Bajki dla dzieci. Wesołe przedszkolaki - Ewa, Sylwia Stolarczyk

Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2014
Liczba stron: 80

Literatura dziecięca jest bardzo różnorodna, ale aktualnie w naszym domu największym zainteresowaniem cieszą się krótkie opowiastki, gdyż mój syn niekiedy nie potrafi wysiedzieć podczas przeczytania przeze mnie dwóch zdań, zatem im krócej, tym lepiej. Tym razem przyszedł czas na mało znaną lekturę, o której powinno dowiedzieć się więcej osób, bo jest tego warta. 

Dzieciom z przedszkola "Wesołe skrzaty" przydarzają się różnorodne przygody, które mogą spotkać każdego malucha. Pasowanie na przedszkolaka, zamieszanie w szatni związane z sięgnięciem po czyjeś ubranie, pojawienie się młodszego rodzeństwa, wycieczki krajoznawcze, nowy kolega w grupie bądź wizyta w straży pożarnej.  Z bohaterami mogą utożsamić się nie tylko przedszkolaki czy uczniowie szkoły podstawowej, ponieważ pewne perypetie mogą pojawić się w życiu każdego dziecka, również tego nienależącego do żadnej placówki. 

Dzięki tym krótkim tematycznym opowiastkom, dzieciaki dowiadują się, iż należy dbać o higienę,  zdrowo się odżywiać, odpowiednio opiekować się zwierzętami, pilnować swoich rzeczy czy systematycznie odwiedzać dentystę. Oprócz interesującej treści, dzieci znajdą tutaj także proste morały oraz przykłady złych i dobrych zachowań. Dodatkowym atutem jest duża czcionka pozwalająca na samodzielne czytanie, jak również kolorowe ilustracje, które jednak pojawiają się niezbyt często, przez co nie zakłócają skupienia się na czytanym opowiadaniu.

Bajki dla dzieci. Wesołe przedszkolaki to książka, którą jakiś czas temu kupiłam mojemu bratu. Przyznam szczerze, że nie mogłam przejść obojętnie obok lektury za tak kuszącą cenę - ta okładkowa wynosi 9,99zł, a podejrzewam, iż sprzedawano ją za mniej. Może same wydanie nie jest niezwykle zachwycające, bo czcionka mogłaby wyglądać nieco inaczej, a do tego obrazki mogłyby bardziej przykuwać uwagę, jednak sądzę, że najważniejsza jest treść, a na nią zdecydowanie nie można narzekać. Ewa i Sylwia Stolarczyk stworzyły naprawdę ciekawą książeczkę, która powinna znaleźć się na każdej dziecięcej półce.

Książka bierze udział w wyzwaniach: Dziecięce poczytaniaPowrót do dzieciństwa oraz Z półki.

11 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Cena faktycznie okazyjna. Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książeczka, szkoda, że nie mam żadnego chętnego do czytania dziecka w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka ma niebawem urodziny. Jeżeli chodzi o książki jest bardzo wymagająca. Już nie wiem, co mogę jej polecić. Spróbuję kupić jej tę książkę, bo jest w dobrej cenie. Może jej sie spodoba 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Czcionka wydaje mi się ok, ale ilustracje faktycznie mogłyby być nieco bardziej ,,naturalne''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście ilustracje bądź czcionka to dodatek, dość istotny, ale na szczęście dodatek. Za to treść rządzi! :)

   Usuń
 5. Czytanie dzieciom to najlepsze co może się przydarzyć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie czcionka i ilustracje nie powalają, jednak treść jest idealna dla maluszków, które zaczynają chodzić do przedszkola.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego tym razem przymknęłam oczy na wygląd, a skupiłam się na wartościowej treści. :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.