Podsumowanie październikowej edycji "Grunt to okładka" i hasło na listopad

Byłam przekonana, że październikowy motyw będzie bardzo łatwy, bo na wielu okładkach prezentują się ludzie, zatem podejrzewałam, iż nie będzie problemu ze znalezieniem męskich postaci. Jak widać, troszkę przeliczyłam się, nad czym ubolewam i jednocześnie pragnę poinformować Was o czymś, o czym myślałam już od pewnego czasu. Mianowicie... listopad będzie przedostatnim miesiącem z wyzwaniem "Grunt to okładka". Wiele osób odpadło po drodze, a niektórzy zgłosili chęć udziału, szybko zapominając o swoim zobowiązaniu. Nie rezygnuję całkowicie z wyzwania - zawieszę je wraz z początkiem stycznia, zatem może za jakiś czas zostanie ono reaktywowane. Jestem dumna z osób, które nadal czynnie biorą udział w wyzwaniu - na pewno znajdziecie się w wielkim podsumowaniu wyzwania, które ukaże się w przyszłym roku. Uwielbiam Was! A tymczasem zróbcie dobry uczynek i zaszalejcie z książkami w dwóch nadchodzących miesiącach... :) Powodzenia!

WYZWANIE W LICZBACH:


1. W październikowej edycji wyzwania wzięło udział 12 osób.
2. Łącznie przeczytaliśmy 36 książek.
3. Osobą, która przeczytała najwięcej pozycji pasujących do hasła jest Daria Skiba, która zakończyła wyzwanie z wynikiem 11 książek.
4. Zaraz za zwyciężczynią stoją Iwona oraz Sylwia (ja ;-)) - przeczytałyśmy po 4 pozycje.

LEKTURY PRZECZYTANE W TYM MIESIĄCU:

Aine
1. Elżbieta Olejnik - "Tajemnica testamentu"
2. Jordi Sierra i Fabra - "Zabójcza zagadka matematyka"


Chiyome
1. Wojciech Dutka - "Lunatyk"
Ejotek

Elżbieta Noga

Gosia B

monweg

Narkotyczna

Sylwia

Jeśli ktokolwiek zapomniał dosłać link albo ja pominęłam jakąś recenzję, to proszę o komentarz - dorzucę je do podsumowania (dotyczy to również książek zgłoszonych do wyzwania, ale jeszcze niezrecenzowanych). Ponadto będę wdzięczna, jeżeli zostawiając komentarz z linkiem do recenzji, będziecie również umieszczać autora oraz tytuł książki (tak jak możecie zobaczyć to powyżej), co ułatwi mi tworzenie podsumowania. Będę także wdzięczna, jeśli wstawicie je tylko raz - niektórzy denerwują się, wstawiając link z recenzją, który nie pokazuje się pod postem. Pragnę wszystkich uspokoić - po prostu kiedy pod postem znajduje się wiele odpowiedzi, blogger nie pokazuje wszystkich, a aby to zrobić, należy kliknąć opcję "wczytaj więcej" znajdującą się pod miejscem do wpisywania komentarzy.


Zasady wyzwania oraz liczba uczestników znajduje się TUTAJ.


listopadowy motyw:
jeden kolor

Wyjaśnienie: W tym miesiącu wybieramy sobie jeden kolor i czytamy książki z okładkami odpowiadającej wybranej barwie. Jeśli wybieramy kolor czarny, to okładka nie musi być cała czarna - wystarczy, aby czerni było więcej niż innych barw. Wyzwanie zostanie zaliczone, jeśli każdy przeczyta przynajmniej dwie książki odpowiadające wybranemu kolorowi.

Linki do recenzji proszę umieszczać pod tym postem w taki sposób: Emily Bronte - "Wichrowe wzgórza". Życzę miłej zabawy z wyszukiwaniem motywów na okładkach, a także miłej lektury! :)
ZE WZGLĘDU NA CHAOS, JAKI POWSTAJE I UTRUDNIA MI TWORZENIE PODSUMOWAŃ, OD TEGO MIESIĄCA POPROSZĘ O WRZUCANIE LINKÓW POPRZEZ TWORZENIE DRZEWEK Z KOMENTARZY.  PONADTO, PONOWNIE PROSZĘ O WPISYWANIE AUTORA I TYTUŁU KSIĄŻKI W TAKI SPOSÓB, JAKI PODAJĘ WYŻEJ.

