Nauka i zabawa: poznajemy cyfry z Henisiem i kształty z Kot-o-ciakami

Uwielbiam wydawnictwo Egmont za to, że dbają o najmłodszych czytelników, dlatego często ich książki goszczą w biblioteczce moich dzieci. Tym razem nadszedł czas na dwie pozycje, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale także edukują - dwa w jednym, czyli coś, co uwielbiam.

W książce Dzień, w którym Heniś poznał... cyfry tytułowy bohater przedstawia dziewięć kartek z poszczególnymi cyframi. Dzięki tej prezentacji dziecko uczy się, jak poprawnie je zapisywać, a do tego ma możliwość policzenia różnych przedmiotów - zgodnie z cyfrą widoczną obok.
Kot-o-ciaki prezentują kształty - od tych podstawowych jak koło, prostokąt czy trójkąt, po te nieco trudniejsze jak romb czy trapez. Do widoku konkretnej figury dołączone są obrazki przedstawiające różne przedmioty przypominające dany kształt, co stanowi świetną motywację do rozejrzenia się wokół siebie i wyodrębnienia konkretnych figur chociażby w przedmiotach domowego użytku. 
W tej serii pojawiło się kilka książeczek z postaciami do wyboru. Ja wybrałam tematykę dotyczącą cyfr i kształtów, których mój 3,5-latek jeszcze nie do końca opanował. Nie zdecydowałam się na przeciwieństwa oraz kolory, ponieważ to ma akurat w małym paluszku. Wszystkie książki mają nieduży format, idealnie dopasowany do małych dłoni. Do tego kartonowe strony, zaokrąglone rogi, a także kolorowe ilustracje, czyli klasa sama w sobie. 

Przyznaję się bez bicia, że dopóki owe lektury nie dotarły do nas, nie mieliśmy z Jasiem pojęcia o istnieniu bajki Dzień, w którym Heniś poznał... oraz Kot-o-ciaki. Jak widać, jesteśmy w tyle z tym, co ogląda większość dzieciaczków, ale Jaśko wiele postaci zna także z książek, zatem w taki sposób nadrabia. Niemniej nie to jest najważniejsze, ale możliwość poszerzenia swojej wiedzy w prosty i przyjemny sposób.

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Nauka i zabawa
WydawnictwoEgmont 
Data wydania: 14 sierpnia 2019
Liczba stron: 20 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. W przypadku dzieci, nauka przez zabawę jest jej najskuteczniejszą formą, dlatego bardzo się cieszę, że takie książki powstają. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka i zabawa w jednym to coś, co cenię najbardziej w tego typu książeczkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jestem w tyle z tymi bajkami, ale książki są superowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyglądają bardzo fajnie :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm powinien wypowiedzieć się jakiś bobas :D fajne obrazki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozrywka i edukacja, zawsze staram się to połączyć szukając rzeczy dla mich dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne książeczki. Z pewnością zainteresują każdego malucha

  OdpowiedzUsuń
 8. Z takimi książeczkami nauka to zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. WITAJ! WITAMY W WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI WORLD RICHES.

  Czy jesteś biznesmenem, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bogaty, potężny i sławny w życiu. Możesz spełnić swoje marzenia, ind. Jesteś członkiem Bractwa Iluminatów i otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 500 000 $. Jesteśmy gotowi zmienić Twoje życie, możemy spełnić Twoje marzenia i damy Ci wszystko, czego potrzebujesz w tym życiu ...

  * Bogactwo

  * Moc

  * sławny

  * Bogactwo

  Dzięki temu wszystkie twoje marzenia i pragnienia twojego serca mogą być całkowicie spełnione. Zdecydowałeś się dołączyć do wielkiego Bractwa Iluminatów, aby stać się bogatym i sławnym w żywej populacji, a poza tym będziesz chroniony przed wszelkim złem przeciwko tobie i życiu rodzinnemu.
  Jeśli naprawdę chcesz dołączyć do wielkiego Bractwa Illuminati, skontaktuj się z nami za pośrednictwem WhatsApp: 1 315 203 9948 lub naszego oficjalnego adresu e-mail: {officialilluminati999@gmail.com}.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.