Kącik Relaksacyjny #9 - Książki. Magazyn do czytania


Książki książkami, ale czasami człowiek ma ochotę na przeczytanie czegoś innego, co jednak nadal krąży wokół tematu książkowego. W takim momencie idealnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po Książki. Magazyn do czytania. W tym miesiącu miałam okazję zapoznać się z letnią odsłoną owego czasopisma zawierającego masę artykułów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli macie ochotę poznać ranking literackich scen erotycznych, zapoznać się z najważniejszymi letnimi festiwalami literackimi w Polsce, dowiedzieć się czegoś więcej na temat edukacji seksualnej w naszym kraju, konieczności doceniania roślin czy wprowadzenia dzieci w świat fauny i flory, a w międzyczasie poznać nowe tytuły książkowe, to musicie sięgnać po ten magazyn. Tym bardziej, że cena zachęca, ponieważ wynosi jedynie 9,99zł (och, gdyby tyle kosztowały powieści...). 

Letnia odsłona magazynu to także nie lada gratka dla fanów Colsona Whiteheada, Stanisława Lema, Philipa K. Dicka, Wandy Rutkiewicz, Isabel Allende, Artura Pereza-Reverte czy Olivera Sacksa - macie okazję poznać ich lepiej. Być może traficie na pewne ciekawostki, o których nie mieliście nawet pojęcia!

Mnie akurat najbardziej zaintrygował artykuł Justyny Sucheckiej oraz Natalii Szostak Bocian w kapuście poluje na bobry, czyli jak seksedukację diabli wzięli - temat bardzo ważny, chociaż niestety nadal tabu. A do tego autorki niewiele starsze ode mnie, zatem mogłam szybko utożsamić się z nimi, podzielając poglądy oraz różne spostrzeżenia. Dalej tkwiąc w okołoseksualnej tematyce, z przyjemnością poznałam dziesięć scen erotycznych znajdujące się w literaturze XX wieku, a że nie czytałam żadnej z tych książek, to dzięki Małgorzacie I. Niemczyńskiej mam zamiar nadrobić zaległości. Ku mojemu zdziwieniu spodobał mi się także Koniec Nicelandii Weroniki Murek, traktujący o rzeczywistości w Islandii - do tej pory artykuły o innych krajach omijałam szerokim łukiem, a ten wyjątkowo mnie pochłonął. Z dużą dozą strachu podeszłam do Jak smakuje człowiek Wojciecha Nowickiego - brrr, do tej pory mi niedobrze. 

Czytaliście kiedykolwiek ten magazyn? Macie na niego ochotę? Ja szczerze polecam. Mam nadzieję, że to moje pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z tym czasopismem!

20 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

  1. Czytałam, nawet nie tylko ten numer. Szkoda że na wieś mą nie trafia, ale jak tylko udaje mi się upolować to kupuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja z przyjemnością sięgnę po inne numery - muszę rozejrzeć się, czy w bibliotece miejskiej nie ma ich do wypożyczenia. :)

      Usuń
  2. Nigdy nie czytałam tego magazynu, ale może się skuszę na ten numer ze względu na Lema... :D

    Przesyłam buziaki i zapraszam do mnie na recenzję ''Szklanego tronu'',
    StormWind z bloga cudoweksiazki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja i Lem to akurat dwa różne bieguny, ale jeśli jesteś jego fanką, to koniecznie zajrzyj do magazynu! :)

      Usuń
  3. Mi bardzo podobał się wywiad z autorem nowości wydawnictwa Albatros.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja akurat w zasadzie nie sięgam po książki tego wydawnictwa, ale przeglądanie wszelkich nowości książkowych baaardzo lubię. :)

      Usuń
  4. Lubię to czasopismo. Musze przeczytać akurat to wydanie :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Muszę zacząć przeglądać ten magazyn, bo jeszcze nigdy nie miałam ku temu okazji ;)

    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie spotkałam się wcześniej z tym magazynem. Rozbawiło mnie to, że ktoś postanowił sporządzić ranking scen erotycznych. To może być bardzo ciekawe... Chyba będę musiała poszukać gazetę i sprawdzić, co za książki się tam pojawiają.

    Pozdrawiam
    Babskie Czytanki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Naprawdę zachęcam, bo kilka artykułów na pewno Cię zainteresuje. :)

      Usuń
  7. Artykuł o Islandii naprawdę przykuwa moją uwagę. Możliwe, że zdecyduję na zakup magazynu. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Nigdy nie czytałam tego magazynu, ale myślę, że mógłby mnie zainteresować. W końcu tematy są idealne dla książkoholików :)

    Pozdrawiam
    Caroline Livre

    OdpowiedzUsuń
  9. Ostatnio przeglądałam kolejny, aktualny w tym miesiącu numer, i stwierdzam, że chyba muszę w to pismo zainwestować. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że nie zawiedziesz się :)

      Usuń
  10. Ja już z zakupu "Książek" Wyborczej zrezygnowałam. Pojawiało się tam coraz mniej rzeczy, które byłyby w stanie mnie zainteresować.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jak najbardziej zrozumiałe. Ja akurat miałam pierwszy raz styczność z tym czasopismem, więc poczułam się zaintrygowana.

      Usuń
  11. Artykuł o seksedukacji był świetny, masz rację. Powinni go czytać w MEN ;) Mam ten numer pisma i w sumie tez powinnam napisać o nim parę słów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może trzeba ludziom z MEN podesłać ten artykuł. ;-)

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.