"Klub książki. Bromance" - Lyssa Kay Adams

Więcej na moim instagramie - ZAPRASZAM :)


Każdy człowiek ma swoje ulubione gatunki literackie, po jakie sięga z największą ochotą, a inne omija. Z tego powodu od wielu lat nie czytałam żadnego romansu, bo wszystkie wydawały mi się takie same, nieco nijakie i niewnoszące niczego wartościowego do mojego życia. Jednak ostatnio dałam szansę tytułowi Klub książki. Bromance i... przepadłam.


Gavin Scott to sportowiec, który zdaje się mieć wszystko. Niestety jego małżeństwo wisi na włosku, ale mężczyzna nie chce poddać się bez walki. Desperacja doprowadza go do tajnego klubu książki, którego członkowie, typowi samce alfa, czytają najpopularniejsze romanse w celu naprawienia bądź udoskonalenia własnych związków. 


W pewnym momencie wszyscy małżonkowie stają się sobie obcy (...). Wszyscy jesteśmy nieskończonymi projektami i zmieniamy się w różnym tempie. Kto wie, ile małżeństw postanowiło się rozwieść tylko dlatego, że wzięli przejściową fazę za problemy nie do pokonania? *


Tytułowy klub książki jest tylko dodatkiem w tej historii, która skupia się głównie na relacjach międzyludzkich. Ta niepozorna opowieść pokazuje, jak duże problemy mamy z porozumiewaniem się. Ewidentnie brakuje nam porządnych umiejętności interpersonalnych, a w związku zamiast rozmawiać od razu, kiedy pojawia się nieporozumienie, często milczymy, co sprawia, że trudności powoli narastają, aż w końcu dochodzi do wybuchu, który może być opłakany w skutkach. Do tego kłopoty małżeńskie zawsze mają swoje podłoże - nierzadko wynikają z konkretnych problemów nieprzepracowanych w przeszłości, dlatego warto zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad wydarzeniami, które zapoczątkowały lawinę trosk.


Najgorszym rodzajem samotności jest samotność w małżeństwie. **


Jestem niesamowicie zaskoczona tym, jak pozytywne wrażenie wywarła na mnie książka Lyssy Kay Adams. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie - dosłownie płynęłam przez tę lekturę. Jednak, co doceniam najbardziej, nie jest to zwyczajne romansidło, ale powieść uświadamiająca wiele kwestii, otwierająca oczy i skłaniająca do refleksji. Dodatkowym atutem jest tu humor - w życiu codziennym nie brakuje mi go, aczkolwiek podczas czytania w ogóle się nie śmieję, za to w tym przypadku chichotałam jak szalona.


Najbardziej się bała, że pewnego ranka obudzi się ze świadomością, że życie przeleciało jej między palcami (...). Że w którymś momencie stała się pustą skorupą. Skorupą pozbawioną marzeń i nadziei. Zwyczajnym dodatkiem do mężczyzny. Swoją własną matką, bierną twarzą przy błyszczącym stole. ***


Jeżeli musiałabym do końca życia czytać tylko romanse, to chciałabym, aby to były właśnie takie historie! Lekkie i odprężające, ale jednocześnie wartościowe. Czytając, w zasadzie nie używam znaczników, a podczas tej lektury zaznaczyłam wiele inspirujących prawd, do jakich niejednokrotnie powrócę. Niecierpliwie czekam na pojawienie się kolejnych tomów tego cyklu, chociaż nie jestem przekonana, czy nie sięgnę po nie w oryginale, bo już tęsknię za bohaterami. 


* cytat ze str. 14

** cytat ze str. 325

*** cytat ze str. 114


Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: Kobiece
Seria/cykl: Bromance Book Club (tom 1)
Data wydania: 10 lutego 2021
Liczba stron: 360
Gatunek: romans
Tę książkę i inne bestsellery znajdziecie w księgarni:

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Świetnie, że książka się podobała. Serdecznie pozdrawiam :) PS. Ta książka wydaje się być bardzo intrygująca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro płynęłaś przez tę książkę to czuję się bardzo mocno zachęcona do jej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że nie jest to zwyczajny romans. To spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że książka jest popularna i zbiera wiele pozytywnych recenzji. Może się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.