Seria 'Pierwsze bajeczki' dla każdego malucha

Na rynku wydawniczym można znaleźć ogrom interesujących tytułów dziecięcych dla starszych, jak i młodszych czytelników. Cieszę się, że maluchy nie są pokrzywdzone w tym temacie, o co bardzo mocno dba chociażby wydawnictwo Egmont posiadające niesamowity wybór pierwszych bajek  - trzy z nich niedawno przywędrowały do nas.

DZIEŃ DOBRY, SAMOLOCIKU!
Ta część wprowadza w świat podróżowania samolotem. Maluchy za pomocą swoich paluszków pomagają wsiąść pasażerom, załadować walizki, wzbić się samolotowi, a także lecieć nim po niebie. Ta lektura może także pomóc w oswojeniu swoich lęków przed zbliżającą się podróżą. 
DZIEŃ DOBRY, SAMOCHODZIKU!
Samochody towarzyszą nam w codziennym życiu, a niemal każde dziecko przechodzi etap mocnego zainteresowania autami. Dzięki tej części serii maluchy mogą robić to, na co w realnym świecie są jeszcze za młodzi, czyli zapalać światła samochodowe, otwierać garaż, ruszać na zielonym świetle, a także tankować auto.
DOBRANOC, MAŁA PANDO!
Nawet najpiękniejszy i najdłuższy dzień w końcu dobiega końca, więc trzeba położyć się spać. Mama małej pandy przygotowuje ją do snu, chociaż jej maleństwo nie wykazuje takiej ochoty. Po zjedzeniu bambusa, chowa się przed mamą, której musimy pomóc odnaleźć tytułową bohaterkę. 
'Pierwsze bajeczki' to seria idealna dla najmłodszych czytelników - spokojnie można sięgać po nie już z kilkumiesięczniakami. Mój czterolatek lubi niekiedy przejrzeć te książeczki, jednak szybko go nudzą, ponieważ znajduje się już na etapie poważniejszych lektur. Zdecydowanie bardziej odpowiednim targetem dla tych tytułów jest moja dziesięciomiesięczna córka. Co prawda, nie potrafi jeszcze przesunąć paluszkiem ruchomych elementów, ale to z pewnością kwestia czasu i zrozumienia mechanizmów działania. 

Wydawnictwo zadbało o każdy detal, a cała seria utrzymana jest w tym samym klimacie. Solidne kartonowe strony, żywa kolorystyka, zaokrąglone rogi zabezpieczające przed ukłuciem się w jakąkolwiek część ciała, nieduży format idealnie dopasowujący się do małych dłoni, a do tego najlepsza atrakcja, czyli ruchome elementy, które można wyjmować i przesuwać bez końca.

Dane techniczne o książce
Seria/cykl: Akademia Mądrego Dziecka / Pierwsze bajeczki
WydawnictwoEgmont
Data wydania: 15 stycznia 2020
Liczba stron: 10 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

18 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Seria zapowiada się bardzo ciekawie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już kilka takich bajeczek dla mojej Kaliny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem ich targetem, ale przypomniały mi się moje bajki. Super zapowiada się super.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne są te książeczki, z tych najbardziej polubiłam małą pandę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czegoś takiego szukałam ostatnio w księgarni takiej normalnej i oczywiście nie mieli. Chyba dlatego przetrwają tylko internetowe xd

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne są te książeczki aktywizujące. Myślę, że spodobałyby się mojemu synkowi. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.