Piętno tajemnicy: "Sekretne dziecko" - Kerry Fisher

Każdy człowiek nosi w sobie jakąś tajemnicę, której nie chce odkryć przed światem. Głęboko skrywane sekrety potrafią wywrzeć piętno, niezwykle mocno oddziałując nie tylko na samego zainteresowanego, ale także jego bliskich. Niestety od przeszłości nie da się uciec, bo ona dopada w najmniej oczekiwanym momencie...

Życie zmusza Susie do podjęcia bardzo ciężkiej decyzji, z którą nie może się pogodzić. Poczucie winy nie daje o sobie zapomnieć, a kobieta coraz bardziej pogrąża się w rozpaczy, jednak czasu nie da się cofnąć. Kiedy tajemnica powoli zaczyna wychodzić na światło dzienne, więzi całej rodziny zostają wystawione na próbę.

Jakże wielu ludzi na świecie traci cenny czas, który mogliby spędzić z osobami bliskimi ich sercu - czas, którego nie da się odzyskać - przez jakąś źle odebraną uwagę albo reakcję, którą jeszcze nasiliły duma i strach przed odrzuceniem, rozrastające się niczym bluszcz, aż pokryją wszystkie drogi odwrotu, wszystkie możliwości przeprosin, i pozostaje jedynie brnąć tą ścieżką dalej. *

Życie bywa niezmiernie ciężkie. Często trzeba wybierać pomiędzy złym a gorszym, podejmować decyzje, które zaważą na losach wielu osób. Nierzadko aby ochronić bliskich, musimy dokonywać wyboru między nimi, a w tym przypadku nigdy nie ma dobrego wyboru. 

Kerry Fisher stworzyła prawdziwych bohaterów z krwi i kości, z którymi łatwo możemy się utożsamić. Nie da się być obojętnym wobec nich, zwłaszcza w przypadku głównej bohaterki. Na pewno nie wszyscy ją pokochają, ale ja zawsze staram się nie oceniać ludzi poprzez pryzmat ich decyzji, ponieważ nigdy nie wiem, jak ja zachowałabym się na czyimś miejscu. W głowie można mieć ustalone konkretne postępowanie, jednak gdy człowiek zostaje rzucony w wir wydarzeń, nie zawsze działa zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. 

Ta powieść to świetny obraz rodziny, a także rodzicielstwa, które może wyglądać bardzo różnie. Jak często zupełnie inaczej traktujemy swoje dzieci, choć do tej pory byliśmy temu przeciwni. Nieraz również nie dajemy wykazać się swoim pociechom, chcemy za bardzo uchronić ich przed złem czy porażkami, co najczęściej przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Nierzadko sposób wychowania nie ma żadnego odzwierciedlenia w tym, jakimi dorosłymi stają się nasze dzieci, choćbyśmy wypruwali żyły, aby stało się inaczej.

Nie spodziewałam się po tej książce tak dobrej, porywającej, dającej do myślenia historii, szczególnie że Sekretne dziecko nie jest tytułem popularnym w blogosferze - uważam, że niesłusznie. Ta opowieść naprawdę zasługuje na uwagę. Ja już rozglądam się za Posłuszną żoną tej autorki. 

* cytat ze str. 438-439

Książka bierze udział w wyzwaniu: Pod hasłem oraz wyzwaniu czytelniczym LC jako książka z górami lub morzem (jeziorem, oceanem itd.) w tle.
Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: The Secret Child
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 3 lipca 2019
Liczba stron: 448
Gatunek: powieść obyczajowa
Tę i inne książki dla kobiet znajdziecie w księgarni:

24 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Słyszałam o niej, ale jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam o tej książce. Fajnie, że jest aż tak dobra. Warto zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, ale z przyjemnością zapisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej autorce, ale rzeczywiście, jakoś ej książki w blogosferze umykają. skoro polecasz, to myślę, że warto się skusić :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda właśnie, że wiele nie do końca dobrych książek jest mocno promowanych, przez co umykają nam świetne tytuły...

