Dlaczego Dlaczemu.com?

Nigdy nie miałam problemów z pisaniem różnorodnych prac na języku polskim, jednak od zawsze wiedziałam, że nie potrafiłabym podjąć się stworzenia konkretnej historii, a tym bardziej pokazania jej innym. Jednak wędrując po blogach, zdążyłam zauważyć, iż wiele osób marzy o wydaniu własnej książki. Niemniej nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Pewne procedury skutecznie zniechęcają, a i pisanie setek e-maili z prośbami do wydawnictw niekoniecznie napawa optymistycznie. Może warto poszukać innej drogi, mianowicie skorzystać z pomocy kogoś, komu naprawdę zależy na tym, aby ci się udało? 

Fundacja Dlaczemu wspiera młodych ludzi w spełnianiu ich marzeń. Tworzy ją grupa ludzi kochających literaturę, którzy pragną zarazić swoją pasją szersze grono odbiorców. Dążą do stworzenia wyjątkowej społeczności złożonej zarówno z czytelników, jak i twórców (doświadczonych oraz początkujących). 


DLACZEGO DLACZEMU?

1. Wspieranie młodych ludzi.
Na rynku wydawniczym nie jest łatwo się wybić. Znane nazwiska pną się jeszcze wyżej, a ci mniej popularni często znikają, ponieważ brakuje im niezbędnego wsparcia. Dlaczemu to wydawnictwo dla początkujących pisarzy, które pragnie promować i wspierać każdy młody talent. Podejrzewam, że w wielu szufladach znajdują się utwory godne uwagi - trzeba im tylko dać szansę. 

2. Nacisk na kreatywny rózwój.
Dlaczemu stawia na rozwój młodych artystów, nie tylko promując ideę tworzenia, ale także rozniecając zapał do rozwijania swoich talentów. Umożliwiają to liczne zajęcia oraz warsztaty tematyczne, dzięki którym można odkryć nowe horyzonty i nieznane dotąd konwencje. 

3. Własne produkty.
To miejsce pełne inspiracji, posiadające własny zbiór wydanych produktów - książki, plakaty, notesy czy albumy fotograficzne. To zdecydowanie zachęca do wypróbowania własnych sił, bo może niebawem to Twoje nazwisko będzie znane w całej Polsce? 


Warto spełniać swoje marzenia i nie czekać na to, aż szczęście samo zapuka do naszych drzwi. Wręcz przeciwnie - pamiętajcie, że jeśli ktoś nie wpuszcza was drzwiami, to wchodźcie oknem. Nie bójcie się sięgać po to, na co zasługujecie. Powodzenia!

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Super wiadomości :)
  Pozdrawiam :)
  Jednocześnie chciałam poinformować o zmianie adresu mojego bloga. Od dziś mój blog dostępny jest pod adresem:
  czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, ale świetne! Już lecę zobaczyć co tam można znaleźć, ale inicjatywa bardzo na plus :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Owszem, wydanie książki, to niełatwa sprawa. Należy jednak walczyć, by spełniać swoje marzenia! ;) Genialna inicjatywa.
  Pozdrawiam ciepło! pateye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nigdy nie interesowałam się tym tematem, jednak na kilku blogach widziałam, że osoby, które pragną wydać książkę, mają z tym często niemałe problemy.

   Usuń
 4. Muszę koniecznie zajrzeć na tę stronę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaraz tam zajrzę. Podoba mi się "Dlaczemu". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak nazwa przyciągająca uwagę - to połowa sukcesu. :)

   Usuń
 6. Widzę, że jest już dość sporo produktów. Może na coś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz czytam o tej fundacji. Fajna inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna sprawa. Wiadomo, jak ciężko jest dzisiaj z debiutami i jak trudno się przebić. Dobrze, że ktoś postanowił wspierać młodych artystów. Mam nadzieję, że fundacja pomoże wypromować jak najwięcej talentów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wcześniej nie słyszałam a żałuję. Zapoznałam się z projektem i uważam, że jest rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze, że odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu tworzą takie projekty. Ukłony w ich stronę.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.