Kącik Filmowy #37

Nigdy nie byłam i zapewne nie będę na bieżąco z filmowymi produkcjami, ale od czasu do czasu staram się pokazywać wam, jakie filmy udało mi się obejrzeć na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dzisiaj pokażę wam kolejne zestawienie.

Planeta Singli 2: Gatunek: komedia romantyczna / Premiera: 09/11/2018 (Polska), 05/11/2018 (świat) / Reżyseria: Sam Akina
Planeta Singli 3: Gatunek: komedia romantyczna / Premiera: 08/02/2019 (Polska), 04/02/2019 (świat) / Reżyseria: Sam Akina, Michał Chaciński

Planetę Singli bardzo polubiłam i uważam, że to jeden z najlepszych współczesnych filmów, które zostały realizowane w Polsce. Bardzo chciałam obejrzeć kolejne części i po długim czasie w końcu udało się. Dwójka naprawdę wywarła na mnie pozytywne wrażenia - było dużo śmiechu, ale także momentów skłaniających do przemyśleń. Teksty Olafa - sztos! :) Niestety Planeta Singli 3 zupełnie odstaje od swoich poprzedniczek. Dobrze, że producenci (mam nadzieję) zakończyli tę historię i nie wymyślali kolejnych wątków na siłę, bo już ten był trudny do przełknięcia. Zbyt wiele bezsensownych akcji prowadzonych na siłę, prostackich żartów oraz rozmowa Karolaka z drzewem... Oj, lepiej już odpuścić.
Moja ocena Planety Singli 2: 7/10
Moja ocena Planety Singli 3: 4/10
Toy Story 2: Gatunek: animacja, familijny, komedia / Premiera: 28/01/2000 (Polska), 13/11/1999 (świat) 
Toy Story 3: Gatunek: komedia romantyczna / Premiera: 18/06/2010 (Polska), 12/06/2010 (świat) 
Toy Story 4: Gatunek: komedia romantyczna / Premiera: 09/08/2019 (Polska), 15/06/2019 (świat)

Nie ukrywam, że zawsze byłam "typową" dziewczynką, więc bajki w stylu Toy Story uważałam bardziej za chłopięce. Teraz będąc mamą dwójki dzieci, z których na razie tylko starszak ogląda bajki, nadrabiam niektóre produkcje. Okazuje się, że to, na co kiedyś nie chciałam spojrzeć, teraz bardzo mi się podoba. Toy Story 2 to opowieść o prawdziwej przyjaźni, która potrafi zmotywować do niemal niemożliwych rzeczy. Najlepsze są sceny, które odpowiednio zrozumieją tylko dorośli - śmiechu co niemiara!
Moja ocena Toy Story 2 i Toy Story 4: 7/10
Moja ocena Toy Story 3: 6/10

Gatunek: dramat, akcja, sportowy
Premiera: 11/01/2019 (Polska), 08/01/2019 (świat)
Reżyseria: Maciej Kawulski

Opowieść o zawodniku MMA, który będąc na szczycie sławy, zostaje przyłapany na dopingu - dyskwalifikacja niszczy jego życie. Na szczęście na drodze Borysa staje człowiek, który wydawałby się jego wrogiem, a to on wyciąga do niego pomocną dłoń.
Nie lubię przemocy i nie oglądam walk w telewizji, jednak takie filmy mają w sobie coś, co mnie do nich ciągnie. Chociaż niekiedy przymykałam oczy, patrząc na lejącą się krew, wybite zęby i zmasakrowane twarze (na szczęście nie było tego dużo), to film będę wspominać miło. Nie ukrywam, że mógłby być mniej naiwny i niekiedy przesłodzony, ale nie da się mieć wszystkiego... ;-)
Moja ocena: 7/10


Gatunek: komedia
Premiera: 23/11/2019 (Polska), 20/11/2019 (świat)
Reżyseria: Michał Kwieciński

Miłość jest wszystkim to film typowo świąteczny, który idealnie nadaje się na oglądanie w zimowym czasie, gdy człowiek potrzebuje lekkiej, naiwnej historii, która jednak przekazuje jakieś wartości i daje nadzieję. Można przyczepić się tutaj do wielu wydarzeń, a także do braku rozwinięcia niektórych wątków, ale odpuszczę w tej kwestii, gdyż nie miałam wygórowanych oczekiwań. Produkcja w sam raz na wieczorny seans z drugą połówką, gdy za oknem sypie śnieg, a obok stoi choinka z migoczącymi lampkami... Klimat idealny. 
Moja ocena: 6/10



Gatunek: melodramat
Premiera: 12/04/2019 (Polska), 11/04/2019 (świat)
Reżyseria: Jenny Gage

