Mistrz narzekania: "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów" - Pan Poeta

Niektórzy uwielbiają narzekać i uskuteczniają marudzenie od samego rana do późnego wieczora. Gdyby mogli kręcić nosem podczas snu, to zapewne robiliby to bez zastanowienia. Jednak czy nie lepiej byłoby radować się codziennością, zamiast skupiać na tym, co nam przeszkadza?

Wróbel to mistrz narzekania - nieustannie oćwierkuje swoich sąsiadów, począwszy od słowika i dzięcioła, poprzez kruka oraz sowę, zakończywszy na sroce i kukułkach. Krzyczy na wszystkich przez cały dzień, zupełnie nie zwracając uwagi, iż to właśnie on powoduje najwięcej hałasu...

Wróbel, co oćwierkał sąsiadów to kolejna książeczka Pana Poety, który poprzez niewielką ilość tekstu przedstawia nasze przywary, a także częste podejście do życia. Cała seria owych historii jest utrzymana w tej samej szacie graficznej, dzięki czemu lektury pięknie prezentują się na domowej półce. Kolorowe ilustracje, prosta kreska, twarda oprawa, spory format i ciekawa historia - czego chcieć więcej? 

Ta niepozorna historyjka uświadamia, iż czasami warto spojrzeć na pewne sprawy bardziej obiektywnie i z dystansu, co pozwoli nam na lepsze rozeznanie się w sytuacji. Nierzadko jesteśmy tak zafiksowani na konkretnym temacie, że zupełnie tracimy zdrowy rozsądek. Do tego dzieci mogą wynieść z tego jeszcze jedną lekcję - najlepiej spędza się czas na wspólnych zajęciach z innymi, a zamiast skupiać się jedynie na negatywach, należy pozytywnie podejść do życia, bo wtedy wszystko staje się fajniejsze.

Książka bierze udział w wyzwaniach: Czytamy nowościDziecięce poczytania oraz Powrót do dzieciństwa.
Dane techniczne o książce
WydawnictwoPrószyński i S-ka
Data wydania: 13 lipca 2017
Liczba stron: 28
Gatunek: literatura dziecięca

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Nie miałam okazji czytać, ale słyszałam same pozytywne opinie o tych książeczkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie takie książeczki nie są już potrzebne, gdyż mój młodszy brat poszedł już do szkoły i nie w głowie mu takie historie, jednak to, o czym mówi powyższa publikacja jest wartościowe i mam nadzieję, że rodzice będą je czytać swoim pociechom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała seria jest wartościowa, dlatego powinna znaleźć się w większej ilości domowych biblioteczek.

   Usuń
 3. Fajne książeczki. Warte polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne ilustracje. Swoim wyglądem zachęcają do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczka wygląda zachęcająco. Fajna seria, porusza ważne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby książeczka dla dzieci, a rodziców też może śmiało zmusić do refleksji :D

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie na tym skupia się Pan Poeta - tworzy historie dla dzieci, ale z przesłaniem idealnym także dla rodziców.

   Usuń
 7. Książeczka z przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książeczki z przesłaniem. W szczególności te dla dzieci. Myślę jednak, że na tą konkretną moja córcia jest jeszcze za mała. Ale może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat zapoznaję swojego synka (a jest młodszy od Twojej córy) także z takimi książeczkami - może jeszcze ich nie rozumie, ale tekstu jest niewiele, a obrazki zawsze go interesują. :)

   Usuń
 9. Właśnie wczytujemy się w nie. Przyjemna dla oka grafika.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.