Strony

poniedziałek, 29 lutego 2016

wiersze Juliana Tuwima

WydawnictwoMuza
Data wydania: 4 listopada 2015
Liczba stron: 56 (każda)

Julian Tuwim to poeta, którego znają wszyscy, a jeśli ktokolwiek nie ma pojęcia, kim ten człowiek był, to szybko powinien nadrobić braki w wiedzy. Jego poezja czytana jest od lat, a wiersze dla dzieci niosą się na ustach wielu pokoleń. To ponadczasowe utwory, które wręcz należy posiadać w domowej biblioteczce.

sobota, 27 lutego 2016

Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci - Agnieszka Frączek

Wydawnictwo: AWM
Data wydania: 2008
Liczba stron: 24

Dzieci zadają mnóstwo pytań, na co powinni być przygotowani wszyscy rodzice. Jednym z najtrudniejszych, jakie często spędza sen z powiek mamie i tacie, jest pytanie: skąd się biorą dzieci? Udzielenie odpowiedzi zależy od wieku dziecka oraz jego dojrzałości psychicznej i emocjonalnej. Niezwykle trudne zadanie stoi przed rodzicami adopcyjnymi, którzy często nawet nie mają pewności, czy warto mówić prawdę... Na ratunek przychodzą książki oswajające maluchy z ich pochodzeniem.

Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci to bardzo krótka historia - jej narratorem jest adoptowane dziecko, które opowiada o tym, jak trafiło do swoich rodziców. Opowieść rozpoczyna się od momentu zakochania się dwojga ludzi i zawarcia między nimi związku małżeńskiego, po czym przechodzi do problemów z zajściem w ciążę, decyzji o podjęciu adopcji oraz zabrania pod opiekę maleństwa, kończąc się na ogromnej radości oraz wspólnym życiu we trójkę. 

piątek, 26 lutego 2016

Siostra - Rosamund Lupton

Tytuł oryginału: Sister
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 4 kwietnia 2012
Liczba stron: 320

Kiedy ktoś krzywdzi naszych bliskich, jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby uchronić ich przed niesprawiedliwością i brutalnością otaczającego świata. Niekiedy jednak bywa za późno - wtedy mamy ogromne wyrzuty sumienia spowodowane zareagowaniem w nieodpowiednim czasie, zatem staramy się przynajmniej dotrzeć do prawdy i jakkolwiek zadośćuczynić temu, iż w porę nie pomogliśmy bliskiej osobie. 

czwartek, 25 lutego 2016

Lubię modę na Krainę Lodu!

Tytuł oryginału: Frozen / Frozen A Sister More Like Me
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 9 marca 2015 / 22 września 2014
Liczba stron: 128 / 32

Uwielbiam uniwersalne i ponadczasowe historie filmowe, które zachwycają zarówno młodych widzów, jak i tych dużo starszych. Ostatnio świat oszalał na punkcie Krainy lodu, która również niezwykle przypadła mi do gustu, zapierając dech w piersi nie tylko wzruszającą i wartościową fabułą, ale także uroczymi bohaterami oraz przecudowną ścieżką dźwiękową. To bajka, którą można oglądać co jakiś czas, nie obawiając się znużenia, a dla osób nadal pragnących pozostać w zimowym klimacie, wydawnictwa przyszykowały wiele interesujących książek, po które warto sięgać.

środa, 24 lutego 2016

jestem mamą!

Pewnie niektórzy zauważyli chwilową pustkę na moim blogu - ci, którzy obserwują mnie długo, pewnie domyślili się, co jest tego powodem. Tak, tak, TAK!! W końcu zostałam mamą. :) 

Jaś nie spieszył się na świat i kazał na siebie czekać, ale nadrabia teraz swoją cudownością! Jestem przeszczęśliwa! :)

nie mam pojęcia, jak on mieścił się w moim brzuchu... :)

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili, Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem.

4400g szczęścia i 57cm miłości!

piątek, 19 lutego 2016

Stosik #15Wiecie kiedy ostatnio pokazywałam Wam moje zdobycze książkowe? Dokładnie 15 maja [TUTAJ!], czyli bardzo dawno temu. W tym czasie przez moje dłonie przewinęło się mnóstwo powieści - wielu z nich nie zobaczycie już w moim stosiku, ale... w tym roku chciałabym być bardziej systematyczna w tej kwestii, dlatego poniżej możecie ujrzeć to, co w ostatnim czasie przeczytałam lub książki, które niebawem zrecenzuję na blogu.

