Książki o emocjach dla małych czytelników (wydawnictwo Mamania)

W ostatnim czasie wiele książek zasiliło półki moich dzieci, zatem staram się sukcesywnie przedstawiać wam ciekawe tytuły. Dzisiaj nadeszła pora na najnowsze nabytki z wydawnictwa Mamania.

MAX I KRÓLIK. BABKA ZE ZŁOŚCIĄ
Twórczość Astrid Desbordes jest mi już dobrze znana, dlatego bez zastanowienia sięgam po jej kolejne dzieła. Tym razem stworzyła historię kierowaną głównie do najmłodszych.

Max robi ciasto z piasku, kiedy przychodzi Ginger i niszczy jego budowlę. Chłopiec jest wściekły, ale na ratunek przychodzi jego mama i próbuje załagodzić sytuację.
Złość jest emocją znaną każdemu z nas. Niestety często ciężko jest sobie z nią poradzić, zwłaszcza kiedy ma się niewiele lat i doświadczenia w tym temacie. My, jako dorośli, musimy pokazywać dzieciom, jak można wyrazić złość w bardziej konstruktywny sposób. Niekiedy najlepszym wyjściem jest wyrzucenie swojego zdenerwowania tak, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Warto znaleźć metodę najbardziej dopasowaną do konkretnej osoby.

Tę lekturę rekomendowałabym dzieciom w okolicach drugiego roku życia. Nadawałaby się także mniejszym dzieciom, gdyby kartki nie były papierowe, bo takie mogą zostać błyskawicznie zniszczone - swojej rocznej córce nie mogłabym jej dać, gdyż zostałaby bez wnętrza. Starszaki (tak jak mój czterolatek) będą znudzone tą zbyt krótką i prostą opowieścią, ale młodsi powinni być zadowoleni.

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: Max et Lapin: La tarte à la colère
Seria/cykl: Max i królik
Data wydania: 4 marca 2020
Liczba stron: 24

JA, MIŁOŚĆ. KSIĘGA WSPÓŁODCZUWANIA
Główna bohaterka spotyka dziewczynkę, nad którą wisi nieprzyjemna aura. Zastanawia się ona jak może przywrócić światło do życia koleżanki. Okazuje się, że jest to jest naprawdę proste - wystarczy tylko chcieć.
Ta niepozorna historia skłania do przemyśleń, pokazując, że w każdym z nas tkwi niesamowita siła, jaką możemy obdarzyć również innych. Empatia, życzliwość i wdzięczność to aspekty, o których zbyt często zapominamy w życiowym biegu. Aby pomóc sobie i innym nie trzeba zbyt wiele - wystarczy wsłuchać się w to, co podpowiada nam serce. Wszyscy zasługujemy na miłość, która dla każdego może oznaczać coś innego. Jednak większość z nas na pewno jest zdolna do współodczuwania - to ono pozwala nam na wysłuchanie drugiego człowieka, bycie przy nim, przytulenie, dodanie otuchy. 

Ja, miłość. Księga współodczuwania to lektura, która może wiele dobrego wnieść w życie czytelników (niezależnie od wieku). To mądra opowieść o różnych przejawach miłości - co ciekawe, nie tylko tej względem innych, ale może zwłaszcza wobec siebie. 

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: I am love
Data wydania: 5 lutego 2020
Liczba stron: 40

WIELKA KSIĘGA SUPERMOCY
Każdy z nas może pochwalić się ciekawą umiejętnością dopracowaną do perfekcji czy niesamowitym talentem. Nawet jeżeli wydaje się nam, że nie posiadamy żadnej mocy, to nic mylnego - wystarczy tylko trochę poszukać.

Optymizm, pamięć, cierpliwość, odwaga, taniec, gotowanie - wszystko może złożyć się na naszą wyjątkowość i niepowtarzalność. Wszyscy jesteśmy wspaniali, a jeśli wydaje się nam, że nie możemy pochwalić się żadnym talentem, to na pewno tak nie jest. Każdy ma supermoc!
W ostatnim czasie czytałam z dziećmi książkę pod tytułem Osobliwa księga niepoważnych supermocy, która tematycznie jest bardzo podobna do tej. Jednak Wielka księga supermocy jest niezaprzeczalnie dużo lepszą lekturą, poważniej podchodzącą do tematu. Rocio Bonilla stworzyła przecudownie delikatne ilustracje, a gdy jest do nich dołączona wartościowa treść - czego chcieć więcej? Ten tytuł musi znaleźć się w każdej domowej biblioteczce!

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: El gran libro de los superpoderes
Data wydania: 4 marca 2020
Liczba stron: 40

15 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Jakie ładne obrazki. Nie mam komu jednak takich książeczek podrzucić. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocje towarzyszą nam od najmłodszych lat, więc warto, abyśmy uczyli dzieci z nimi żyć. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! A dzięki takim książkom sami jeszcze czegoś się uczymy. :)

   Usuń
 3. Super książeczki. Trudno jest nauczyć dzieci mówić o emocjach. Zwłaszcza, że w dzisiejszym świecie wielu dorosłych ma z tym problem, a to jest bardzo ważne. Te publikacje na pewno będą pomocne. Aby więcej takich. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że zarówno kiedyś, jak i teraz ludzie miewają problemy z ukazywaniem emocji. Jednak warto pracować nad tym. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Prezencja, szczególnie w literaturze dziecięcej, to niekiedy klucz do sukcesu. :)

   Usuń
 5. Kojarzę tylko Max i królik, ale wszystkie wyglądają ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że o dwóch kolejnych tytułach nie jest tak głośno, bo naprawdę są godne uwagi.

   Usuń
 6. Wydawnictwo Mamania wydaje super książki dla dzieciaków. Dwie z tych prezentowanych mam już w Kaliny biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, wydają naprawdę ciekawe tytuły. Zatem miłej lektury, dziewczyny!

   Usuń
 7. Nie znałam tego wydawnictwa. Książeczki wydaja się ciekawe i z przyjemnością zdobędę je do malucha mojej przyjaciółki ^^

  Pozdrawiam,
  Biblioteka Feniksa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może o tym wydawnictwie nie jest aż tak głośno jak o innych, ale warto zajrzeć do ich oferty.

   Usuń
 8. Świetne te książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.