Seria "Encyklopedia obrazkowa. Przyroda" i "Zwierzęta"

Podobno odkąd tylko opanowałam umiejętność mówienia, pytałam dosłownie o wszystko. Kiedy moje starsze dziecko zamęcza swoją dociekliwością, moi rodzice śmieją się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nie mam nic przeciwko poszerzaniu swojej wiedzy, ale niestety na niektóre pytania nie potrafię odpowiedzieć, bo potrafią być one po prostu... trudne. Jednak od czego jest wyszukiwarka internetowa oraz książki? Tym razem zaopatrzyliśmy się w dwie przepiękne encyklopedie obrazkowe o faunie i florze.


Na świecie żyje ponad milion gatunków zwierząt, o których wiemy. Encyklopedia obrazkowa. Zwierzęta przedstawia dokładnie tysiąc różnych gatunków - od mieszkańców lasu deszczowego, bezkręgowców lądowych i owadów latających, poprzez zwierzęta leśne i pustynne, zakończywszy na zwierzętach nocnych, żyjących pod ziemią oraz rybach morskich. 

Świat przyrody jest niezmiernie bogaty i różnorodny, dlatego dzięki tej encyklopedii wyruszymy w podróż przez dżungle, pustynie, stepy, ogrody, oceany, farmy oraz pola. Encyklopedia obrazkowa. Przyroda umożliwia rozpoznanie różnych piór, jaj i gniazd, jak również bezkręgowców, wszelakich roślin i nasion, zwierząt zamieszkujących wszystkie zakątki ziemi, a także drzew, skamieniałości, skał oraz minerałów.

Pracownicy wydawnictwa włożyli ogrom pracy w to, aby dopracować każdy szczegół tych książek. Twarda oprawa, stonowana kolorystyka, a do tego mnóstwo zwierząt oraz roślin przedstawionych w sposób niezmiernie przejrzysty i interesujący. Każda ilustracja jest podpisana, a na końcu książki znajduje się alfabetyczny skorowidz nazw, który umożliwia błyskawicznie dotarcie do poszukiwanego hasła.


Te tytuły to obowiązkowe egzemplarze, które powinny znaleźć się w każdym domu. Nie ma nic lepszego, jak spędzenie wspólnego czasu na przeglądaniu takiej encyklopedii, rozpoznawaniu poszczególnych elementów i dyskutowaniu. Nauka poprzez zabawę to coś, co niezmiernie doceniam i polecam.


Dane techniczne o książkach
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 14 października 2020
Liczba stron: 32 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

8 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Zgadzam się, że takie publikacje powinny znaleźć się w każdym domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzbudzą ogrom ciekawości u malucha i przydadzą się w szkole starszakowi. :)

   Usuń
 2. Uważam , podobnie jak Wiola - świetna rzecz !

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna! Aż ja, stara, jestem zachwycona :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie są bardzo ciekawe, ale bardziej moje serce skłania się ku zwierzętom.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.