Swego czasu wszyscy zaczytywali się w serii After, na którą i ja w końcu nabrałam ochoty. Jednak z braku odpowiedniej ilości czasu na tyle tomiszczy, z których każdy ma kilkaset stron, postanowiłam najpierw obejrzeć film, żeby stwierdzić, czy ta historia w ogóle ma potencjał i może spodobać mi się w wersji papierowej. Uff, jak dobrze, że straciłam czas jedynie na seans, a nie ogrom godzin na czytanie tego... Być może książki są jednak ciekawsze - niemniej kompletnie mnie już do nich nie ciągnie.
Nie mam pojęcia, co After miał przekazać widzom. Zero akcji, ciekawych wydarzeń, a i gra aktorska kompletnie do mnie nie przemówiła. Jestem w szoku, kto w ogóle dawał nagrody tej produkcji. Czy ta osoba widziała ten sam film co ja? Chyba, że miała -naście lat, to może faktycznie wtedy też zachwalałabym After...
Moja ocena: 3/10


Gatunek: dramat, komedia
Premiera: 12/10/2018 (Polska), 19/09/2018 (świat)
Reżyseria: Marek Koterski

W okolicach premiery było dość głośno o tym filmie - mój czas pozwolił mi obejrzeć go dużo później i niestety nie ukrywam, że mocno się zawiodłam. Spodziewałam się naprawdę mocnej produkcji z przekazem - owszem szczególnie rodzice mogą wiele wynieść z tego filmu, jednak jest to przedstawione tak łopatologicznie, że aż boli. Totalnie nie pojmuję dziwnego pomysłu z powtórzeniami w wypowiedziach dzieci i dorosłych, a i niektóre sceny totalnie niepotrzebne. Na pewno film nie spodoba się każdemu.
Moja ocena: 6/10



Gatunek: dramat obyczajowy
Premiera: 15/11/2019 (Polska), 12/11/2019 (świat)
Reżyseria: Marcin Głowacki

Niegdyś moim długoletnim marzeniem była praca w domu dziecka, jednak dwuletni wolontariat na oddziale maluchów sprawił, że odeszłam od tego pomysłu z kilku względów. Zatem jeśli ktoś wie, jak wszystko wygląda od kuchni (łącznie z warunkami, kadrą oraz procesem adopcyjnym), doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż 1800 gramów to adopcja widziana przez różowe okulary. Rzeczywistość wygląda inaczej - niemniej wiele osób uroni niejedną łzę podczas tej produkcji. Nie żałuję, że poszłam na ten film do kina (podobał się także mojemu mężowi!), ponieważ jako matka przeżywałam go podwójnie. Do tego świąteczno-zimowy klimat, dzieci, dobrzy ludzie wokół...
Moja ocena: 7/10


Gatunek: dramat, komedia
Premiera: 12/10/2018 (Polska), 19/09/2018 (świat)
Reżyseria: Gene Stupnitsky

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym filmie - trafiłam na niego zupełnie przypadkowo, nie spodziewając się niczego wspaniałego. Doznałam miłego zaskoczenia, bo dawno nie śmiałam się tak głośno, jak podczas oglądania Grzecznych chłopców. To takie American Pie z nieco młodszymi bohaterami. Wydarzenia są niezwykle zabawne i zdecydowanie dla tych mniej pruderyjnych, bo pewnie nie każdemu podpasuje ten humor. Ja akurat uwielbiam takie żarty, więc zaśmiewałam się do łez. Idealny film na odstresowanie się i odmóżdżenie!
Moja ocena: 7/10


Gatunek: dramat
Premiera: 16/09/2019 (świat)
Reżyseria: Małgorzata Imielska

To tak smutny film, zwłaszcza kiedy człowiek wie, że niestety rzeczywistość wielu osób właśnie tak wygląda... Niestety z mojego doświadczenia związanego z wieloletnim wolontariatem w różnych placówkach, a także biorąc pod uwagę mój zawód, mogę zapewnić, iż Wszystko dla mojej matki to produkcja bardzo bliska niemałej liczbie Polaków (i pewnie nie tylko). Bardzo smutno i przerażająco, aż chciałoby się przytulić tych wszystkich odtrąconych tylko dlatego, że ktoś kiedyś nie wykazał się odpowiedzialnością za ich los. Skoro kilkukrotnie przeszły mi ciarki po plecach, a w oczach pojawiły się łzy, to wiedzcie, iż ten film warto obejrzeć.
Moja ocena: 8/10



Gatunek: biograficzny, muzyczny
Premiera: 10/02/2020 (świat)
Reżyseria: Jan Hryniak

Zenek to chyba jedna z najgłośniejszych produkcji w ostatnim czasie. Na długo przed premierą dostała masę niskich ocen w internecie, co uważam za mocno niesprawiedliwe. W końcu nawet profesjonalni krytycy ocenili go lepiej niż społeczeństwo - przypadek? Nie sądzę... 
Słucham różnorodnej muzyki, także totalnie innych gatunków - disco polo także, czego kompletnie się nie wstydzę.  Przyznaję, że nie jest to film najwyższych lotów, a gra aktorska Krzysztofa Czeczota okazała się jakimś nieporozumieniem - zdecydowanie lepszym zagraniem byłoby postarzenie Jakuba Zająca, który dużo lepiej upodobnił się do Martyniuka. Sądzę, że gdyby twórcy skupili się bardziej na muzyce, dodali więcej smaczków związanych z rozwojem kariery Zenka, dorzucili fragmenty prawdziwych koncertów i nie zdecydowali się na wrzucenie akcji z porwaniem, która nie spotkała Zenka, to byłoby dużo lepiej. Niemniej zalecam najpierw obejrzeć, a później ewentualnie krytykować i oceniać.
Moja ocena: 5/10


