szał :D faktycznie słabo poszedł grudzień...

  OdpowiedzUsuń
 41. Wiera Kamsza - "Czerwień na czerwieni"
  http://literackafantazja.blogspot.com/2015/01/wiera-kamsza-czerwien-na-czerwieni.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Henryk Sienkiewicz - "W pustyni i w puszczy"
   http://literackafantazja.blogspot.com/2015/01/henryk-sienkiewicz-w-pustyni-i-w-puszczy.html

   Usuń
 42. 1. Heather Gudenkzuf - Ciężar milczenia
  http://w-krainie-slow.blogspot.com/2015/01/heather-gudenkauf-ciezar-milczenia.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2. Kłamczucha w opałach
   http://w-krainie-slow.blogspot.com/2015/01/meg-cabot-kamczucha-w-opaach.html

   Usuń
 43. Mam problem z okładką:) Widać na niej tylko jedną rękę, która trzyma sieć? Czy można ją zaliczyć?
  http://lolilola.blogspot.com/2015/01/nieszczelna-siec-hakan-nesser.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że zaliczę. :) W końcu na okładce widać mężczyznę trzymającą sieć, więc okładka pasuje jak najbardziej.

   Usuń
  2. Super! Dziękuję:)

   Hakan Nesser - Nieszczelna sieć
   http://lolilola.blogspot.com/2015/01/nieszczelna-siec-hakan-nesser.html

   Usuń
  3. Agnieszka Kaluga - Zorkownia
   http://lolilola.blogspot.com/2015/01/zorkownia-agnieszka-kaluga.html

   Ogromne dzięki za podsunięcie pomysłu na tą lekturę! Niesamowita książka :)

   Usuń
 44. Czy aby wziąć udział w wyzwaniu trzeba koniecznie pisać recenzje. Przeczytałam książkę, ale pisanie ostatnio mi nie idzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyzwanie polega na dopasowywaniu okładek i przesyłaniu linków do recenzji. Jeśli nie masz weny, to proszę chociaż o kilka/-naście zdań opisujących Twoje wrażenia. :)

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź! :) W takim razie pozostanę na trochę uczestnikiem zaocznym i nieoficjalnym, wrócę jak skończy mi się blogowy urlop. ;)

   Usuń
 45. Agnieszka Kaluga - "Zorkownia"
  http://czytanie-moja-milosc.blogspot.com/2015/01/zorkownia-agnieszka-kaluga.html

  OdpowiedzUsuń
 46. Magdalena Witkiewicz - Pierwsza na liście
  http://zatopionawlekturze.blogspot.com/2015/01/magdalena-witkiewicz-pierwsza-na-liscie.html

  OdpowiedzUsuń
 47. "Love, Rosie" Cecelia Ahern
  http://nowaksiazkanowezycie.blogspot.com/2015/01/love-rosie-cecelia-ahern.html

  OdpowiedzUsuń
 48. Magdalena Witkiewicz Pierwsza na liście
  http://zycnadalzpasja.blogspot.com/2015/01/pierwsza-na-liscie-magdalena-witkiewicz.html

  OdpowiedzUsuń
 49. Trudi Canavan "Nowicjuszka"
  http://chiyome.blogspot.com/2015/01/trylogia-czarnego-maga-czesc-ii.html

  OdpowiedzUsuń
 50. Jim Butcher - "Pełnia księżyca"
  http://k-recenzjeksiazek.blogspot.com/2015/01/jim-butcher-penia-ksiezyca.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lucy Maud Montgomery - "Ania z Avonlea"
   http://k-recenzjeksiazek.blogspot.com/2015/01/lucy-maud-montgomery-ania-z-avonlea.html

   Usuń
 51. Andrzej Sapkowski - "Ostatnie życzenie"
  http://lustrzananadzieja.blogspot.com/2015/01/ostatnie-zyczenie.html

  OdpowiedzUsuń
 52. Agata Mańczyk - "Duża kieszeń na kłopoty
  http://rozdzial5.blogspot.com/2015/01/duza-kieszen-na-kopoty-agata-manczyk.html

  OdpowiedzUsuń
 53. C. S. Lewis Książę Kaspian
  http://zaczytan-a.blogspot.com/2015/01/ksiaze-kaspian-cslewis.html

  OdpowiedzUsuń
 54. Trudi Canavan "Wielki mistrz"
  http://chiyome.blogspot.com/2015/01/pozegnanie-z-trylogia-czarnego-maga.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudi Canavan - Misja Ambasadora
   http://chiyome.blogspot.com/2015/01/imardin-20-lat-pozniej-czyli-misja.html

   Przepraszam za niedrzewkowanie komentarzy. Od teraz będę pisać jak sobie życzyłaś. Mam nadzieję, że wybaczysz mi moje niedopatrzenie :)

