"Basia i zegarek", "Basia i przyjaciele. Janek" - Zofia Stanecka

Zofia Stanecka zawładnęła niejednym sercem, tworząc serię o Basi. Ja wraz ze swoim starszakiem nie potrafię przejść obojętnie obok żadnej książeczki o tej bohaterce, dlatego kiedy tylko ukazały się dwie najnowsze, od razu musieliśmy je poznać.
BASIA I ZEGAREK
Dziadek Basi ofiarowuje jej prześliczny zegarek. Dziewczynka jest zachwycona, ale jest jeden problem - nie potrafi odczytywać godziny. Jednocześnie dowiaduje się, czym jest czas i dlaczego zdaje się płynąć raz wolniej, a raz szybciej.
Mam za sobą niemal wszystkie książki o Basi i ta jest zdecydowanie jedną z najlepszych. Niezmiernie wzruszyła mnie rozmowa tytułowej bohaterki z dziadkiem, będącym bardzo doświadczonym oraz mądrym człowiekiem. Basia i zegarek to nie tylko opowieść o tym, jak działa zegarek, a czas nie zacznie szybciej płynąć, jeśli będziemy się w niego wpatrywać. To przepiękna historia o przemijaniu, radości z każdej przeżywanej chwili oraz czasie, który wraz z upływem lat wiele zabiera, ale również daje... Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakakolwiek dziecięca książka tak mnie wzruszyła. 

BASIA I PRZYJACIELE. JANEK 
Janek lubi swoje rodzeństwo, ale czasami ma ich dość, szczególnie kiedy przeżywa trudne chwile, jak wtedy gdy dowiaduje się, że prawdopodobnie będzie musiał nosić okulary. Jako starszy brat powinien dawać przykład, ale nie zawsze jest to proste...
Każdy z nas miewa ciężkie momenty, nawet ci najmłodsi, dlatego nie wolno bagatelizować dziecięcych zmartwień, bo to, co dla nas wydaje się nieistotne, dla nich może być przeogromnym utrapieniem. Wsparcie rodziny jest niezastąpione, a rodzice powinni pamiętać, aby nie obarczać zbyt wieloma obowiązkami najstarszego dziecka, ponieważ pierworodni i tak nie mają łatwo (wiem to z autopsji). Z tej lektury płynie także ważna nauka - nie ma rodzin idealnych i w każdej z nich zdarza się niekiedy kogoś pominąć, ale nadal wszyscy członkowie są najważniejsi i bezkonkurencyjni.

Seria o Basi to już klasyka - mądre historie okraszone humorem oraz postaciami, z jakimi może utożsamić się każdy mały czytelnik. Do tego duży format książek, kolorowe ilustracje i spora czcionka - nic więcej nie potrzeba... tylko czytać i doceniać tak fantastyczne historie, dające do myślenia!

Dane techniczne o książce
WydawnictwoEgmont 
Seria/cykl: Basia
Data wydania: 18 września 2019
Liczba stron: 24 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca 

19 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Musze powiedzieć narzeczonemu, żeby zrobił mi dziecko bo bez niego nie mogę za bardzo się wypowiadać w kwestii takich recenzji :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha, podejrzewam, że narzeczony nie będzie miał nic przeciwko! ;-)

   Usuń
 2. Moja siostrzenica bardzo lubi tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria z Basią jest i u nas, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja swojemu dziecku na pewno będę czytać te książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się rozglądać za takimi książeczkami na nadchodzące święta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma to jak książeczki dla dzieci. Ah przypomniało mi się moje dzieciństwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że za naszych czasów nie było takich książeczek. :)

   Usuń
 7. Mamy i reż jest to jedna z naszych ulubionych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. BTW. uwielbiam książki dla dzieci, które ją tak pięknie, prosto ilustrowane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346


  i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.