Zasady savoir-vivre'u: "Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować" - Katarzyna Kozłowska

Felusia oraz jego misia Gucia poznaliśmy już za sprawą książki o ich przedszkolnych początkach, dlatego kiedy tylko pojawiła się nowa część, od razu znalazła się na półce moich pociech. 

Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować przedstawia zasady savoir vivre'u dla najmłodszych. Na podstawie typowych przedszkolnych sytuacji dzieci mają okazję dowiedzieć się, jak powinny reagować w danym momencie, aby nikogo nie urazić, wykazując się empatią, serdecznością oraz szacunkiem. Mówienie "dzień dobry" i "do widzenia", czekanie na swoją kolej, pamiętanie o trzech magicznych słowach "proszę, przepraszam, dziękuję", dopuszczanie innych do głosu, dostrzeganie oraz tolerowanie różnic, szanowanie cudzej własności czy sprzątanie po sobie to tylko niektóre pożądane zachowania, jakie możemy prześledzić wraz z tytułowymi bohaterami. 
Katarzyna Kozłowska dba zarówno o dzieci, jak i ich opiekunów, kierując do nich całą pierwszą rozkładówkę w książce. W jasny sposób uświadamia, jak należy uczyć dzieci zasad dobrego wychowania poprzez proste wskazówki, unikanie słowa "nie", bycie konsekwentnym, świecenie przykładem, chwalenie oraz zwyczajne bycie miłym dla wszystkich. Warto również pamiętać, że już w domu powinniśmy zadbać o dobre maniery naszych pociech, nie zwalając całej odpowiedzialności na placówki opiekuńczo-wychowawcze, co niestety zdarza się niezwykle często. Osobiście jedynie zwróciłabym uwagę na to, że czasami każdy popełnia błędy i unikałabym dopasowywania dziecka do kategorii bycia /nie/grzecznym, czego bardzo nie lubię. 
Rodzice wychowują dzieci na najróżniejsze sposoby. Jedni stawiają szereg zasad, których nieprzestrzeganie wiąże się z potężnymi konsekwencjami. Z kolei inni nie zaprzątają sobie tym głowy i dają się ponieść fali, a dzieci mogą uczyć się tylko na swoich błędach. Ja stoję gdzieś pośrodku - uważam, że powinniśmy przestrzegać pewnych reguł, ale jeśli czasami zdarzy się nam potknąć, to nic wielkiego się nie zdarzy, gdyż podobno zasady są po to, żeby je łamać. Niemniej sądzę, iż już najmłodsi muszą mieć choćby mglistą świadomość tego na  co można sobie pozwolić, a o czym nawet lepiej nie myśleć. 

Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 15 maja 2019 
Liczba stron: 40
Gatunek: literatura dziecięca
Tę książkę oraz inne książki i książeczki znajdziecie w księgarni:

13 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Bardzo podoba mi się delikatna grafika :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatna książka. Dobrze, że takie są wydawane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba uczyć savoir-vivreu od najmłodszych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteśmy na etapie różnych książek i książeczek, córka dopiero rok skończyła, więc na taką mądrą jeszcze troszkę czasu, ale powoli trzeba myśleć i o takich :)

  Z e-BOOKIEM POD RĘKĘ

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach, jak ja lubię takie książki! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. NAJLEPSZA MIŁOŚĆ ONLINE SPELL CASTER, ABY UZYSKAĆ ​​SWÓJ EX LOVER, MĘŻCZYZNA, ŻONA, DZIEWCZYNA LUB POWRÓT CHŁOPA. DODAJ GÓRĘ NA WHATSAPP: +2349083639501
   -Email-blackmagicsolutions95@gmail.com
  Witam wszystkich Am Christian Hofman, jestem z USA. Pracuję dla międzynarodowej firmy Apache Corporations, poznałem Babę Nosę podczas mojej podróży do Afryki, poszedłem tam na kontrakt Negocjacje i przegrałem z inną firmą, byłem zdruzgotany i złamany, a kilka miesięcy temu właśnie się rozwiodłem, moja żona wyjechała z moimi dziećmi i ta praca była moją drogą do dobrego życia i odzyskania rodziny. Po moich konsultacjach z Babą Nosą wykonał dla mnie zaklęcie, a ja dostałem kontrakt, a kilka miesięcy później moja żona i dzieci wróciły do ​​mnie i wszystko to zawdzięczam duchowemu czarowi i mocom Baby Nosa. Jestem świadkiem baby Nosy, duchowego ojca wielu wielkich ludzi. dla każdego z twoich duchowych problemów i zostanie to rozwiązane. Może sprawić, że staniesz się bogaty bez rytuałów krwi, przywrócisz swojego ex_husband, ex_wife, ex _ boyfriend lub dziewczynę tylko wtedy, gdy będziesz mógł dzisiaj pisać tekst lub WhatsApp baba Nosa
       +2349083639501. jeśli masz problemy z następującymi
  (1) Jeśli chcesz odzyskać swój ex.
  (2) jeśli zawsze masz złe sny lub uprawiasz seks we śnie.
  (3) Chcesz zostać awansowany w swoim biurze.
  (4) Jeśli potrzebujesz uprawnień do wygrania sprawy sądowej
  (5) Każda forma zaklęcia
  (7) Zaklęcie tonu dowodzenia
  (8) Pierścień zabezpieczający
  (9) Pierścień sukcesu podróży
  (10) Moc duchowa dla ludzi Bożych
  (11) Przywiąż męża / żonę do siebie na zawsze sam
  (12) Chcesz, żeby kobiety / mężczyźni biegali za tobą. (13) Jeśli chcesz mieć dziecko.
  (14) Chcesz być bogaty bez rytuałów krwi. (15) Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.
  (16) Opieka ziołowa
  (17) Jeśli nie możesz zaspokoić pożądania seksualnego swojej żony. z powodu słabej erekcji.
  (18) Jeśli masz chorobę HIV i siłę do leczenia chorób nowotworowych, zadzwoń do Baba Nosa na +2349083639501
  TRADYCYJNA MEDYCYNA Herbal Home & Native Doctors. Gabinet
  Adres nr 20 ścieżka z kości słoniowej, stan Ife Osun ... k

  OdpowiedzUsuń
 7. Ważne, aby od małego uczyć dzieci dobrego zachowania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądra i ładnie wydana książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książeczka edukacyjna wprowadzająca maluchy w świat dobrego zachowania. Zdecydowanie warto zakupić dla naszych pociech :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się ta książeczka dla dzieci,na pewno wiele z niej wyvciągną

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja córeczka już kompletuje swoją biblioteczkę :) Myślę, że ta książeczka będzie kolejną zdobyczą :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajna książeczka, zastanawiam się nad tym Felusiem.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.