   Usuń
 6. swietna ta książka, popłakałam się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem bardzo wrażliwa, ale na powieściach nie płaczę - bardziej trafiają do mnie filmy. Niemniej jeśli kogoś właśnie rusza słowo pisane, to zdecydowanie chusteczki potrzebne. :)

   Usuń
 7. Lubię historie, które pozostawiają ślad w pamięci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się być interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam bardzo podobne podejście - staram się nie oceniać innych, bo dopóki nie znajdziemy się w jakiejś sytuacji, to możemy tylko gdybać jak byśmy się zachowali. O książce postaram się pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 10. WITAJ! WITAMY W WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI WORLD RICHES.

  Czy jesteś biznesmenem, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bogaty, potężny i sławny w życiu. Możesz spełnić swoje marzenia, ind. Jesteś członkiem Bractwa Iluminatów i otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 500 000 $. Jesteśmy gotowi zmienić Twoje życie, możemy spełnić Twoje marzenia i damy Ci wszystko, czego potrzebujesz w tym życiu ...

  * Bogactwo

  * Moc

  * sławny

  * Bogactwo

  Dzięki temu wszystkie twoje marzenia i pragnienia twojego serca mogą być całkowicie spełnione. Zdecydowałeś się dołączyć do wielkiego Bractwa Iluminatów, aby stać się bogatym i sławnym w żywej populacji, a poza tym będziesz chroniony przed wszelkim złem przeciwko tobie i życiu rodzinnemu.
  Jeśli naprawdę chcesz dołączyć do wielkiego Bractwa Illuminati, skontaktuj się z nami za pośrednictwem WhatsApp: 1 315 203 9948 lub naszego oficjalnego adresu e-mail: {officialilluminati999@gmail.com}.

  OdpowiedzUsuń
 11. To otwarte zaproszenie dla was wszystkich, aby stać się częścią największej organizacji na świecie i osiągnąć szczyt kariery. Gdy rozpoczyna się tegoroczny program rekrutacyjny, a nasza coroczna impreza żniwna jest już blisko. Wielki mistrz dał nam mandat, aby zawsze docierać do ludzi takich jak ty, więc skorzystaj z okazji i dołącz do wielkiej organizacji iluminatów, dołącz do naszej globalnej jednostki. Przyprowadź biednych, potrzebujących i utalentowanych do
  Ważność sławy i bogactwa. Zdobądź pieniądze, sławę, moce, bezpieczeństwo, zdobądź.
  uznany w swoim biznesie, karierze politycznej, awansuj na najwyższy poziom w tym, co robisz
  Chroniony duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w
  błysk oczu

  Iluminaci nie mają żadnego związku z satanizmem, lucyferizmem ani żadną religią. Podczas gdy nasi poszczególni członkowie mogą podążać za dowolnym wybranym przez siebie bóstwem, działamy wyłącznie dla dobra i ochrony gatunku ludzkiego.

  Czy akceptujesz przynależność do nowego porządku światowego Illuminati?
  Call & WhatsApp +19735567426
  📩 carlosmacdonald234@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Bieda jest przestępstwem Bieda jest grzechem Bieda nie ma szacunku Bogactwo przynosi szacunek, sławę, moce i ochronę. Nigdy nie słuchaj ludzi, którzy cię zniechęcają Czyń dobrze, aby ludzie niepełnosprawni i centra sierocińca mieli więcej błogosławieństwa i bogactwa. Przestań żyć w ciemności, gdy pojawi się światło, które zmieni twoje życie. Dołącz do iluminatów i powiększ swoje bogactwa, jeśli tylko będziesz mieć szczęście, że zostaniesz wybrany członkiem bez problemu WhatsApp nasz Wielki Mistrz na +1 (470) 485-4938 i dołącz do najlepsze na świecie wysokie rankingi ✡️🔯🔯

  OdpowiedzUsuń
 13. WITAMY W WIELKIEJ ŚWIĄTYNI ILLUMINATI. Jesteś biznesmenem lub biznesmenką, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bardzo bogaty, wpływowy i sławny? Możesz osiągnąć swoje marzenia, będąc członkiem Iluminatów. Dzięki temu wszystkie Twoje marzenia i życzenia serca mogą zostać w pełni spełnione, jeśli naprawdę chcesz być członkiem wielkich iluminatów, możesz skontaktować się z Tobą, aby uzyskać to, czego potrzebujesz w życiu, wyślij nam e-mail na naszą pocztę ... ..
  Bezpośredni e-mail do: (markwilliam7689@gmail.com)
  Numer Whatsapp: (+234704934 2139)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.