Inna bajka - Kasia Bulicz-Kasprzak

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 3 czerwca 2015
Liczba stron: 272

Jedna, pozornie błaha chwila potrafi zaważyć na całym życiu człowieka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak małe decyzje mogą wpłynąć na naszą przyszłość. Początkowo możemy pluć sobie w brodę, płacząc czy wyrzucając sobie od najgorszych, jednak upływ czasu niejednokrotnie pokazuje, że było warto... nawet jeżeli okupiliśmy to nerwami, złością czy wstydem.

Karolina Jabłońska to 24-letnia studentka chemii, posiadająca poważne plany na przyszłość. Kiedy wraz z przyjaciółką Anką zasiada w uczelnianej bibliotece, nie ma pojęcia, że ten dzień odmieni jej życie na zawsze. Przypadkowo zauważony niezwykle przystojny chłopak sprawia, że obie zachwycają się nim, a krótko po tym incydencie poznają go bliżej. Wizyta w górach oraz rozluźnienie spowodowane alkoholem sprawiają, że Karolina daje się ponieść chwili, która okazuje się brzemienna w skutkach.

Cóż, tak już bywa w bajkach - książę spotyka piękną dziewczynę i zakochuje się w niej na zabój. Za sprawą złych czarów zapomina o niej, o obietnicach i uczuciach. Dziewczyna musi przywdziać ciężki strój i kamienne buty, co w rzeczywistości oznacza spuchnięte stopy, i zwalczyć wiele przeciwności losu, by zdjąć zaklęcie. Potem już mogą żyć długo i szczęśliwie. *

Kasia Bulicz-Kasprzak umieściła dość trudny temat w pięknym opakowaniu, na które można patrzeć i patrzeć, a w tym przypadku - czytać, czytać i czytać... Inna bajka zawiera w sobie wiele istotnych wątków - przyjaźni wystawionej na próbę, nielojalności względem bliskiej osoby, współżycia bez rozważenia ewentualnych skutków, samotnego rodzicielstwa, trudu macierzyństwa, wsparcia najbliższych, obdarzania drugą szansą. Z tak niewielu stron wyziera ogrom emocji, a każda czytelniczka w głównej bohaterce może odnaleźć cząstkę siebie.

Z ogromną przyjemnością i niebywałą lekkością czytałam tę pozycję. Ba!, ponownie przeżywałam całą ciążę wraz z bohaterką - wizyta, na której słyszy się bicie serduszka po raz pierwszy; euforia spowodowana ruchami maluszka w brzuchu, nieustające mdłości, rosnący apetyt mieszający się ze wstrętem do wszelakiego jedzenia, nieustanne badania, kupowanie niezbędnych dziecięcych akcesoriów... Ach, zdaje się, że to było tak niedawno, a tutaj moje maleństwo ma już 3,5 miesiąca. Co najlepsze - mój syn nazywa się Jaś (tak jak dziecko głównej bohaterki), a mąż - Rafał (tak jak ojciec dziecka Karoliny), zatem jeszcze mocniej mogłam utożsamić się z jej perypetiami, chociaż mój przypadek należał do nieco łatwiejszych, bo i ciąża planowana, i dziecko chciane od początku, a partner związany ze mną węzłem małżeńskim.

Losy Karoliny pokazują, że w trudnych życiowych momentach najważniejsze jest wsparcie najbliższych - kiedy możemy oprzeć się na czyimś ramieniu, to nawet najgorsze wyzwania stają się prostsze. Niekiedy podejście bliskich może sprawić, że spojrzymy na nich z zupełnie innej strony - nawet babcia będąca zagorzałą katoliczką, która nie wyraża zgody na współżycie przed ślubem ani posiadanie dziecka pozamałżeńskiego, w momencie zetknięcia się z taką sytuacją u wnuczki, może zaskoczyć nie tylko rodzinę, ale i siebie samą. Kasia Bulicz-Kasprzak stworzyła masę pozytywnych postaci - babcia Karoliny, Rafał, Piotrek czy pan Włodek/Władek to osoby, które z przyjemnością poznałabym w realnym świecie.

Uwielbiam powieści obyczajowe, a jeśli występuje w nich jakikolwiek wątek związany z dziećmi, to jestem już kupiona. Życzę sobie więcej takich lekkich, a zarazem wartościowych historii jak ta, którą stworzyła Kasia Bulicz-Kasprzak.

* cytat ze str. 253


 Książkę możesz kupić tutaj:
BookMaster.pl

28 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Nie znam pióra autorki, ale chętnie to zmienię

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że autorka stworzyła aż tylko pozytywnych bohaterów, takie powieści miło się czyta. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale na pewno to zmienię! Twoja recenzja bardzo mnie zaciekawiła :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest stron - kilk!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach ;) Ale na razie czekają inne książki, trzeba podgonić recenzenckie zaległości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja rzadko czytam powieści obyczajowe i mam do nich raczej wielkie wymagania ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja uwielbiam prozę Kasi, więc na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam bardzo wiele dobrego na temat tej książki... także zdecydowanie w przyszłości przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią przeczytam taka obyczajowke. Również lubię kiedy w książce jest temat dzieci;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam jak czytałam tę książkę. Bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałabym ze względu na pozytywnych bohaterów. Nie znam twórczości autorki, ale mam zamiar to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie miałam do czynienia z tą autorką ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi styl tej pisarki nie bardzo odpowiada, ale siostra bardzo lubi, więc mamy wszystkie książki tej pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam "Nalewkę..." autorki i bardzo mi się podobała, niniejszy tytuł posiadam i jest w moich planach tylko recenzyjnych dużo... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też, ale staram się wygrzebywać z nich w końcu. :P A "Nalewka..." w planach!

   Usuń
 14. Nie czytałam nigdy książek tej autorki, ale może na tę się skuszę.
  Pozdrawiam :)
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Słyszałam o tej książce już kilka miesięcy temu i miałam ją nawet na jednej ze swoim list "must have". Potem jednak ów tytuł gdzieś mi się zawieruszył i dziękuję za to, że odświeżyłaś mi pamięć. Nie mogę przegapić tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszcze nie słyszałam o tej autorce. Książka wydaje się ciekawa,więc na pewno kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie słyszałam o tej książce, ale zdecydowanie chętnie ją przeczytam. Lubię takie tematy

  OdpowiedzUsuń
 18. Zwykle nie czytam obyczajówek, ale mnie zachęciłaś. Rozejrzę się za tą pozycją.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zwykle nie czytam obyczajówek, ale mnie zachęciłaś. Rozejrzę się za tą pozycją.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 20. Od dawna mam ochotę na tę powieśc, tylko egzemplarza do czytania brak...

  OdpowiedzUsuń
 21. Cały czas mam ksiażki tej autorki w planach i zawsze jest coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie znam tej książki ale jak ją zobaczę to zerknę ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Nigdy nie słyszałam o tej powieści, ale teraz muszę ją zdobyć i szybko przeczytać bo moja ciekawość rozbudziła się do granic możliwości :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Zachęciłaś mnie swoją recenzją, zwłaszcza, że czytałam już książki autorki i wiem, że pisze dobrze. Muszę rozejrzeć się za egzemplarzem, a przecież na półce czekają ogromne stosy! :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Po obyczajówki sięgam zawsze chętnie, więc i tej dam szansę :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.