Nieszczęścia chodzą trójkami: "Rodzina" - Louise Jensen

Surogatka Louise Jensen była jedną z najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w minionym roku. Z tego względu bez zastanowienia sięgnęłam po Rodzinę - najnowszy tytuł autorki, wierząc, że będzie ona przynajmniej tak dobra jak moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki.

Laura właśnie pochowała męża, zamknęła własną kwiaciarnię i zaraz zostanie bez dachu nad głową. Do tego jej siedemnastoletnia córka oddala się od niej. Jedynym światełkiem w tunelu zdaje się zamieszkanie we wspólnocie pracującej na ekologicznej farmie. 

Generalnie cała historia ma potencjał i można byłoby wycisnąć z niej wiele dobrego, jednak w moim odczuciu Louise Jensen popłynęła z tematem aż za bardzo. Uważam, że przesadziła z niektórymi zwrotami akcji czy powiązaniami pomiędzy bohaterami, którzy sami w sobie nie wywołują żadnych emocji. Niestety przez większość książki nie dzieje się nic interesującego, całość przyspiesza pod koniec, ale odkrycie niektórych sekretów kompletnie mnie nie usatysfakcjonowało. Jensen przekombinowała, jednocześnie nie zaskakując zanadto... Nie tego spodziewałam się po wspaniałej Surogatce, której zakończenie wbiło mnie w fotel.

Nieszczęścia chodzą parami, a może... trójkami? Kiedy w życiu zaczyna dziać się coś złego, najczęściej ciągnie to za sobą kolejne problemy, aż nadchodzi moment, gdy człowiek nie ma pewności, czy jeszcze cokolwiek uniesie na swoich plecach. Wtedy czasami pojawia się pomoc z którejś strony, przy czym pojawia się pytanie: "skorzystać czy nie?". Warto pamiętać, że jeśli jakimkolwiek zmysłem czujemy zagrożenie, choćby wydawało się irracjonalne, nie zastanawiajmy się zanadto, tylko odwróćmy się na pięcie, póki nie jest za późno.

Rodzina to opowieść o tajemnicach, wyborach, zdradach oraz ludziach, którzy często nie są tymi, za kogo się podają. Niektórzy potrafią zrobić człowiekowi takie pranie mózgu, że ten zapomina, skąd pochodzi i kim jest. Warto otaczać się dobrymi ludźmi, jednak należy przy tym pamiętać, że więź pomiędzy rodzinami z wyboru może być dużo silniejsza niż między członkami rodziny biologicznej, aczkolwiek w obu przypadkach nie mamy pewności, kto stoi po drugiej stronie...

Książka bierze udział w wyzwaniu: Pod hasłem.
Dane techniczne o książce
Tytuł oryginałuThe Family

WydawnictwoBurda Książki
Data wydania: 18 września 2019
Liczba stron: 432
Gatunek: thriller
Tę książkę i inne nowości znajdziecie w księgarni:

17 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że zwroty akcji są przesadzone. Książka czeka na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też żałuję, ale mam nadzieję, że inna powieść Jensen przypadnie mi do gustu.

   Usuń
 3. Surogatkę kocham i uwielbiam. Szkoda, że tym razem książka rozczarowuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli jak się będę zapoznawac z twórczością autorki, to sięgam jednak najpierw po Surogatkę, zapisane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zacznij od "Surogatki", żeby nie zawieźć się. :)

   Usuń
 5. "Surogatkę" przeczytam na pewno - tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że to dobry wybór. Nad "Rodziną" jeszcze się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie książka dla mnie, tematyka bardzo w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Surogatka też bardzo mi się podobała. Szkoda, że ta książka nie utrzymuje poziomu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety też żałuję, ale nie poddaję się - sięgnę na pewno po kolejne tytuły tej autorki.

   Usuń
 8. Kubeczek, rogalik i 3 książki to musisz szybko czytać :O A tak serio to lubię Twoje zdjęcia z początków wpisów, są takie normalne-domowe-codzienne.

  OdpowiedzUsuń
 9. To teraz trzeba sięgnąć po Surogatkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.