Dom jest tam, gdzie serce twoje: "W każdym domu na każdej ulicy" - Jess Hitchman

Dom składa się z okien, drzwi, ścian i kilku innych elementów niezbędnych do stworzenia miejsca zamieszkania. Jednak często w tym słowie kryje się dużo więcej niż pozornie mogłoby się wydawać... 

Autorki W każdym domu na każdej ulicy pokazują, że dom to nie tylko to, co widać na zewnątrz, ale także (a może szczególnie) to, co dzieje się w środku. To miejsce, w którym pieczemy, jemy, rozmawiamy, myjemy się, śpimy czy bawimy się, ale w tych powszednich czynnościach kryje się ogrom innych ważnych rzeczy. 
Ta krótka, pozornie zwyczajna opowieść uświadamia, że dom to nie tylko podłoga, dach i cztery ściany, ale ludzie, którzy w nim przebywają. Każdy dom to zupełnie inna historia, jednak to właśnie jego mieszkańcy tworzą ową wyjątkowość danego miejsca. Nieważne czy możemy poszczycić się ogromnym apartamentem z kilkoma sypialniami, czy niedużym mieszkaniem, w którym potykamy się o wszystko - istotne jest tylko to, kto trwa u naszego boku i jak wiele cudownych rzeczy możemy przeżyć w tym miejscu. 

Książka wydana jest fenomenalnie, idealnie wpasowuje się w mój gust. Ilustracje są delikatne, utrzymane w pastelowej kolorystyce, którą uwielbiam. Do tego znajduje się tu rozkładówka zawierająca okienka umożliwiające zajrzenie do poszczególnych mieszkań, co stanowi dodatkową atrakcję dla najmłodszych. 

Takie nowości wydawnicze uwielbiam! Nieskomplikowana treść, przepiękne wydanie, a w tym wszystkim tak dobra okazja do zastanowienia się nad pewnymi kwestiami, wysnucia istotnych refleksji. Kupujcie, wypożyczajcie, czytajcie i doceniajcie!

Książka bierze udział w  wyzwaniu czytelniczym LC jako książka dla dzieci lub taka, którą pamiętam ze swojego dzieciństwa.
Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: In Every House, on Every Street
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 6 maja 2020
Liczba stron: 24
Gatunek: literatura dziecięca
Tę książkę znajdziecie w księgarni:

17 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Bardzo fajnie się zapowiada, dość słabo ją do tej pory kojarzyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nowość, więc może z tego powodu nie rzuciła Ci się jeszcze w oczy. :)

   Usuń
 2. Mnie też takie ilustracje bardzo mocno przekonują. Ładne kolory.

  OdpowiedzUsuń
 3. To wydanie jest bardzo ładne, więc przyciąga uwagę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie pierwsze, co rzuca się w oczy, to piękne wydanie.

   Usuń
 4. Ja się tylko zastanawiam czy dziecko jakieś istotne refleksje wysnuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zależy od wieku dziecka, ale przecież po to jest rodzic, aby pomóc zrozumieć. ;-)

   Usuń
 5. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem żonaty od około 28 lat, doszło do punktu, gdy mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze dwoje dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarodziejkę, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem rozwiązania wszędzie, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło niespełna 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 6. Macie moskitiery w oknach? Ja to rozważam! Czytałam ostatnio ten artykuł https://polskiebudowlane.pl/portal/jakie-moskitiery-wybrac/#entry-post i stwierdziłam, ze czas najwyższy ogarnąć te okna. W tym roku było tyle much, że głowa mała.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.