48 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Ja np. nie zgłaszałam się do tego wyzwania, bo uczestniczę tylko w dziecięcym. Podziwiam osoby, które należą do kilku i dobierają książki tak, by wszędzie coś dodać :)
  Rozumiem Twoją decyzję o zawieszeniu wyzwania od nowego roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nic trudnego - naprawdę. ;-) A ile satysfakcji ma człowiek, kiedy jedna książka pasuje do kilku wyzwań.

   Usuń
 2. Ciekawy pomysł, muszę pomyśleć nad jakimś dominującym kolorem :)
  Gratulacje dla Darii!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sama jeszcze nie zdecydowałam się na żaden - najlepszym wyjściem będzie czekanie na koniec miesiąca i wtedy sytuacja stanie się jasna. :D

   Usuń
 3. Sylwia,
  może jednak zmienisz zdanie?
  U mnie ostatnio z miesiąca na miesiąc przeczytanych książek jest mniej, ale wynika to bardziej z braku czasu na czytanie w ogóle (zresztą nawet w czytaniu blogów mam półroczne opóźnienia)!
  Bardzo chciałabym to zmienić, ale czasem chęci nie wystarczą.

  Żal mi będzie gdy zawiesisz wyzwanie, bo może akurat do stycznia uporam się ze swoimi sprawami (tymi, nad którymi mam kontrolę, bo są też takie, na które wpływu nie mam) i miałabym więcej czasu dla siebie.

  Też mi się wydawało, że "mężczyzna" to było najłatwiejsze zadanie... no co z tego jak przez cały miesiąc przeczytałam tylko dwie książki dla dzieci :(
  Sama widzisz, że nie zawsze wynika to z braku zainteresowania Twoim wyzwaniem, tylko czasem tak się sprawy układają...

  Myślę, że nawet jeśli uczestników pozostałoby 10 - 15 to warto dla nich ciągnąć pomysł. Proszę Cię, przemyśl to.

  Listopadowe hasło to chyba ukłon w moją stronę, czy tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja decyzja była podjęta na 100%, ale Wasze posty sprawiają, że zaczynam się uginać... Wredoty!! :P
   A faktycznie moje hasło zbliżone do Twojego wyzwania!! :D

   Usuń
 4. Dziękuję, miałabym więcej bo mężczyźni to zdecydowanie fajne okładki :D ale zobowiązania...

  NIEEEEE!!!! No proszę, proszę, proszę nie zawieszaj jednego z ostatnich a przy okazji tak bardzo lubianego przeze mnie wyzwania :( Smuteczek w ten nostalgiczny dzień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że fajne! hihi :)
   Dario, byłam pewna, że wyzwanie zostanie zawieszone, ale tak mnie namawiacie, że zaczynam mięknąć... :P

   Usuń
  2. I bardzo dobrze!!! To będzie taki prezent pod choinkę - informacja, że wyzwanie zostaje ;)

   Usuń
  3. Kolor czarny ;)

   1. Marta Reich - "Morderstwo i cała reszta
   http://krainaksiazkazwana.blogspot.com/2016/11/morderstwo-i-caa-reszta-marta-reich.html

   Katy Evans - "Remy"
   http://krainaksiazkazwana.blogspot.com/2016/11/remy-katy-evans-recenzja.html

   Pola Rewako - "Chilli"
   http://krainaksiazkazwana.blogspot.com/2016/11/chilli-pola-rewako-recenzja.html

   Monika Fudali - "Kumulacja cierpień"
   http://krainaksiazkazwana.blogspot.com/2016/11/kumulacja-cierpien-monika-fudali.html

   Kamil Dziadkiewicz - "Miasto krwi"
   http://krainaksiazkazwana.blogspot.com/2016/11/miasto-krwi-kamil-dziadkiewicz-recenzja.html

   Usuń
 5. Ooo...szkoda by była wielka. Od przyszłego roku mam zamiar brać udział tylko w dwóch wyzwaniach i jednym z nich jest Twoje 😕

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie zajrzałam do Ciebie, aby spojrzeć, ile masz wyzwań i... aż zrobiło mi się ciepło na sercu, widząc, że z tylu wyzwań zrezygnujesz, a moje chcesz zostawić... Oj, dziewczyny, bo już zaczynam myśleć, że chyba dla WAS warto to ciągnąć. :)

   Usuń
 6. Fajna ta akcja :) Przyłączyłabym się, gdybym tylko znalazła trochę więcej czasu na czytanie czegokolwiek poza podręcznikami akademickimi ;) Gratuluję wszystkim uczestnikom zaangażowania i świetnych wyników !

