Kłamstwo czy prawda?: "Pozwól mi wrócić" - B.A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris to thriller, o którym nadal jest głośno, chociaż od jego premiery minęło sporo czasu. Do tej pory nie udało mi się jeszcze poznać tej historii, ale kiedy nadarzyła się okazja przeczytania najnowszego tytułu autorki, nie zastanawiałam się zbyt długo. 

Layla i Finn to para, która wydaje się idealna. Kiedy pewnego dnia kobieta znika na parkingu, jej partner składa zeznania, nie podając dokładnej wersji wydarzeń. Po wielu latach wiąże się z siostrą zaginionej - ich życie płynie dość sielankowo, dopóki ktoś nie zaczyna w nim mieszać...

Wielu czytelników nie czuje satysfakcji po przeczytaniu tej książki, zwłaszcza mając porównanie do osławionej powieści Paris. Ja nie mogę tego zrobić z oczywistych względów, dlatego być może stoję na nieco lepszej pozycji. Owszem, Pozwól mi wrócić nie jest najlepszym thrillerem, jaki znam, ale nie zniechęcił mnie on do twórczości autorki, co zaliczam na plus. Zakończenie nie powala na kolana, ale też nie domyśliłam się go prawie do samego końca, co zdarza się bardzo rzadko. W mojej głowie roiło się od różnych pomysłów, a i tak pisarka poszła w stronę nieco inną niż przypuszczałam, także jestem usatysfakcjonowana. 

Nie ukrywam, że momentami niektóre wydarzenia wydają się mocno przesadzone i nierealne. Ciężko mi uwierzyć, iż można oszukać tak wiele osób w swoim otoczeniu, wodząc ich za nos przez całe życie. Niemniej zapewne istnieją takie wybitne jednostki, które potrafią wmówić kłamstwo wszystkim, łącznie z sobą. 

W życiu każdego człowieka pojawiają się różne stresujące sytuacje, które niejednokrotnie mocno oddziałują na psychikę. Nietrudno wpaść w obłęd, kiedy sami nie możemy dotrzeć do prawdy, a wszyscy dookoła nie do końca wierzą w nasze słowa. Niestety owa prawda bywa brutalna, a ludzie potrafią latami żyć w kłamstwie. 

Książka bierze udział w wyzwaniu: Pod hasłem.
Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: Bring Me Back
WydawnictwoAlbatros
Data wydania: 11 lutego 2019
Liczba stron: 320
Gatunekthriller psychologiczny

22 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Ja też mam tę książkę w planach. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam poprzednią książkę autorki, a tej jestem bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne niebawem wpadnie w Twoje dłonie - chętnie poznam Twoje wrażenia.

   Usuń
 3. Czytałam i uważam że mimo kilku mankamentów, które ta książka posiada, naprawdę warto ją przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach. W weekend przeczytałam ,,Za zamkniętymi drzwiami" no i książka rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się sięgnąć po ten osławiony thriller. :)

   Usuń
 5. Bardzo mi się podobała, na równi z debiutem autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, dobrze wiedzieć! Co prawda, jest to raczej rzadka opinia, jeśli chodzi o osoby, które sięgnęły po ten tytuł po "Za zamkniętymi drzwiami". Niemniej cieszy mnie. :)

   Usuń
 6. Ja należę do mniejszości, która po przeczytaniu dwóch pierwszych powieści nie zachwyca się autorką:) Dla mnie jej książki są przewidywalne i naciągane, w dodatku charakterystyka postaci jest bardzo płytka jak na thrillery. Do ostatniej, najnowszej książki, mnie nie ciągnie zupełnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, rozumiem. To było akurat moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. Było całkiem udane, więc na pewno sięgnę po więcej.

   Usuń
 7. Ojj coraz bardziej chce się zabrać za książki tej autorki ;)
  Pozdrawiam, Eli https://czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ją na liście. Większość opinii jakie czytałam, była pozytywna, więc jestem ciekawa, jak ja ją odbiorę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz widzę tę książkę, ale już jestem chętna :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na mnie ta książka zrobiła dobre wrażenie,a miałam okazję przeczytać też dwie poprzednie książki autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mnie również wywarła pozytywne wrażenie - może nie jest wybitna, ale naprawdę niezła, dlatego tym bardziej ciągnie mnie do "Za zamkniętymi drzwiami".

   Usuń
 11. Nie znałam wcześniej tej autorki

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.