"Zgodnie z prawdą" - Danuta Awolusi

Każdy z nas posiada mniejsze bądź większe sekrety, których nie chciałby ujawnić. Niemniej opieranie związku na tajemnicach nigdy nie przynosi nic dobrego, bo ciężko wybaczyć bliskiej osobie, wiedząc, że przez wiele lat żyliśmy w kłamstwie...


Patrycja ma drugiego męża, u boku którego teoretycznie jej życie przypomina sielankę, jednak kobieta nie jest w stu procentach zadowolona z tego związku. Szczególnie gdy wspomina swojego pierwszego męża - ich pożycie również nie było idealne, jednak zupełnie inne niż aktualne. Główna bohaterka oraz jej partner mają przed sobą sporo do ukrycia... a jak wiadomo - prawda potrafi wyjść na jaw w najmniej oczekiwanym momencie.


Zakończenie historii nie jest typowe dla tego typu literatury, co zaliczam jak najbardziej na plus. Doceniam także fakt stworzenia bohaterów z krwi i kości - nie są oni wyidealizowani, chociaż jednocześnie ich postępowanie bywa tak irracjonalne i irytujące, że niekiedy miałam ochotę potrząsnąć nimi, mówiąc, aby w końcu zaczęli zachowywać się jak dorośli ludzie. 


Zgodnie z prawdą to książka idealna dla fanów literatury obyczajowej. Pozwala spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy, ucząc, że nie wolno oceniać innych z góry, gdyż każdy z nas boryka się z problemami. Osądzanie czyjegoś postępowania jest totalnie nie na miejscu, ponieważ każdy powinien brać odpowiedzialność za siebie i być panem własnego szczęścia według swoich wytycznych.


Książkę czytało mi się bardzo dobrze i przyjemnie, jednak z upływem czasu mój entuzjazm osłabł, a po tygodniu od przeczytania jej - niezbyt wiele pamiętam, a skoro nie zapada ona zbyt długo w pamięci, to delikatnie obniżam jej ocenę. Niemniej sprawdza się idealnie jako typowa obyczajówka pozwalająca na zrelaksowanie się po ciężkim dniu, jednocześnie nieogłupiająca i pozwalająca na wysnucie paru refleksji.


Dane techniczne o książce
WydawnictwoPrószyński i S-ka
Data wydania: 8 czerwca 2021
Liczba stron: 448
Gatunek: literatura obyczajowa

3 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

  1. Czytałem już o tej książce. Danuta Awolusi chyba była niegdyś blogerką. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogromnie mnie kusi ta książka ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam jeszcze tej książki, ale siostra miło spędziła czas z tą powieścią.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.