Trzy najnowsze tytuły z serii "Czytam sobie" już u nas!

Wydawnictwo Egmont dba o swoich najmłodszych czytelników, co miesiąc prezentując coraz to nowsze tytuły. Tym razem w naszej domowej biblioteczce pojawiły się trzy książeczki z serii "Czytam sobie".

 DOBRANOCKA DLA BATMANA
Każdego dnia tytułowy bohater musi wykonać konkretne czynności, wypełniając swoją misję. Inni ludzie zawsze wiedzą, że mogą liczyć na jego pomoc. Mali fascynaci Batmana będą zachwyceni, ponieważ dzięki książce chociaż przez chwilę będą mogli poczuć się jak ich idol, a przy okazji zmotywują się do zadbania o higienę osobistą, sprzątania po sobie, a także pomocy innym. W końcu każdy kilkulatek pragnie stać się superbohaterem!

Książka zawiera bardzo mało tekstu, także starsze dzieci mogą czuć niedosyt. Niemniej mój 3,5-latek ma aktualnie fazę na superbohaterów (co najciekawsze, zna ich jedynie z ubrań i różnych przedmiotów, bo bajek i filmów z nimi w roli głównej nie obejrzy jeszcze przez parę następnych lat), a za pierwszym podejściem historia w ogóle go nie zaciekawiła (teraz jest już lepiej). Być może wynika to z faktu, iż zdaje się składać z prostych, pojedynczych zdań, a nie tworzy spójnej opowieści. 
 AWANTURA W ŚMIETNIKU
Dobrze wiemy, że co za dużo, to niezdrowo, dlatego robi się niewesoło, gdy do śmietnika trafiają wszystkie odpadki. Nie chcą leżeć obok siebie, zatem awanturują się od świtu do nocy, aż w końcu wpadli na pomysł osobnych kubłów.

Ta krótka opowiastka w subtelny sposób uświadamia o konieczności segregowania śmieci. Do tego informuje, do jakiego kosza należy wrzucać poszczególne przedmioty, dzięki czemu maluchy mają okazję zaangażować się w coś, za  co nasza planeta podziękuje zarówno teraz, jak i w przyszłości.
 MISJA INSPEKTORA MASKONURA
Inspektor Maskonur pilnuje wyspę i dba o to, aby nie była ona zaśmiecona plastikiem. Niestety nie jest to proste, ponieważ turyści wyrzucają odpadki wszędzie gdzie popadnie, nie zważając na to, iż poważnie zagraża to zwierzętom.

Niestety jeszcze wiele należy zrobić, abyśmy bardziej dbali o naszą planetę. Zbyt dużo śmiecimy i nie dbamy totalnie o to, co dookoła nas. Warto byłoby wziąć sobie do serca rady maskonura: segregować odpadki, stare plastikowe przedmioty oddawać do recyklingu, wybierać materiałowe torby i wielorazowe butelki czy słomki. 
'Czytam sobie' to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Pierwszy z nich polega na składaniu słów, drugi na składaniu zdań, a trzeci nazywa się "połykam strony" - zawiera dłuższe i bardziej złożone zdania, jak również większą ilość wyrazów w tekście. Cała seria ma bardzo dużą czcionkę, a także kolorowe ilustracje idealnie dopasowane do treści. Dodatkowym atutem są naklejki znajdujące się na ostatniej stronie - to świetna nagroda za przeczytanie całej historii.

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Czytam sobie
WydawnictwoEgmont 
Data wydania: 18 września 2019
Liczba stron: 32/ 32/ 48
Gatunek: literatura dziecięca

21 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Wszystkie bardzo mi się podobają, a szczególnie seria Eko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wizualnie śliczne takie jak lubię. Lecz nie mam już małych dzieci i nie będę miała okazji ich kupić :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć o takich książkach na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za jakiś czas, na pewno kupię je mojemu chrześniakowi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Superbohaterowie do wielu spraw mogą przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, w pewnym wieku nie ma nic lepszego niż superbohaterowie. ;-)

   Usuń
  2. Oj tak, w pewnym wieku nie ma nic lepszego niż superbohaterowie. ;-)

   Usuń
 6. Batman może mojej córki nie zainteresuje, ale sama kompozycja książek jest bardzo ciekawa.W sam raz dla mojej pięciolatki, która powoli uczy się składać litery w cały wyraz. Póki co najprostsze słowa, ale jest postęp. Takie książki mogą wiele pomóc, więc na pewno się rozejrzę za serią. Nie miałam o niej dotąd pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wspaniale, że już potrafi składać litery w cały wyraz. Pewnie już niedługo zacznie sama czytać. :)

   Usuń
 7. Batman z pewnością zainteresowałby mojego syna. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ma taką fazę na superbohaterów jak mój synek, to na pewno będzie zadowolony. :)

   Usuń
 8. Sporo książeczek z tej serii czytałyśmy z córą, ale teraz nawet 3 poziom jest dla niej zbyt łatwy... :)
  To dobrze, że wydawcy dbają o rozwój czytelnictwa od maleńkiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrycja to już duża dziewczynka, więc nie dziwię się, że takie lektury już ją nudzą. :)

   Usuń
 9. Za moich czasów takich cudów nie było, ale bardzo się cieszę, że moje przyszłe dziecko będzie żyło w świecie, w którym tak udanie promuje się czytelnictwo wśród najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, teraz mam okazję poznawać wspaniałe pozycje, czytając je wraz z dziećmi. :)

   Usuń
 10. Koniecznie muszę przedstawić te pozycje mojej kuzynce. Jej syn z pewnością będzie zachwycony ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę uzupełnić szkolną biblioteczkę o nowe książeczki z tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.