   Usuń
 55. Rebecca Donovan - Oddychając z trudem
  http://monweg.blog.onet.pl/2015/01/18/oddychajac-z-trudem-druga-czesc-serii-oddechy/
  Nie jest to typowe coś w dłoniach. Chociaż można przyjąć, że twarz jest w dłoniach. Mam nadzieję, że uznasz.
  Wiem, że lubisz komentarze w drzewkach, ale niestety "strona" mnie nie słuchała i nie chciała abym we właściwym miejscu wstawiła komentarz. Sorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Judith Merkle Riley - Czara wyroczni
   http://monweg.blog.onet.pl/2015/01/20/czara-wyroczni-czarownice-wrozbici-truciciele-w-akcji/

   Usuń
 56. Powołując się na casus magdalenardo, proszę o zaliczenie okładki, na której kotek trzyma w łapce kredki ;) :)

  Rob Scotton "Kotek Splotek"

  http://czytanieprzykominku.blogspot.com/2015/01/kotek-splotek-i-pierwszy-dzien-w-szkole.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta Obuch - Szajba na peronie 5.
   http://czytanieprzykominku.blogspot.com/2015/01/powrot-do-przeszosci-czyli-szajba-na.html

   Usuń
 57. Magdalena Witkiewicz - Pierwsza na liście
  http://www.herbatkazksiazka.pl/2015/01/pierwsza-na-liscie-magdalena-witkiewicz.html

  Mam nadzieję, że w 2015 roku uda mi się częściej czytać książki "z hasłem" ;)

  OdpowiedzUsuń
 58. No to znalazłam takie:
  Jacek Cygan - "Klezmer"
  https://sonrisaart.wordpress.com/2015/01/19/klezmer-historia-pisana-muzyka-i-wojna/
  bohater na okładce trzyma dłoniach mikrofon ;) mam nadzieję, ze się nada;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jodi Picoul - "To, co zostało"
   https://sonrisaart.wordpress.com/2015/01/21/to-co-zostalo/

   Usuń
  2. Jeszcze jedno, choc nie wiem, czy nie naciągane:
   Beata Pawlikowska - "Moja dieta cud"
   https://sonrisaart.wordpress.com/2015/01/23/motywacyjnego-kopa-dostalam/

   Usuń
  3. Neil Gaiman - "Odd i Lodowi Olbrzymi"
   https://sonrisaart.wordpress.com/2015/01/29/z-biblioteki-malucha-odd-i-lodowi-olbrzymi/

   Odd trzyma w swych dłoniach siekierę.

   Usuń
 59. No to mój pierwszy miesiąc :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Markus Zusak - "Złodziejka książek"
   http://forheloveofbooks.blogspot.com/2015/01/zodziejka-ksiazek.html
   bohaterka trzyma na okładce w rękach książkę

   Usuń
  2. Gayle Forman "Zostań, jeśli kochasz"
   http://forheloveofbooks.blogspot.com/2015/01/zostan-jesli-kochasz.html
   Na jednym z obrazków w dłoni ma smyczek i gra na wiolonczeli.

   Usuń
  3. Janette Rallison "Prawie dobra wróżka"
   http://forheloveofbooks.blogspot.com/2015/01/prawie-dobra-wrozka.html
   wróżka trzyma w dłoni jabłko.

   Usuń
 60. A może być okładka, że dłoń trzyma dłoń? :)
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175906/gramy-dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby to była dłoń innego człowieka, to zaliczyłabym, ale w tym przypadku mężczyzna łączy swoje dłonie, więc niestety nie. :)

   Usuń
 61. Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko”
  http://atramentowomi.blogspot.com/2015/01/nade-wszystko.html

  OdpowiedzUsuń
 62. Marcin Szczygielski - Za niebieskimi drzwiami
  http://czytelniczy.blogspot.com/2015/01/puk-puk-puk-bam-marcin-szczygielski-za.html

  OdpowiedzUsuń
 63. "Okruchy przeszłości" - Rachel Hore
  http://pasion-libros.blogspot.com/2015/01/69-okruchy-przeszosci-rachel-hore.html

  OdpowiedzUsuń
 64. Elżbieta Cherezińska "Niewidzialna korona"
  http://czytam-nie-przeszkadzac.blogspot.com/2015/01/niewidzialna-korona-elzbieta-cherezinska.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jessie Burton "Miniaturzystka"
   http://czytam-nie-przeszkadzac.blogspot.com/2015/01/miniaturzystka-jessie-burton.html

   Usuń
 65. Beth Fantaskey - Przyrzeczeni
  http://ariaczyta.blogspot.com/2015/01/020-przyrzeczeni-beth-fantaskey.html