środa, 17 lutego 2016

Tatax i inne historyjki o tatusiach - Barbara Stenka

WydawnictwoBis
Data wydania: 6 maja 2015
Liczba stron: 120

Wszystkie dzieci, mniej lub bardziej, znają różnych superbohaterów, którzy od lat są bardzo popularni. Jednak ich wadą jest to, że istnieją jedynie w filmach, komiksach i bajkach, ewentualnie w dziecięcej wyobraźni, stanowiąc fikcyjne postacie - za to każde dziecko ma szansę posiadania prywatnego superbohatera, jakim może zostać... tata. 

niedziela, 14 lutego 2016

To tylko dziecko - Malin Persson Giolito

Tytuł oryginału: Bara ett barn
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria/cykl: Czarna Seria
Data wydania: maj 2014
Liczba stron: 400

Rodzice bywają różni - jedni robią wszystko, aby zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze, a inni zupełnie nie dbają o to, aby ich potomstwu żyło się lepiej, niekiedy wręcz dążąc do tego, żeby zgotować im dokładnie to samo, co kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu spotkało ich. Jest to przerażające i, w moim odczuciu, zupełnie niezrozumiałe - tacy ludzie nie powinni mieć dzieci, bo zdecydowanie nie zasługują na ten dar.

poniedziałek, 8 lutego 2016

Prezent dla Cebulki - Frida Nilsson

Tytuł oryginału: God Jul, Lilla Lök
WydawnictwoZakamarki
Data wydania: 26 listopada 2014
Liczba stron: 108

Czas przedświąteczny bardzo często kręci się głównie wokół prezentów - dzieci potrafią tworzyć niemal eseje na temat tego, co pragną ujrzeć pod choinką. Niejednokrotnie ludzie uważają, że tablet, laptop czy telefon to rzeczy, które uprzyjemnią im życie, okazując się najlepszymi przyjaciółmi. Jednak niektórzy mają bardziej prozaiczne marzenia, niekiedy trudne do zrealizowania z różnych względów...

sobota, 6 lutego 2016

We dnie, w nocy - Agata Kołakowska

WydawnictwoPrószyński i S-ka
Data wydania: 6 sierpnia 2015
Liczba stron: 320

W naszym życiu przewijają się setki osób, które w mniejszym lub większym stopniu wywierają wpływ na to, jacy jesteśmy. Niektórych znamy kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, a pomimo tego owe jednostki nie odgrywają żadnej poważnej roli w naszym życiu. Za to z innymi może połączyć nas jedynie przelotna znajomość, która utkwi na zawsze w pamięci i sercu...

czwartek, 4 lutego 2016

Torba/walizka do szpitala - co zapakować?


Kilka tygodni przed porodem każda mama zastanawia się nad tym, co zabrać ze sobą do szpitala. Najwygodniejszą opcją jest zajrzenie na stronę wybranego szpitala, gdzie powinna znajdować się lista rzeczy potrzebnych zarówno dla mamy, jak i dziecka. Pomimo tego, iż w moim przypadku poród może nastąpić w każdej chwili, nadal nie mam stuprocentowej pewności gdzie będę rodzić, dlatego zajrzałam na strony internetowe obu szpitali, które biorę pod uwagę - lista niezbędnych rzeczy okazała się niemalże identyczna. Ja akurat nie biorę ze sobą ubranek dla maluszka, ponieważ szpital oferuje je każdemu dziecku - Jaś w swoje ciuszki będzie ubrany, kiedy będziemy opuszczać szpital. 

środa, 3 lutego 2016

Tadzik się nudzi - Jerzy Horsten

WydawnictwoSkrzat
Data wydania: 2015
Liczba stron: 48

Minęły czasy, kiedy dzieci wracały z płaczem do domu, bo rodzice kazali już wracać z podwórka. Teraz dzieci często mają łzy w oczach, gdy rodzice proszą ich o zaczerpnięcie świeżego powietrza chociaż na pół godziny. W dobie wszechobecnych laptopów, komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów, dzieci zaczynają tracić swoją pomysłowość oraz kreatywność w tworzeniu nowych zabaw, a z ich ust nieustannie można usłyszeć: "Co mam robić? Nudzi mi się...".

poniedziałek, 1 lutego 2016

Podsumowanie stycznia

PODSUMOWANIE KSIĄŻKOWE I WYZWANIOWE
Przeczytane książki: 16
Liczba przeczytanych stron: 2777
Wyniki w ramach wyzwań:
Cztery pory roku - 4
Czytamy powieści obyczajowe - 3
Dziecinnie - 17
Pod hasłem - 10
Wyzwanie biblioteczne - 6
Z półki - 0