Rodzicielska wiara: "Kiedy na Ciebie patrzę" - Emily Winfield Martin

Potrafię odmówić sobie jednej czy drugiej książki, jednak jeżeli trafiam gdzieś na perełkę wydawniczą wśród literatury dziecięcej, to nie potrafię z niej zrezygnować. Z tego względu do biblioteczki moich dzieci trafiła kolejna lektura, tym razem Kiedy na Ciebie patrzę Emily Winfield Martin.

Narratorem może być każdy z nas, gdyż jego słowa kierowane są prosto do dziecka. To snucie przypuszczeń o tym, kim może stać się nasze maleństwo, a także wiara w to, że jest i nadal będzie dobrym, mądrym i zdecydowanym człowiekiem. 

Małe dziecko to czysta kartka, która z każdym dniem zaczyna zapełniać się różnorodnymi treściami. Emily Winfield Martin prostymi słowami przekazuje dzieciom, że wszystkie są wyjątkowe, mądre i ważne, a do tego mogą stanowić o sobie oraz snuć marzenia, aby je później spełnić. My, rodzice, mamy pewne wyobrażenia o tym, kim chcielibyśmy, aby stały się nasze pociechy - jednak niezależnie od tego, jak potoczy się ich życie, będziemy kochać je najmocniej na świecie. 
Każdy z nas goni za czymś nieuchwytnym, ale często to, co dzisiaj wydaje się totalnie niemożliwe do zrealizowania, jutro może być już na wyciągnięcie ręki. Nie zabijajmy w swoich dzieciach pragnień i marzeń, ale motywujmy do ich spełniania. Poczucie bezpieczeństwa oraz wiara w siebie potrafi przenosić góry.

Kiedy na Ciebie patrzę to lektura, którą stawiam obok Kiedyś Alison McGhee czy Miłości Astrid Desbordes. Każda z nich opowiada w jakiś sposób o rodzicielstwie, jednocześnie kierując swoje słowa bezpośrednio do najmłodszych. Uwielbiam tak wartościowe i wzruszające książki dziecięce, które do tego zawierają przepiękne, delikatne oraz nienachalne ilustracje. Minimum słów - maksimum treści. 

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: The Wonderful Things You Will Be
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: styczeń 2019
Liczba stron: 36
Gatunek: literatura dziecięca
Za książkę dziękuję:

19 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Pierwszy raz o niej słyszę, ale wygląda naprawdę ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Treściwa, ale bardzo wartościowa. To znaczy, bez zbędnych słów, za to z wielkim przekazem. Bardzo cenię takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna książeczka i cudowny przekaz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądra książka zarówno dla dzieci jak i ich rodziców :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądra i przyciągająca uwagę książeczka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna jest :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Prześlicznie przedstawiona książeczka, która każde dziecko zaciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna książka z wielkim przekazem *o* Bardzo podoba mi się kierowanie słów prosto do najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem fanką jasnego i wartościowego przekazu. :)

   Usuń
 9. Piękna książeczka i bardzo wzruszająca. :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.