#zostańwdomu z Bingiem oraz Maszą i Niedźwiedziem!

Ze względu na pandemię koronawirusa i niemożność spędzania całego dnia na podwórku, niełatwo jest zapełnić czas dziecku. Trzeba jednak jakoś sobie radzić, poszukując nowych aktywności, aby zainteresować malucha przynajmniej na parę minut. Na szczęście wydawnictwo Egmont dba o dzieci i ich rodziców, oferując ogrom cudownych pomocy. Korzystajcie, ile wlezie! 

Na pierwszy ogień idzie czasopismo Bing kierowane do dzieci w wieku 2+. Ten magazyn oferuje tak duży zakres zadań, że każde dziecko znajdzie w niej coś dla siebie. Budowanie domku dla kaczek, kolorowanie, pisanie, poznawanie nowych przygód znanych bohaterów, rysowanie, podążanie śladem, zakreślanie, liczenie... Mnóstwo zabawy i nauki w jednym.

Dodatkowym atutem tego magazynu jest prezent, czyli dwie figurki Binga i Flopa, za pomocą których po nałożeniu na paluszki można tworzyć teatrzyki i inne ciekawe zabawy. Myślę, że magazyn najbardziej zainteresuje dzieci powyżej czwartego roku życia, ponieważ większość z nich posiada umiejętności konieczne do wypełnienia poleceń.
Bing na tropie. Szukaj i znajdź to książeczka, w której trzeba pomóc Bingowi wyszukać konkretne elementy znajdujące się na danej rozkładówce. Ćwiczenie spostrzegawczości, umiejętność liczenia oraz znajomość kolorów i kształtów - tego wszystkiego można nauczyć się dzięki temu tytułowi. 

Miłośnicy bajki mogą przeżyć jeszcze kilka interesujących przygód z ulubionymi bohaterami. Ilustracje są duże i pozbawione szczegółów, zatem już dwu- czy trzylatki będą mogły z łatwością odnaleźć potrzebne elementy. Starsze dzieci, jak mój czterolatek, mogą poczuć się znudzone, bo Jaś jest już mistrzem w tego typu zabawach, ale roczna córcia nieco podrośnie i będzie jak znalazł. 
Następna propozycja, czyli Szalone szablony, to nie lada gratka dla miłośników Maszy oraz wszelakich zajęć artystycznych - książeczka z kartonowym szablonem z ponad dwudziestoma wzorami, pozwalającym na udekorowanie stron z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Szablon można wykorzystać nie tylko do uzupełniania kart z Maszą i Niedźwiedziem, ale także do tworzenia różnorodnych elementów dekoracyjnych - ramek, laurek czy innych prac plastycznych. Ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia!
Wszystkie dzieci, jakie znam, uwielbiają naklejki, które mogłyby nieustannie przyklejać. Bing. 100 naklejek to połączenie łamigłówek z naklejkami. Maluchy mogą z pomocą ołówka czy długopisu rysować, zakreślać, pisać po śladzie, brnąć przez labirynt i łączyć, a przy tym ozdabiać strony różnorodnymi naklejkami. Masa zabawy dla najmłodszych!
Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania to niesamowita zabawa dla każdej dziecka lubiącego wszelakie prace plastyczne, głównie kolorowanie czy wyklejanie. Na każdej stronie znajduje się obrazek, który należy zamalować w odpowiednim kolorze według narzuconego kodu. Co jakiś czas znajdują się również strony wymagające zapełnienia naklejkami, które utworzą obrazek. Ta książeczka stanowi idealną okazję do rozwoju sprawności manualnej dziecka, jego kreatywności oraz poczucia estetyki.
Zaopatrzenie się w jeden lub więcej egzemplarzy pozwoli na zapełnienie wolnego czasu, którego niektórzy mają teraz aż za wiele, w sposób konstruktywny i kreatywny. Każdy rodzic wie, że chwila oddechu i ciszy jest na wagę złota, także do dzieła - korzystajcie, kupujcie i spędzajcie wspaniałe chwile razem!

14 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Egmont ma dużo fajnych propozycji dla dzieciaków. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci uwielbiają takie naklejki jako dodatki. Super pomysł na spędzenie wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój chrześniak uwielbia książeczki z naklejkami. A te bajki są jego ulubionymi. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój Janek akurat nie przepada aż tak mocno za nimi, ale czasami obejrzy.

   Usuń
 4. Czytałam wszystkie z wpisu, naprawdę są bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciebie chyba trudno zaskoczyć jakimiś tytułami dziecięcymi. :)

   Usuń
 5. Nie mogę się doczekać, jak zacznę korzystać z takich rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile lat bym ne miała na karku tak Masz i niedźwiedź zawsze będzie mnie bawić ;)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.