Walka z przeciwnościami losu: "Kiedy nie możemy się przytulić" - Eoin McLaughlin

W życiu każdego człowieka przydarzają się różne, niekiedy nieoczekiwane sytuacje, w jakich ciężko jest się odnaleźć. Dotyczy to także dzieci, które mają utrudnione zadanie, ponieważ nie zawsze potrafią nazywać swoje emocje, nie wspominając o radzeniu sobie z nimi. Wtedy najważniejsza jest rozmowa i pomoc ze strony osoby dorosłej, która może wspomóc się literaturą o tematyce poruszającej konkretny problem.


Jeż i Żółw wiedzą, że najłatwiej okazać sobie uczucia poprzez przytulenie i bycie blisko. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak pokazać, że zależy nam na kimś, jeśli nie możemy go dotknąć?


Ta krótka historia opowiada o tym, że miłość można okazywać na wiele sposobów. Kochać kogoś to nie tylko przytulać, ale także spędzać wspólnie czas, trwać obok na dobre i złe, uśmiechać się do siebie, rozśmieszać, tańczyć, śpiewać... Wszelkie najdrobniejsze gesty mają znaczenie oraz potrafią pokazać, że zależy nam na sobie. 

Książka Kiedy nie możemy się przytulić może okazać się pomocna w sytuacji, gdy kilkulatek musi rozstać się z kimś bliskim - rodzic czy starsze rodzeństwo wyjeżdża, dziadkowie mieszkają daleko, a najbliższy przyjaciel przeprowadza się do innego miasta. Rozpacz związana z taką sytuacją może być przeogromna, jednak warto wtedy przekazać dziecku inne opcje kontaktu z bliską osobą. Aktualnie mamy wiele możliwości, z których należy korzystać.


Prawdziwe uczucie przetrwa próbę czasu i przeciwstawi się wszelkim przeciwnościom losu. Jeżeli kogoś kochamy, to nasze relacje nie znikną, a niekiedy nawet staną się mocniejsze. Nie jest to łatwe i bywa ciężkie do zrozumienia nawet dorosłemu, ale życie pisze różne scenariusze, więc warto być przygotowanym na wszystko. 


Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: While We Can't Hug
WydawnictwoMamania
Data wydania: 23 czerwca 2020
Liczba stron: 28
Gatunek: literatura dziecięca

12 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Dobrze wiedzieć, że taka książka dla dzieci jest dostępna na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jak przedmówcy - pouczająca i idealna. I bardzo dobrze, że pojawiła się na rynku. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą książeczkę mam na oku już od jakiegoś czasu i myślę, że w odpowiednim czasie powędruje do bratanka mojego męża:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro masz ją na oku od dłuższego czasu, to pewnie w końcu trafi do odpowiedniej osoby. ;)

   Usuń
 4. Świetnie, że to książka, która przyda się rodzicom. Lubię takie wartościowe i pomocne książki.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie bajki, z chęcią się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.