Strony

czwartek, 30 czerwca 2016

Czerwiec w zdjęciach #instagram

Ostatnio zaczęłam rozkręcać swoje instagramowe konto, wrzucając tam mnóstwo zdjęć. Z tego względu wpadłam na pomysł pokazywania ich również tutaj - prawdopodobnie ostatniego dnia każdego miesiąca. Wiem, że nie wszyscy z Was mają konto na tym portalu, dlatego może zechcecie stracić kilka chwil na to, aby ujrzeć moje wątpliwe fotograficzne "dzieła". ;-) A tych, którzy istnieją na instagramie, serdecznie zapraszam do obserwowania mnie. Znajduję się tam pod nazwą @nieperfekcyjnie. :)

środa, 29 czerwca 2016

Calder. Narodziny odwagi - Mia Sheridan

Tytuł oryginału: Becoming Calder
WydawnictwoSeptem
Seria/cykl: A Sign of Love
Data wydania: 15 czerwca 2016
Liczba stron: 376

Często narzekamy na to, co dzieje się wokół nas, złorzecząc na okrutny los, chociaż najczęściej nadal tkwimy w stagnacji, bo przecież marudzenie nie wymaga ogromnych nakładów siły, a zmiana swojego życia i pójście inną drogą to sprawy wielkiej wagi, na jakie odważają się tylko nieliczni... Jednak kto, jak nie my, zadba o nasze szczęście?

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Awaria małżeńska - Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 20 stycznia 2016
Liczba stron: 376

Pewien pozornie zwyczajny dzień z przejechanym kotem w roli głównej staje się motorem napędowym poważnych zmian w rodzinie Eweliny i Justyny. Obie panie biorą udział w wypadku komunikacyjnym, lądując w szpitalu na dłuższy czas. Pieczę nad domem przejmują mężowie, co okazuje się zdecydowanie bardziej skomplikowane niż dotąd myśleli... 

sobota, 25 czerwca 2016

Uczucia, co to takiego? - Oscar Brenifier

Tytuł oryginału: Les sentiments, c'est quoi? 
WydawnictwoZakamarki
Seria/cykl: Dzieci Filozofują
Data wydania: 8 listopada 2012
Liczba stron: 96

Dzieci to niezwykle ciekawskie istoty, których umysły pracują na najwyższych obrotach przez cały dzień. Małe głowy nie wiedzą, co to odpoczynek, wszak otaczający świat jest tak interesujący, że nie sposób jest wyłączyć myślenie chociaż na parę chwil, bo wszystko jest ważniejsze od błogiego lenistwa. Dzieci uwielbiają zdobywać wiedzę, dlatego zadają sto pytań na minutę. Nie jest źle, dopóki owe pytania są proste i nie wymagają zbyt dużego wysiłku ze strony dorosłych, jednak niekiedy dzieci pragną wiedzieć coś, na co nie do końca potrafimy odpowiedzieć. Co Wy na to, aby w takich przypadkach usiąść wygodnie na łóżku i wraz z dzieckiem zastanowić się nad poruszaną kwestią? W kupie jest siła, dlatego im więcej głów, tym więcej możliwości oraz pomysłów.

środa, 22 czerwca 2016

Stosik #17


Kilka książek z ostatniego stosiku już przeczytałam, chociaż wiele z nich jeszcze przede mną. Jednak owe zaległości wcale nie przeszkadzają mi w nabywaniu kolejnych cudeniek - to zakrawa już o chorobę... ;-) Całe szczęście, że nikt nie rozumie mnie tak jak Wy!

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Guguły - Wioletta Grzegorzewska

Wydawnictwo: Czarne
Seria/cykl: Poza serią
Data wydania: 11 lutego 2014
Liczba stron: 120

Guguły to książka przepełniona wspomnieniami wydobytymi z czeluści pamięci Wioletty Grzegorzewskiej. Urodzona w 1974 roku, wychowana w małej wsi Hektary na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej opowiada o swoim dzieciństwie. Dzieli się radościami i smutkami, młodzieńczymi rozterkami oraz różnorodnymi pierwszymi razami. Dzieciństwo naznaczone nieustannym przebywaniem na podwórku z rówieśnikami, uczęszczaniem do kościoła za usilnymi namowami babci, wiejskim życiem wspominanym z sentymentem...

sobota, 18 czerwca 2016

Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria/cykl: Poczytaj mi, mamo
Data wydania: 10 listopada 2010
Liczba stron: 280

Jestem wdzięczna swoim rodzicom, że w moim domu zawsze były książki. Nie mieliśmy biblioteczki z prawdziwego zdarzenia, bo warunki mieszkaniowe oraz finansowe nie pozwoliły na to, ale na półce nieustannie miałam jakąś lekturę. Wiele tytułów uwielbiam do dzisiaj i wspominam je z rozrzewnieniem - należą do nich chociażby książeczki z serii Poczytaj mi, mamo, w których zaczytywałam się jako dziecko. Kiedy dowiedziałam się, że owe historyjki zostały ponownie zebrane i wydane w kilku tomach, obiecałam sobie, że zbiorę je wszystkie jako prezent dla własnego dziecka. Księga pierwsza już za nami...

czwartek, 16 czerwca 2016

Stinger. Żądło namiętności - Mia Sheridan

Tytuł oryginału: Stinger
Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 18 marca 2016
Liczba stron: 408

Stoisz przed swoją biblioteczką i zastanawiasz się, po jaką książkę teraz sięgnąć. Świdrujesz wzrokiem wszystkie półki, aż w oczy rzuca Ci się powieść w ciemnej kolorystyce, zwiastującą lekki oraz niezobowiązujący erotyk. Dochodzisz do wniosku, że to właśnie odpowiedni czas na sięgnięcie po takową lekturę, którą przeczytasz błyskawicznie, a po kilku dniach zapomnisz o niej, jak to bywa z takowymi historiami. Co za zdziwienie czujesz, kiedy nowo poznana opowieść nie tylko wciąga Cię w swój świat od pierwszej strony, ale do tego wywołuje ogrom emocji, niejednokrotnie roztrzaskując serce na kawałki.

