Książeczki dla maluchów: "Na farmie", "W oceanie" i "W Arktyce"

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego rodzice oraz wszyscy ci, którzy mają w rodzinie dzieci, rozglądają się za prezentami. Zabawki zawsze mają swoje pięć minut, aby później zostać rzuconymi w kąt - za to książki wydają się niezastąpionym i ponadczasowym podarunkiem, cieszącym na lata. Dlatego posiadając niemałe doświadczenie w tym temacie, postaram się sukcesywnie przedstawiać wam lektury godne polecenia.

NA FARMIE
To zdecydowanie część najbliższa maluchom, ponieważ dotyczy zwierząt wiejskich, zatem takich, które bez problemu można spotkać w naszym kraju. Każda kolejna strona przedstawia nam inne miejsce, w jakim możemy ujrzeć przeróżne zwierzęta. Odwiedzamy stodołę, wiejskie podwórko, staw, łąkę oraz pole. 

Na wsi nigdy nie wieje nudą, a zwierzęta zawsze znajdą jakieś zajęcie - świnie jedzą, ptactwo dziobie ziarna, kozy bawią się, gęś czyści sobie pióra, mama kaczka pilnuje kaczątek, konie hasają po pastwisku. Myślę, że ta książeczka zmotywuje niejednego rodzica do zabrania swojego dziecka na wieś - do dziadków, dalszej rodziny czy chociażby gospodarstwa agroturystycznego, aby pokazać książkowych bohaterów w ich naturalnym środowisku.
W OCEANIE
Podróżując przez oceaniczną głębię, mamy okazję zapoznać się z raczyńcem, ślizgiem czy ostrygojadem znajdującymi się na brzegu oceanu, masą zwierzątek kryjących się w czeluściach rafy koralowej i przybrzeżnych lasach wodorostów, a także tych pływających najniżej. 

Homar, żółw morski czy ośmiornica to żyjątka dość popularne, jednak jestem przekonana, że nie każdy wie, jak wygląda idolek, manta, żabnica bądź włócznik. Dzięki tej niepozornej książeczce możemy przenieść się do świata, do jakiego zwyczajny człowiek nie ma dostępu. To wspaniała oceaniczna przygoda!
W ARKTYCE
Nie każdy przepada za zimą, ale zwierzęta arktyczne muszą polubić tę porę roku, ponieważ nie mają innego wyboru. Arktyka to naturalne środowisko dla gronostajów, wilków polarnych, łosi, maskonurów, morsów czy fok.

Świerki ochraniają stworzenia przed śniegiem oraz wiatrem, a wiosną i latem dają im wytchnienie od świecącego słońca. Jednak większość zwierząt po mroźnej zimie lubi wygrzewać się w promieniach słonecznych. 
Nowa seria wydawnicza umożliwia poszerzenie swojej wiedzy w zakresie różnych gatunków zwierząt, a także środowisk, jakie zamieszkują. Autorki wprowadzają nas w mniej lub bardziej znany świat, na końcu umieszczając podsumowanie z ilustracjami oraz podpisami poszczególnych zwierzaków. 

Na każdej stronie znajduje się przezroczyste okienko, nadające oryginalności lekturze. Tekstu jest niewiele, a kolejne rozkładówki namawiają do odnalezienia konkretnego zwierzątka. Książeczki są niewielkich rozmiarów (idealnie wpasowują się do małych dłoni), a do tego posiadają solidne kartonowe strony i zaokrąglone rogi, uniemożliwiające zrobienie sobie krzywdy. Teoretycznie są to lektury przeznaczone dla przedszkolaków, ale na pewno zainteresują też mniejsze dzieci, kusząc wyglądem. 

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Akademia Mądrego Dziecka / Odkryj przyrodę
WydawnictwoEgmont
Data wydania: 16 października 2019
Liczba stron: 12 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Na pewno już sam wygląd tych książeczek jest kuszący.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka jest w wieku przedszkolnym i uwielbia takie oryginalne książki. Ta na pewno nie jest zwyczajna, bo te okienka nadają jej świeżości. I tematyka też ciekawa. Na pewno się za nimi rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weroniko, pewnie, rozejrzyj się, chociaż z tego, co pamiętam, to Twoja córcia jest starsza od mojego Jasia i nie jestem przekonana, czy te książeczki są odpowiednie dla takiego dziecka. Na pewno zainteresują Janka, ale na krótko, bo jednak woli już lektury dla starszaków - te pewnie będą idealne dla Olci.

   Usuń
 3. Dzieci uwielbiają takie książeczki.Na każdej stronie coś się dzieje i do tego jeszcze wartość edukacyjna - super !

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne połączenie zabawy z nauką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciaki naprawdę mają teraz świetne książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie wszystkie trzy są warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam takiego małego Szkraba, dla którego książeczki byłyby strzałem w 10 :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczki z okienkami są zawsze bardzo atrakcyjne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maluchy uwielbiają takie atrakcje i wcale nie dziwię się im. :)

   Usuń
 9. Też uważam, że książki to najlepszy prezent. Moja córka zawsze najpierw zachwyca się zabawkami, ale po 2-3 dniach książka jest tym co nadal ją interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ładnie wyglądają na prezent :).

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.