Krok po kroku: "Sprzątamy!" i "Mały, duży. Przeciwieństwa" - Paulina Chmurska

SPRZĄTAMY!

Podczas zabawy można narobić niesamowitego bałaganu, jednak w pewnym momencie trzeba wszystko posprzątać. Sprzątamy! to wierszowana opowieść o tym, iż przyjemniej żyć, gdy wokoło jest porządek, dlatego po zabawie należy odkładać to, czym właśnie się zajmowaliśmy. Po malowaniu farbami należy umyć pędzle i posprzątać stół, po pikniku  trzeba zebrać wszystkie rzeczy, a śmieci wyrzucić do kosza, co tyczy się także gotowania w domu, a także wszelkich innych podejmowanych czynności.


Uważam, że dzieci warto uczyć pewnych zasad już od najwcześniejszych lat. Chodzącemu dziecku, które zaczyna rozumieć i komunikować się z nami chociażby po swojemu, możemy zacząć dawać zadania w formie zabawy, ale jednak utrwalające konkretne zachowania, jakie zaprocentują w przyszłości. Z tego względu ponadroczny smyk spokojnie może już pakować zabawki do pudełek czy wkładać ubranka do szafy. Oczywiście często kończy się to ponownym wyjęciem i narobieniem jeszcze większego bałaganu, ale trening czyni mistrza.


MAŁY, DUŻY. PRZECIWIEŃSTWA

Duży-mały, wysoki-niski, na górze-na dole, pełny-pusty, smutny-wesoły, szybki-wolny, ciemno-jasno, ciepły-zimny... Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Czy tak jest naprawdę, trudno powiedzieć, ale warto znać przeciwstawne znaczenie danego słowa, aby móc je rozpoznać i odpowiednio posłużyć się nim. Wraz z głównymi bohaterami uczestniczymy w ich codziennym życiu, poznając kolejne antonimy. 

Ta książeczka nie tylko uczy, ale także bawi i motywuje do poszukiwania nowych przeciwieństw dookoła. To niesamowita zabawa, która zaktywizuje nie tylko dzieci, jak i dorosłych. Warto spędzić miło czas, rozglądając wokół i wyszukując kolejne przeciwstawne cechy.


Seria Krok po kroku wydana jest przepięknie. Pastelowa kolorystyka i urocze ilustracje idealnie trafiają w mój gust. Do tego książeczki są małe, więc w sam raz pasują do niedużych dłoni, a dzięki zaokrąglonym rogom maluch nie powinien zrobić sobie krzywdy. Wydawnictwo zadbało również o zminimalizowanie ryzyka zniszczenia książeczek, w czym pomagają grube kartonowe strony. 


Dane techniczne o książce
WydawnictwoWilga
Seria/cykl: Krok po kroku
Data wydania: 2 września 2020
Liczba stron: 16 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

11 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Świetne książeczki Sylwio dobierasz. Za moich "czasów" takich nie było. Pozdrawiam jesiennie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka z tej serii, są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne i pożyteczne książeczki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje trzyletnie dziecko bardzo lubi tę serię książeczek. Super pouczające i przyciągające uwagę maluchów. Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.