"Opowiem ci, mamo, co robią dorośli" - Katarzyna Lajborek, Przemysław Liput

Każdy człowiek w wieku kilku bądź kilkunastu lat marzy o tym, aby osiągnąć pełnoletność i związane z nią: niezależność, samodzielność, możliwość podejmowania decyzji i tym podobne atrakcje... Niestety ci, którzy ów wiek przekroczyli, mają pełną świadomość tego, że dorosłość to dużo więcej obowiązków niż przyjemności. Jestem też przekonana, iż wielkie grono kilkudziesięciolatków bez zastanowienia chciałoby powrócić do dziecięcej beztroski...


Opowiem ci, mamo, co robią dorośli to książka, która pokazuje życie dorosłych widziane oczami dziecka. Maluchy bywają bardzo spostrzegawcze, zatem tym razem mamy okazję do zajrzenia w okna różnych rodzin, towarzysząc im także w innych (mniej lub bardziej) codziennych obowiązkach. Cudowne jest uświadomienie sobie oraz naszym pociechom, że różnorodność nie jest czymś złym, ale stanowi o naszej niepowtarzalności oraz wyjątkowości. Tata może być wytatuowanym zapaśnikiem, a także wiecznie zmęczonym lekarzem. Można mieć rodzeństwo albo być jedynakiem, być podobnym do rodziców bądź mieć rodzica o innym kolorze skóry; mama może robić karierę, a tata zajmować się domem... Wszystko nadal jest w normie, nawet jeśli według innych nieco od niej odstępujemy. 

Wydanie książki jest perfekcyjne - twarda oprawa, duży format, solidne strony, przepiękne i bogato zdobione ilustracje, które można oglądać bez przerwy i za każdym dostrzegać coś nowego. Dodatkowym atutem jest przedstawienie rodzin z perspektywy dzieci, co powinno spodobać się zarówno najmłodszym, jak i ich opiekunom. Ponadto autorzy zadbali o szereg zadań dla maluchów, zachęcając ich do aktywności. Wszystkie dzieci, które znam, uwielbiają tego typu lektury, zatem jestem przekonana, że ta również zrobi furorę. 


Każdy tom cyklu spotyka się z ogromnym entuzjazmem, niemal od razu lądując w księgarnianych zakładkach "bestsellery". Nie ma co się temu dziwić, bo to lektury, które mogą być wertowane miesiącami, a nawet latami bez żadnego uszczerbku oraz z niesłabnącym zainteresowaniem. Opowieść o dorosłych moje dzieci dostaną na zbliżające się Mikołajki bądź święta, ale już wiem, że radości będzie co niemiara. 


Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria/cykl: Opowiem ci, mamo
Data wydania: 14 października 2020
Liczba stron: 28
Gatunek: literatura dziecięca
Za książkę serdecznie dziękuję księgarni:

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Cudowna musi być ta książeczka. Idealna - fakt - dla niemowlaków, ale i do biblioterapii. Mile wspominam czasy, gdy byłem bibliotekarzem w kilku wiejskich szkołach - na takie książeczki było olbrzymie zapotrzebowanie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj - napisałem niemowlaków - późna już pora ;)

   Usuń
 2. O, super, nawet nie wiedziałam, że taka książka się ukazała.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.