Nadszedł czas pożegnania: "Choinka cała w śniegu" - Joanna Szarańska

Nadszedł czas pożegnania z mieszkańcami bloku przy ulicy Weissa. Właśnie mija trzeci rok, odkąd poznałam bohaterów cyklu Cztery płatki śniegu, a teraz autorka postanowiła trzecim tomem zakończyć tę przygodę. Szanuję i popieram tę decyzję, bo jak to Grzegorz Markowski śpiewał - trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Joanna Szarańska stworzyła jedną z najlepszych serii bożonarodzeniowych, w której warto rozsmakować się jak w najlepszym świątecznym cieście.

Monika zawodzi swoją teściową, ponieważ łamie nogę, a Pani Kwiatek nie może pogodzić się z tym, iż sama musi zorganizować akcję charytatywną. Anna obawia się spotkania z rodziną swojego ukochanego, zwłaszcza że ciągle jeszcze kręci się wokół niej Waldemar, były mąż będący ogromnym skąpcem. Zuzanna w gąszczu porządków podejmuje instagramowe wyzwanie, odkrywając w sobie talent fotograficzny. Marzena skupia całą swoją uwagę na małym synku, zapominając o całym świecie. Pani Michalska ponownie pragnie zjednoczyć wszystkich mieszkańców, jednak w tym roku wyjątkowo wydają się skupieni na innych sprawach, nie zważając na to, co powinno być najważniejsze w tych dniach...

Powyżej przedstawieni bohaterowie nie są jedynymi, ponieważ bogactwo postaci to znak rozpoznawczy tej serii. Po raz kolejny ich perypetie uświadamiają, na czym powinniśmy skupić się nie tylko w czasie świąt, ale przez cały rok. Żadne pieniądze czy prezenty nie mogą nam zastąpić bliskich osób, ich wsparcia oraz pomocnych dłoni. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym nikt nie powinien być sam, dlatego trzeba pamiętać, że czasami najważniejszym, co możemy komuś dać, jest dobre słowo i nasza obecność. 

Pierwszy tom skradł moje serce, Anioł na śniegu podobał mi się nieco mniej, dlatego byłam ciekawa zwieńczenia całej historii. Choinka cała w śniegu plasuje się gdzieś pośrodku, zatem jestem usatysfakcjonowana. Łezka kręci się w oku, kiedy człowiek pomyśli, że to już koniec, ale autorka na pewno nie osiądzie na laurach i jeszcze stworzy niejedną ciepłą i wzruszającą opowieść, otulającą niczym kocyk w zimny dzień.

Książka bierze udział w wyzwaniu: Pod hasłem oraz Love Actually Readathon.
Dane techniczne o książce
WydawnictwoCzwarta Strona
Seria/cykl: Cztery płatki śniegu (tom 3)
Data wydania: 30 października 2019
Liczba stron: 368
Gatunekpowieść obyczajowa

21 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Siostrze bardzo podobała się ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten cykl znam tylko z blogów...Może kiedyś po niego sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze tej serii, ale kiedyś może się to zmieni. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam sięgnąć po nią. Podejrzewam, że przypadnie Ci do gustu!

   Usuń
 4. Ja jeszcze nie czytałam pierwszego tomu. Może uda mi się w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę serię w planach. Może za rok... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cóż, moją opinię widziałaś - chociaż zaczęłam od końca tę serię, to jestem tym końcem zachwycona. A skoro mówisz, że pierwszy tom był jeszcze lepszy, to chyba nie będę czekac do następnej zimy z lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo się dzieje, może uda mi się kiedyś przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę się zapoznać z tą serią, w bibliotece jest non stop wypożyczana ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.