"Pepe jeździ na rowerze" i "Pepe leci samolotem" - Anna-Karin Garhamn

Biblioteczka moich dzieci powiększa się w ekspresowym tempie - swoje zbiory muszę uszczuplać, żeby książki Jasia i Oli mogły zmieścić się na domowych półkach (taki los matki ;-)). Niemniej wcale nie jest mi z tym źle, ponieważ na polskim rynku wydawniczym pojawia się tyle wspaniałych oraz wartościowych pozycji dziecięcych, że nie można przejść obok nich obojętnie. Dzisiaj przedstawię wam swoje wrażenia dotyczące pewnego chłopca o imieniu Pepe. 

PEPE JEŹDZI NA ROWERZE
Tytułowy bohater jest już sporym chłopcem, więc nadszedł czas na zakup nowego roweru. Niestety Pepe nie spodziewał się, że jazda na dwóch kółkach może być tak trudna. Potrzebne okazuje się nie tylko wsparcie ze strony mamy, ale także duża ilość plasterków...

Pepe jeździ na rowerze to lektura uświadamiająca, że na wszystko przyjdzie czas i nabycie wielu umiejętności wymaga dużych pokładów cierpliwości oraz wysiłku, który w końcu kiedyś się opłaci. Ponadto dzieci dowiedzą się, jak należy zachowywać się podczas włączania do ruchu drogowego. Jedynie nie do końca jestem przekonana do zawiązywania szalika wokół brzucha dziecka, co miałoby pomóc w utrzymaniu równowagi - nie sądzę, aby było to bezpieczne... Zdecydowanie lepszą opcją byłoby włożenie kijka w rower w taki sposób, żeby rodzic mógł asekurować malucha.
PEPE LECI SAMOLOTEM
Przed tytułowym bohaterem oraz jego mamą ważne wydarzenie - lot samolotem. Pepe nie ma pojęcia, co go czeka, dlatego z ogromnym zaciekawieniem patrzy na to, co dzieje się dookoła.

Pepe leci samolotem to pouczająca historia o tym, jak wyglądają przygotowania do lotu, sam lot oraz lądowanie. Nigdy nie latałam samolotem, dlatego ta książeczka to świetna okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę, którą mogę jednocześnie przekazać dzieciom, a także przyszykować się do tego, co może nam się kiedyś przydać.
Dzieci niemal każdego dnia doświadczają nowych rzeczy, dlatego pierwsze lata ich życia to również czas wykonywania wielu ogromu czynności po raz pierwszy. Dlatego seria o Pepe jest świetną okazją do rozmowy o różnych aktywnościach, które dziecko ma przed lub za sobą. To rewelacyjne przygotowanie teoretyczne, wyjaśniające niemal wszystko, co potrzebne. 

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Kapitan Nauka
WydawnictwoEdgard 
Data wydania: 17 września 2019
Liczba stron: 32 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Dzieciaki w dzisiejszych czasach mają w czym wybierać jest mnóstwo literatury dla nich. W naszym dzieciństwie też było, ale teraz są to zupełnie inne książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jednak kiedy my byłyśmy dziećmi, wybór książek był dużo mniejszy.

   Usuń
 2. Najmłodsi czytelnicy na pewno zainteresują się tymi książeczkami. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie warto kupić. Będę pamiętała o tym tytule na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki ale moje dziecko woli książki zjadać i rwać

  OdpowiedzUsuń
 5. Powoli gromadzę sobie pomysly na prezenty ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej o tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda mi to na świetny pomysł :) Fajnie, że teraz dzieciaki mają do wyboru tyle mądrych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki dla dzieci są takie cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki to najlepszy prezent dla moich dzieciaków. Każda zabawka jest dla nich ciekawa przez 2-3 dni, następnie trafia w kąt. Książki nie mają terminu atrakcyjności :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł zapisałam i niedługo na pewno kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 11. i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346


  i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address AKHERETEMPLE@gmail.com have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: AKHERETEMPLE@gmail.com
  or
  call/whatsapp:+2349057261346

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa seria :). Zapiszę sobie tytuł na prezent.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.