"Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe" - Anna Weber, Aleksandra Woźniak

Myślę, iż wielu osobom, szczególnie przyszłym oraz obecnym matkom, nie trzeba przedstawiać Anny Weber oraz Aleksandry Woźniak - mam, które prowadzą kanał Mama LamaJeżeli jednak nie macie pojęcia, kim są dziewczyny, a interesują was sprawy rodzicielsko-kobiece, to pora na nadrobienie zaległości (uprzedzam od razu, że musicie przeznaczyć na to ogrom czasu, ponieważ dziewczyny mają mnóstwo ciekawych filmów na swoim kanale). 

Przez chwilę zastanawiałam się, czy sięganie po książkę Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe ma sens, skoro znam ich filmy i mniej więcej wiem, co mają do powiedzenia na dany temat. Cieszę się, iż sięgnęłam po ich przemyślenia w formie papierowej, okraszonej ogromem inspirujących zdjęć pokazujących matczyną rzeczywistość, w której tkwię i jest mi z tym niesamowicie dobrze.

Żałuję, że kanał dziewczyn nie powstał, gdy byłam w pierwszej ciąży - wtedy na pewno czerpałabym z niego jeszcze więcej. Niemniej jestem dość na bieżąco z filmikami Ani i Oli, nieliczne omijam, jeżeli tematycznie kompletnie nie idą w parze z moimi zainteresowaniami, ale generalnie prawie wszystkie znam. Wspaniałe jest to, iż dziewczyny nie narzucają innym swojego zdania, nieustannie zaznaczając, że to ICH opinie, które mogą nie pokrywać się z naszymi i nie ma w tym nic złego.

Może ta książka nie zmieniła mojego już ugruntowanego światopoglądu i nie sprawiła, że odkryłam coś nowego w temacie macierzyństwa, ale spędziłam przy niej kilka naprawdę przyjemnych chwil. Niejednokrotnie uśmiechałam się pod nosem, potakiwałam głową, mówiąc "też tak mam/ wiem, jak to jest". 

To nie jest typowy poradnik, który mówi, jak żyć i postępować ze swoimi dziećmi. To lektura pełna pytań, wątpliwości, poszukiwania własnej drogi, bo nikt z nas nie jest idealny. Zatem jeśli poszukujecie książki o macierzyństwie, która pozbawiona jest nadmiernego dramatyzmu, ale również słodzenia i koloryzowania, to sięgajcie po ten tytuł. Choćbyście miały sięgnąć w swoim życiu tylko po jedną książkę o rodzicielstwie, rozważcie ową pozycję, a nie pożałujecie.

Książka bierze udział w wyzwaniu: Pod hasłem oraz wyzwaniu czytelniczym LC jako książka, którą ktoś mi polecił.
Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13 listopada 2019
Liczba stron: 336
Gatunek: poradnik
Ten i inne poradniki znajdziecie w księgarni:

31 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Matko nie jestem, ale sama pozycja mnie ciekawi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie na książkę raczej się nie skuszę, ale może na początek obejrzę kilka filmików.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, nie wszystkie skupiają się jedynie na macierzyństwie, więc może znajdziesz coś dla siebie.

   Usuń
 3. Rozważę, rozważę tę propozycję. Jestem dopiero na początku swojej drogi rodzicielskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze jak patrze na takie publikacje ogarnia mnie podziw. Wspaniały widok. Mamy górą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam dzieci, więc temat ani mnie chłodzi ani mnie grzeje. Ale może wkrótce będę miała, wtedy może sobie o tej pozycji przypomnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie jestem matką, więc ta książka w ogóle mnie nie interesuje.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Może sięgnę, jak zostanę matką - na razie wolę inną lekturę. :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno coś w tym stylu przyda mi się w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. mamą nie jestem ale kanał ich lubię

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam i polecam, również jako początkująca mama ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super, że udało Ci się przeczytać tę książkę na początku swojej macierzyńskiej drogi. :)

   Usuń
 11. Wygląda fajnie, chyba kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mamą jestem, ale Pań nie znam :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Great site and a great topic as well I really get amazed to read this. It’s really good. I like viewing web sites which comprehend the price of delivering the excellent useful resource free of charge.
  harry styles jean jacket

  OdpowiedzUsuń
 14. Oglądam czasem dziewczyny na Yt, bo są przesympatyczne! Książka pewnie jest w podobnym klimacie, ale nie zaręczam, że po nią sięgnę, bo być mamą aktualnie nie planuję haha
  Buziaki, Iza xx

  OdpowiedzUsuń
 15. I feel happy about and learning more about this topic. keep sharing your information regularly for my future reference. This content creates a new hope and inspiration with in me. Thanks for sharing article like this. the information which you have provided is better then other blog.
  themoviefashion.com

  OdpowiedzUsuń
 16. very nice article , i found something more intresting
  MEN's LEATHER JACKETS

  OdpowiedzUsuń

 17. very nice post , i found something more intresting
  Electroma Daft Punk Black Jacket

  OdpowiedzUsuń
 18. https://www.skinoutfits.com/product/bristol-real-leather-lambskin-jacket-coat/

  OdpowiedzUsuń
 19. AMAZON also offers T-shirts, Hoodies, and Sweat shirts for both men and women. You can find tangible gift items at our store too. AMAZON gives you the rare opportunity to Personalized your gift items as well as apparel. Visit Personalized Women's T Shirts brilliantly designed and Crafted in perfection.

  OdpowiedzUsuń
 20. This Top Gun Maverick leather jacket is the exact imitation of Tom Cruise’s style from the movie when he wears leather jacket in one scene! Top Gun Ma-1 Bomber Jacket With PatchesAnd no doubt how irresistible it looks on him is truly undefinable! So, do you have a mirror in your house? Well, that would be silly to ask as who doesn’t have! Now, it’s time to use that countless times. Why? As you can’t stop yourself from looking again and again once you wear this Maverick Top Gun Bomber Jacket.

  OdpowiedzUsuń
 21. Found your post interesting to read. I cant wait to see your post soon. Good Luck for the upcoming update. This article is really very interesting and effective. Rudy Irish Black Jacket

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.