Gatunek: obyczajowy
Premiera: 29/08/2019 (świat)
Reżyseria: Jan Komasa

Mocny film, który nie będzie aprobowany przez każdego. Jestem osobą wierzącą zarówno w Boga, jak i w to, że ludzie są tylko ludźmi, i nawet ci zasiadający wysoko, którzy powinni dawać przykład, potrafią być gorszymi od zwykłych śmiertelników. Przerażające jest to, że jeśli ktoś umie udawać, to potrafi wcielić się w każdego. Ponadto to smutne, iż tak często zamykamy drogę tym, którzy kiedyś popełnili błąd, przez który muszą pokutować całe życie...
Boże Ciało to produkcja warta obejrzenia i wysnucia pewnych refleksji. Żałuję jedynie tak niejasnego zakończenia, bo wolę formę jasnego przekazu. 
Moja ocena: 7/10


Czy oglądaliście już któryś z tych filmów? Jakie są wasze odczucia? A może planujecie coś obejrzeć?
----------------------------------------------------------------
Plakaty filmowe oraz informacje dotyczące gatunku, premiery filmu oraz reżyserii pochodzą ze strony www.filmweb.pl, gdzie znajdziecie wszystkie filmy, o których wspominam.

19 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

  1. Nic z tego nie widziałam, ale ja to generalnie rzadko coś oglądam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Oglądałam "Planetę Singli" i "Toy Story". :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oglądałam tylko Toy Story. Ja, jak nie pójdę na coś do kina, to szybko tego nie obejrzę.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja to do kina w zasadzie wcale nie chodzę. U mnie to wyższa szkoła jazdy, bo wtedy trzeba szukać opieki do dzieci, więc nie taka prosta sprawa. ;-)

      Usuń
  4. Ja muszę koniecznie obejrzeć "Zenka". Jestem bowiem bardzo ciekawa tego filmu.

    OdpowiedzUsuń
  5. Oglądałam dwie wspomniane części Planety Singli i bardzo mi się podobały. W planach mam Zenka, Boże Ciało, 1800 gramów.

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja też fanką filmów nie jestem, ale czasem mnie najdzie i zdarza się obejrzeć. Najczęściej są to adaptacje przeczytanych książek lub filmy dokumentalne, ale inne też się zdarzają. W powyższych nie znam żadnego, ale już od dawna obiecuję sobie zapoznać się z serią Toy Sotry... Może kiedyś się zmobilizuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja teraz chcę ponadrabiać klasyki, a po każdej przeczytanej historii obejrzeć adaptację filmową.

      Usuń
  7. Oglądałam tylko „Boze Ciało” film dobry, ale faktycznie te zakończenie jakieś takie nijakie.
    Polskie komedie romantyczne omijam szereeeerokim łukiem. ;)
    Na „Zenka” tez sie nie zdecyduje bo mam uczulenie na disco polo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie lubię na przykład metalu, ale nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że mam uczulenie na ten gatunek. ;-)

      Usuń
  8. 1800 g oglądałam i bardzo mi się podobał. Chcę obejrzeć Zenka i Wszystko dla mojej matki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  9. Niestety absolutnie żadna z powyższych produkcji do mnie za specjalnie nie przemawia. Powiem więcej, unikam ich jak ognia xD No, może Underdog trochę mnie ciekawi.

    Sama dopiero zaczynam w blogowanie i chciałabym cieplutko zaprosić do siebie ;)
    https://margowednesday.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  10. Do "Bożego ciała" wciąż się przybieram. Co do After - proszę, nie patrz na książki przez pryzmat tego czegoś, co nosi ten sam tytuł. Ten film praktycznie nijak ma się do młodzieżówki, zabrali cały urok, cały charakter. Zmienili postacie, wątki. Nie, nie i jeszcze raz nie. Moim zdaniem jedyne co tak naprawdę łączy mocno film i książki to imiona głównych bohaterów.

    OdpowiedzUsuń
  11. Oglądałam "Toy Story", "Planetę singli" wszystkie trzy części, "Boże ciało", "Wszystko dla mojej matki", "1800 gramów", "7 uczuć" i "Miłość jest wszystkim", ale nie umiałabym wskazać, który z tych tytułów jest najlepszy. Chyba zbyt duża rozbieżność gatunkowa ;-) Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  12. Część z nich oglądałam . I mam podobne zdanie jak ty. Nie każdy film co bardzo reklamowany, ma swoją wartość. Ale od czasu do czasu warto wyjść do kina i zobaczyć coś konkretnego.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.