  OdpowiedzUsuń
 7. Sylwuś - prawda jest taka, że lektur pasujących do danego hasła/wytycznych w każdym wyzwaniu jest dużo, ale dodając inne zobowiązania to niestety nie zawsze udaje się przeczytać tyle ile byśmy chcieli.
  Cóż mogę powiedzieć... moje zdanie od jakiegoś czasu znasz, po prostu przemyśl decyzję i jeśli tak czujesz to zawieś a potem może powrócisz z nowymi pomysłami? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście wszystko rozumiem, bo sama należę do kilku wyzwań, ale zauważyłam dość duże osłabienie wyzwaniem i doszłam do wniosku, że może warto je zawiesić. Na pewno przydałoby się rozreklamowanie wyzwania, ale niestety nie mam na to zbyt wiele czasu. Do tego sama wiesz, ile pracy trzeba włożyć w podsumowanie miesięczne, a Jaśko coraz bardziej absorbujący...

   Usuń
  2. Czyli normalne zjawisko końca roku - to samo jest u mnie - w styczniu sporo ludzi a potem odpadają... Już jestem ciekawa co mi wyjdzie w podsumowaniu roku, czyli kto ma 100% frekwencji :)
   Wiesz, z reklamą to i u mnie kiepsko, ale może w grudniu będę podejmować decyzje gdzie wezmę udział od nowego roku to i jakiś post będzie a wtedy daję link też na FB, Twitterze i google + to i o Twoim, jeśli zostawisz, się dowiedzą.
   Doskonale wiem, ile to pracy trzeba, by powstał post, na który ludzie czekają 1 dnia miesiąca :)

   Usuń
  3. Ewelinko, ja, ja mam 100% frekwencji :D
   Może faktycznie zostawię wyzwanie, skoro Wam tak zależy, ale przydałoby się trochę świeżości, czegoś nowego... muszę pomyśleć, co z tym fantem zrobić :)

   Usuń
  4. W to akurat nie wątpiłam :) Chodziło mi bardziej, że to będzie garstka :)
   Pomyśl :) Ja u siebie wprowadzę kilka ciekawostek w wyzwaniu, bo wszystko wskazuje na to, że będzie :)

   Usuń
  5. Ja mam u Was obu 100% ! :))
   I mam nadzieję, że w nowym roku dalej będę się bawić i tu i tu.
   Ale oczywiście rozumiem wątpliwości i każdą decyzję zaakceptuję. W końcu, Sylwio, to Twoja piaskownica :-D

   Usuń
  6. Ja też mam nadzieję, że obie będziecie prowadziły swoje wyzwania. Ciężko sobie wyobrazić kolejnych rok bez moich ulubionych wyzwań :)

   Usuń
  7. Wg ankiety wszystko wskazuje na to, że Pod hasłem będzie :) a nad Sylwią pracujemy :)

   Usuń
  8. pracuj, bo wyzwanie jest bardzo fajne :)

   Usuń
  9. kolor niebieski:
   1. Bjorn van den Eynde - "Romeo z Rupieciarni"
   https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/bjorn-van-den-eynde-skarb-czarnej-mumii.html
   2. Iwona Mejza - "Przepis na zbrodnię"
   jeszcze bez linku, ale nie chciałam opóźniać zgłoszenia
   3. Magdalena Witkiewicz - "Pracownia Dobrych Myśli" - ja jej nie uznałam jako większość niebieskiego, ale widziałam, że ktoś zgłosił, więc oddaję się w Twoje ręce z decyzją
   https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/magdalena-witkiewicz-pracownia-dobrych.html

   Usuń
  10. Udało się rzutem na taśmę uzyskać link do nr 2 :)
   http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/iwona-mejza-przepis-na-zbrodnie.html

   Usuń
  11. Ewelinko, faktycznie ta "Pracownia dobrych myśli" to niebiesko-zielona, ale widzę, że Chiyome ma tylko dwie książki, więc już ugnę się i zaliczę tę ksiązkę Wam obu.

   Usuń
 8. Strasznie jestem z siebie niezadowolona. Czytałam książki pod wyzwania i nawet prawie systematycznie o nich informowałam, a przyszły wakacje i wszystko się zawaliło. Ale w następnym roku obiecuję poprawę :D
  Pozdrawiam Wiktoriaczytarazemzwami i trzymam kciuki za uczestniczki, które wytrwały, by w następnym miesiącu poszło im jeszcze lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiktorio, czyli można liczyć na Twój udział w nowym roku? :)

   Usuń
 9. Okładka w większości niebieska:
  Magdalena Witkiewicz - "Pracownia dobrych myśli"
  http://chiyome.blogspot.com/2016/11/dom-to-cos-wiecej-niz-cztery-sciany.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sylwia Kubryńska - Kobieta dość doskonała.
   http://chiyome.blogspot.com/2016/11/czy-jestes-idealna-kobieta.html

