"Basia i chorowanie" - Zofia Stanecka

Chyba nie ma zbyt wielu rodziców czytających dzieciom, którzy jeszcze nie znają Basi. Zofia Stanecka stworzyła uniwersalną i ponadczasową serię o dziewczynce przeżywającą przygody, z jakimi zmagają się wszystkie dzieci na całym świecie, dzięki czemu codziennie zdobywa nowych fanów.

Tym razem cała rodzina Basi choruje - główna bohaterka tak poważnie, że ląduje w szpitalu. Nie jest to proste, zwłaszcza że rodzice nie mogą z nią tam zostać, bo sami leżą w łóżkach... Na szczęście na pomoc przychodzi kochany wujek Basi, który towarzyszy jej w tym niełatwym czasie.
Nikt nie lubi chorowania - to zawsze ciężki czas. Człowiek czuje się potwornie, wszystko go boli, a podjęcie jakiejkolwiek czynności jest zbyt trudne do wykonania. Historia Basi oswaja dzieci z tematyką choroby, uświadamiając, że bywają sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest nieunikniona. Jednak to nic strasznego, ponieważ znajdują się tam specjaliści, którzy potrafią nam pomóc i wyleczyć. W takich momentach wsparcie oraz obecność najbliższych jest niezastąpiona - nie zawsze rodzice mogą być przy dziecku, ale trzeba przez to przejść, żeby po kilku dniach móc się z nimi zobaczyć. 

Podczas choroby warto pamiętać, że ona w końcu minie, chociaż niejednokrotnie wydaje się nam, iż już nigdy nie staniemy na nogi. Dlatego warto doceniać to, na co nie zwracamy uwagi w płynącej codzienności - zdrowie jest najważniejsze, więc warto się nim cieszyć. 

Dane techniczne o książce
WydawnictwoHarperCollins Polska
Seria/cykl: Basia
Data wydania: 14 października 2020

Liczba stron: 24 
Gatunek: literatura dziecięca 

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Widzę / czytam, że świetna książka . Teraz to mają dzieciaki co czytać. I fakt - zdrowie najważniejsze. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka bardzo ładnie wydana i tematyka zawsze na czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta seria jest bardzo ciekawa dla młodego czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ostatnio mocno zainteresowałam się tematem zdrowia. Niestety coraz więcej osób choruje i stwierdziłam, że czas zadbać o siebie i bliskich bardziej niż kiedykolwiek. Poza robieniem badań, zmianą diety i ruchem zaczęłam też czytać artykuły takie jak np. ten https://baza-lekow.com.pl/gruzlica-pluc-co-warto-wiedziec/ Niestety gruźlica dotyka wiele osób i potrafi uprzykrzyć życie.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.