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Basia i przyjaciele - Zofia Stanecka

 WydawnictwoEgmont
Seria/cykl: Basia
Data wydania: 16 maja 2016
Liczba stron: 24 (każda)

Wierni czytelnicy mojego bloga wiedzą, że dość często sięgam po literaturę dziecięcą, a seria o Basi, którą stworzyła Zofia Stanecka, jest jedną z moich ulubionych. Ta rezolutna, pomysłowa oraz nieco psotna kilkulatka budzi mnóstwo pozytywnych odczuć, przemierzając świat z uśmiechem na twarzy. Jej przygody zachwycają za każdym razem, a niedawno ukazały się dwie nowe historie - Basia i przyjaciele. Anielka oraz Basia i przyjaciele. Antek.

niedziela, 12 czerwca 2016

Inna bajka - Kasia Bulicz-Kasprzak

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 3 czerwca 2015
Liczba stron: 272

Jedna, pozornie błaha chwila potrafi zaważyć na całym życiu człowieka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak małe decyzje mogą wpłynąć na naszą przyszłość. Początkowo możemy pluć sobie w brodę, płacząc czy wyrzucając sobie od najgorszych, jednak upływ czasu niejednokrotnie pokazuje, że było warto... nawet jeżeli okupiliśmy to nerwami, złością czy wstydem.

piątek, 10 czerwca 2016

Fochy fortuny, czyli Kuba i Buba w gąszczu słów - Grzegorz Kasdepke

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2013
Liczba stron: 112

Język polski jest piękny i niezwykle dźwięczny, jednak nie na darmo mówi się, że jest również jednym z najtrudniejszych języków świata. Z tego względu mamy prawo być dumni z umiejętności opanowania tej niełatwej sztuki, której z pewnością zazdroszczą nam osoby pragnące nauczyć się naszego języka. Okazując dumę, warto byłoby nieco głębiej poznać arkana rodzimej mowy, aby wzbogacić swoje słownictwo. 

środa, 8 czerwca 2016

Dziewczyna z ogrodu - Parnaz Foroutan

Tytuł oryginału: The girl from the garden
WydawnictwoWydawnictwo Kobiece
Data wydania: 25 stycznia 2016
Liczba stron: 264

Każdy kraj różni się nie tylko wyglądem, strefą klimatyczną czy innym położeniem, ale także polityką,  historią, kulturą oraz obyczajami, które niekiedy mogą wywoływać oburzenie u obcokrajowców. To, co dla nas normalne i typowe, w innym miejscu może być nie do przyjęcia. Najważniejsze, abyśmy szanowali swoją odmienność, chociaż nie da się ukryć, że na temat niektórych spraw ciężko milczeć, kiedy wzbudzają szok, niedowierzanie bądź złość...

poniedziałek, 6 czerwca 2016

12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach - praca zbiorowa

WydawnictwoPublicat
Seria/cykl: Centrum Edukacji Dziecięcej
Data wydania17 lutego 2014
Liczba stron128

Szczęście, samodyscyplina, uczciwość, odpowiedzialność, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, miłość, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość - wartości, o których należy rozmawiać z dziećmi. Nie jest to najłatwiejsze zadanie, dlatego polscy autorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, przedstawiają dwanaście historii poruszających istotne tematy w sposób prosty i zrozumiały.

sobota, 4 czerwca 2016

Pamiętnik lesbijki - Eryk Edwardsson

Data wydania: 25 maja 2015
Liczba stron: 240

Homoseksualizm nadal jest tematem trudnym i wywołującym skrajne uczucia. Z pewnością jest to motyw świetnie sprzedający się na rynku wydawniczym, wszak w cenie jest to, co kontrowersyjne i prowokujące. Czy Pamiętnik lesbijki Eryka Edwardssona jest powieścią wprowadzającą coś nowego do owej sfery?

czwartek, 2 czerwca 2016

Podsumowanie maja

PODSUMOWANIE KSIĄŻKOWE I WYZWANIOWE
Przeczytane książki: 12
Liczba przeczytanych stron: 2222
Wyniki w ramach wyzwań:
Cztery pory roku - 4
Czytamy powieści obyczajowe - 4
Dziecinnie - 8
Grunt to okładka - 1
Pod hasłem - 8
Wyzwanie biblioteczne - 0
Z półki - 1

środa, 1 czerwca 2016

Podsumowanie majowej edycji "Grunt to okładka" i hasło na czerwiec

WYZWANIE W LICZBACH:


1. W majowej edycji wyzwania wzięło udział 13 osób.
2. Łącznie przeczytaliśmy 23 książki.
3. Osobą, która przeczytała najwięcej pozycji pasujących do hasła jest Ejotekktóra zakończyła wyzwanie z wynikiem 5 książek.
4. Zaraz za zwyciężczynią stoi joly_fhktóra przeczytała 4 pozycje.