Bajki Babci Celiny - Irena Landau

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 9 maja 2010
Liczba stron: 128

Babcia kojarzy się z ciepłem i mądrością, a także opowieściami snutymi wnukom. W dzisiejszych czasach wiele babć jest w takim wieku, iż nie ma czasu na noszenie długich spódnic, chustek na głowie czy pieczenie ciast, ponieważ musi nadal pracować. Z tego względu ich nieobecność może w pewym stopniu zrekompensować książka, a jeśli zawiera ona opowiadania innej babci, to czego chcieć więcej?

Bajki Babci Celiny to zbiór opowiadań, gdzie dzieci i rodzice mają okazję poznać kubeczek nienawidzący mleka, królewnę nielubiącą żółtego koloru, pannę krasnoludkównę Miranę uważającą się za najpiękniejszą, zamartwiającą się biedroneczkę Broneczkę, zdolnego konika polnego Ponika Kolnego, małą myszkę Kukusię bojącą się burzy, a także wielu innych sympatycznych bohaterów literackich. Na koniec warto udzielić odpowiedzi na pytania zawarte w książce: Czy koniecznie trzeba zmieniać nos, nawet jeśli nie jest ładny? Czy umiesz zrobić coś, co jest szumskim zwyczajem? Czy warto pomyśleć, zanim coś się zrobi? Czy ktoś, kto w czasie burzy wychodzi na pole, jest odważny czy niemądry? Jak myślisz, czy wszystkim potrzebne jest to samo? 

Każda historyjka kończy się pytaniem, na które warto odpowiedzieć i zachęcić malucha do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami poruszanymi w opowieściach. Dzięki temu owa książka będzie świetną pomocą naukową dla osób pracujących z dzieciakami. Dodatkowym atutem są ilustracje - jest ich niewiele, ale w bardzo dobrym stylu uzupełniają bajki. Duża czcionka umożliwia samodzielne czytanie starszakom, które nabyły ową niełatwą umiejętność.

Książka zawiera ogrom różnorodnych opowieści - zarówno takich, w których każde dziecko odnajdzie siebie, jak i typowo fantastycznych, przenoszących w świat magii. Bajki Babci Celiny to idealna lektura dla przedszkolaków, a także dzieci w wieku szkolnym. Niezbyt długie opowiadania można przeczytać zarówno ranem przed śniadaniem, jak i wieczorem do snu, a także o innych porach dniach, ponieważ każdy czas jest dobry na książkę.

Książka bierze udział w wyzwaniach: Dziecięce poczytania oraz Powrót do dzieciństwa.

16 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Nie mam niestety jeszcze dziecka, ale książeczka piękna, sama bym ją chętnie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli gdzieś się na nią natkniesz, to polecam do niej zajrzeć! :)

   Usuń
 2. Super. Sama z chęcią bym się z nią zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne ilustracje. Piękna książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio wiele książeczek tego wydawnictwa mnie zachwyca dlatego chętnie sprawdzę też Babcię Celinę:):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam za sobą dopiero kilka książek tego wydawnictwa, ale każda ma swój urok :)

   Usuń
 5. Ale słodka babcia na obrazku! Taka standardowa, która zawsze będzie kojarzyć się z ciepłem rodzinnego domu. Super, że bierzesz udział w takich akcjach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawd, teraz rzadko można spotkać taką babcię - z laską w ręku, chustką na głowie i okularach na nosie... :)

   Usuń
 6. Książeczka wydaje się super, może powinnam sprawić taką swojej młodszej siostrze, to zawsze coś nowego i pouczającego :)
  Pozdrawiam,
  www.bookmoorning.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie sama bym przeczytała tą książkę, bo zapowiada się znakomicie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do biblioteki miejskiej. Może ją tam znajdziesz? :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.