Poznawanie pór roku: "Rok w ogrodzie" - Petra Bartíková

Przyroda jest niezwykle fascynująca. Różnorodne zmiany, jakie zachodzą podczas kolejnych pór roku, są frapujące. Warto poszerzać swoją wiedzę, bo tego nigdy za wiele! 

Jak powszechnie wiadomo - wiosną wszystko budzi się do życia. Zakwitają różnorodne rośliny, wzlatują pszczoły, wracają jaskółki, budzą się pierwsze motyle i koszatki, a krety zostają rodzicami. Za to lato przynosi nam dużo słońca i pachnących kwiatów, a brzęczenie owadów słychać już z daleka. Ta pora roku obfituje w przepyszne owoce i warzywa, które można nie tylko kupić w sklepie, ale zerwać z własnego ogródka. Co prawda, pojawiają się także denerwujące komary, ale można je przeżyć, kiedy na podwórku jest tak pięknie... Następnie nadchodzi pora roku, której najbardziej nie lubię, czyli jesień - spadające liście, dojrzałe jabłka i ogromne dynie, zwierzęta zapadające w sen i ptaki odlatujące do ciepłych krajów. Zimą nie dzieje się zbyt wiele. Ludzie powinni zadbać o ptaki, budując im karmniki. Lasy iglaste wyglądają pięknie w białej scenerii, wyczekując cieplejszych dni...
Oprawa graficzna książki jest niezwykle udana. Twarda oprawa, bogactwo barw, przepiękne i dopracowane ilustracje, a do tego okienka zawierające mnóstwo porad, wskazówek oraz ciekawostek. Miło zajrzeć do dżdżownicy spulchniającej i nawożącej glebę, drapieżnego chrząszcza mieszkającego w próchniejących drzewach, padalca mrugającego oczami (węże tak nie potrafią!) czy larwy motyla śpiącego na dębie. Do tego możemy dowiedzieć się, że ptaki jerzyki śpią w locie, a gawron od wrońca różni się dziobem i "spodenkami" z piór. A po miłej lekturze warto skorzystać z przepisu na ciasto z owocami.

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: Rok v zahradě
WydawnictwoAdamada
Data wydania4 maja 2018
Liczba stron: 20
Gatunek: literatura dziecięca

14 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Bardzo ciekawa, pięknie wygląda książeczka, która nie tylko bawi, ale i uczy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie w sam raz dla mojego chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciasto z owocami chętnie by się zjadło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna propozycja dla milusińskich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda fajnie, raczej dla dzieciaków < 3 latek, ale starsze też mogą się zaciekawić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka przypomina mi jedną z biedronkowskich książek o Słodziakach :) Tymczasem po książkę chętnie sięgnę. Jest kolorowa i wydaje się bardzo ciekawa. Moja córka takie uwielbia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Ja to już nie wiem, gdzie pomieścić te wszystkie książkowe skarby. :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.