  OdpowiedzUsuń
 66. Karolina Wilczyńska - "Jeszcze raz, Nataszo"
  http://www.kreatywa.net/2015/01/jeszcze-raz-nataszo-karolina-wilczynska.html

  OdpowiedzUsuń
 67. Mara Dyer. Tajemnica - Michelle Hodkin
  http://nowaksiazkanowezycie.blogspot.com/2015/01/mara-dyer-tajemnica-michelle-hodkin.html

  OdpowiedzUsuń
 68. http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/zostan-jesli-kochasz.html
  ''Zostań jeśli kochasz'' Gayle Forman
  http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/igy-polskie-agentki-ktore-zmieniy.html
  ''Igły, agentki, które zmieniły historię''- Marek Łuszczyna
  http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/wspomnienia-sadeckich-sybirakow.html
  ''Wspomnienia sądeckich sybiraków''- praca zbiorowa
  http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/sadeccy-sybiracy-w-stepach-kazachstanu.html
  ''Sądeccy sybiracy w stepach Kazachstanu'' Praca zbiorowa
  http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/czarownica-z-portobello.html
  'Czarownica z Portobello'' Paulo Coelio
  http://tamgdzienieczekanikt.blogspot.com/2015/01/dziewczynka-w-czerwonym-paszczyku.html
  ''Dziewczynka w czerwonym płaszczyku'' Roma Ligocka
  I jeszcze będzie 31 stycznia: ''Zwycięzcy'' Daniele Steal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za linki, ale kolejny raz proszę o stosowanie się do regulaminu - najpierw autor, później tytuł. Dla Was to niewiele, a dla mnie to naprawdę ułatwia tworzenie podsumowania, zwłaszcza kiedy ktoś podrzuca tak dużo linków...

   Usuń
  2. Do tego byłoby też świetnie, jak już wiele razy wspominałam, gdyby imiona i nazwiska autorów były poprawnie wpisywane, bez błędów.

   Usuń
 69. Magdalena Kozak - "Nocarz"
  http://recenzja-ksiazka-ja.blogspot.com/2015/01/nocarz-magdalena-kozak.htm

  Marek Krajewski - "Śmierć w Breslau"
  http://recenzja-ksiazka-ja.blogspot.com/2015/01/smierc-w-braslau-marek-krajewski.html

  OdpowiedzUsuń
 70. Magdalena Witkiewicz - Pierwsza na liście
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/pierwsza-na-liscie.html

  Włodzimierz Kalicki, Monika Kuhnke, "Uprowadzenie Madonny. Sztuka zagrabiona"
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/uprowadzenie-madonny.html

  Thomas Maier, "Masters of sex"
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/masters-of-sex.html

  Elżbieta Cherezińska, "Korona śniegu i krwi"
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/korona-sniegu-i-krwi.html

  Robert Harris, "Oficer i Szpieg" (tu wprawdzie wypadałoby popatrzeć przez lupę, bo postać na okładce jest bardzo mała, ale w dłoniach trzyma ona i zapala papierosa)
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/oficer-i-szpieg.html

  David Mitchell, "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta"
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/tysiac-jesieni-jacoba-de-zoeta.html

  Jonathan Holt, "Carnivia - Bluźnierstwo"
  http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/01/carnivia-bluznierstwo.html

  oraz Julie Cohen - "Drogie maleństwo" - recenzja będzie w niedzielę lub pn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://dzienpozniej.blogspot.com/2015/02/drogie-malenstwo.html

   Usuń
 71. Przeczytałam jeszcze "Szczęścia też chodzą parami" Anna Bialer (recenzja pojawi się w przyszłym tyg.)

  OdpowiedzUsuń
 72. Roma Ligocka, "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku"
  http://sietylkowydaje.blogspot.com/2015/02/historia-dziewczynki-w-czerwonym.html

  OdpowiedzUsuń
 73. Przeczytałam jeszcze w styczniu Krocząc wśród cieni Lawrenca Blocka lecz nie zdążyłam jej zrecenzować. Da się zaliczyć, czy nie bardzo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko proszę później podesłać link.

   Usuń
  2. Ja również przeczytałam książkę w styczniu, tylko, że teraz piszę recenzję. Przesyłam link jakby co:

   Jonathan Holt: "Carnivia: Bluźnierstwo"

   http://swiatwidzianyksiazkami.blogspot.com/2015/02/carnivia-bluznierstwo-jonathan-holt.html

   Usuń
 74. Spóźniona, bo choć książki przeczytane w styczniu, to dopiero teraz dodaję wpisy:
  - Julie Cohen - "Drogie maleństwo"
  http://swiatksiazek.wordpress.com/2015/02/08/drogie-malenstwo-julie-cohen
  - a na wpis jeszcze czeka Lisa Genova - "Motyl"
  Ania/Goldenrose

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.