   Usuń
 10. 1. Derek B. Miller - "Norweskie noce"
  http://gosia72.blogspot.com/2016/11/norweskie-noce-derek-b-miller.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2. Sebastian Fitzek - "Pasażer 23"
   http://gosia72.blogspot.com/2016/11/pasazer-23-sebastian-fitzek.html

   Kolor szary. Mam nadzieję, że może być różnica w odcieniu:)

   Usuń
  2. 3. Leigh Bardugo - "Szóstka wron"
   http://gosia72.blogspot.com/2016/11/szostka-wron-leigh-bardugo.html

   Usuń
 11. kolor pomarańczowy
  1. Katarzyna Żak - "Nie ma tego złego"
  http://atramentowomi.blogspot.com/2016/11/duet-detektywistyczny.html
  2. Małgorzata Gutowska-Adamczyk - "Jak zabić nastolatkę (w sobie?..."
  http://atramentowomi.blogspot.com/2016/11/dorosa-nastolatka.html

  PS Mięknij, mięknij :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolor czarny
  1) Tropizmy - Nathalie Sarraute
  https://monweg.blogspot.com/2016/11/tropizmy-nathalie-sarraute.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2) Pęd pogodni, pęd ucieczki - Ryszard Krynicki
   https://monweg.blogspot.com/2016/11/ped-pogoni-ped-ucieczki-ryszard-krynicki.html

   Usuń
  2. 3) Uchodźcy z ziemi Ulro - Grzegorz Jankowicz
   https://monweg.blogspot.com/2016/11/uchodzcy-z-ziemi-ulro-grzegorz-jankowicz.html

   Usuń
  3. 4) Morze Karaluchów - Tommaso Landolfi
   https://monweg.blogspot.com/2016/11/morze-karaluchow-tommaso-landolfi.html

   Usuń
  4. 5) Jedyne wyjście - Helen FitzGerald
   https://monweg.blogspot.com/2016/11/jedyne-wyjscie-helen-fitzgerald.html

   Usuń
  5. 6) Zaginiony - C.L. Taylor
   https://monweg.blogspot.com/2016/11/zaginiony-cl-taylor.html

   Usuń
 13. Kolor biały

  Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak - "Proszę mnie przytulić"
  http://czytanieprzykominku.blogspot.com/2016/11/pluszowe-misie-polecaja-ksiazki-o.html

  Tom Hillenbrand - "Czerwone złoto"
  https://czytanieprzykominku.blogspot.com/2016/11/czerwone-zoto.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Sylwia, zmięknij Kobieto ! Zostaw mi wyzwanie, jedyne w jakim uczestniczę :) Czasami tylko "bat" w postaci "Grunt to okładki" motywuje mnie do sięgnięcia po kolejną książkę. Pliz, pliz, pliz, nie rób nam tego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybrałam kolor czerwony i zgłaszam trzy pozycje :)

   1. Piotr C. - Brud
   2. Magdalena Witkiewicz - Milaczek
   3. Jan Twardowski - Miłości wystarczy, że jest

   http://nie-w-moim-stylu.blogspot.com/2016/11/143-grunt-to-okadka-listopad2016.html

   Usuń
  2. Justynko, zmiękłam, zmiękłam ;-) Kochana, zmieniam Ci kolor na biały (wybacz!), bo jego na okładkach więcej niż czerwieni :P

   Usuń
  3. Haha, nawet nie pomyślałam, że mógłby to być biały :) Miałam wrażenie, że jednak czerwony jest bardziej dominujący, ale ok! Niech będzie biały :)

   Cieszę się, że wyzwanie zostaje! :) <3

   Usuń
 15. Katarzyna Kędzierska - "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce"
  http://www.kreatywa.net/2016/11/jak-wprowadzic-w-zycie-minimalizm.html

  Deb Perelman - "Smitten Kitchen, czyli Nowy Jork na talerzu"
  http://www.kreatywa.net/2016/11/jak-zasmakowac-nowojorskiego-zycia.html

  Szare tło :)

  OdpowiedzUsuń
 16. beżowe tło

  Adam Wajrak, Tomasz Samojlik "Umarły Las"
  http://literaturomania.blogspot.com/2016/11/umary-las-komiks-przyrodniczy.html

  Hugh Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
  http://literaturomania.blogspot.com/2016/11/doktor-dolittle-i-jego-zwierzeta.html

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.