"Ciąża dla facetów. Całe dziewięć miesięcy" - Mark Woods

Ciąża nie jest najłatwiejszym czasem dla kobiety, w której w ciele buzują hormony i następują przeogromne zmiany. Nieodzownym i bardzo potrzebnym elementem w tym czasie (i nie tylko wtedy) jest wsparcie bliskiej osoby, często partnera, który jednak często przepełniony jest obawami spowodowanymi niewiedzą. Mark Woods przyszedł z odsieczą - książką, którą rozwiewa wątpliwości i stanowi ogromną pomoc wszystkim panom.

Mark Woods przeprowadza czytelników przez ogrom tematów od starań o dziecko, poprzez każdy kolejny miesiąc ciąży, aż po narodziny. Nie dość, że Ciąża dla facetów przekazuje niesamowitą dawkę wiedzy w prosty sposób, to przepełniona jest jeszcze humorem, który potrafi rozładować napięcie związane z dość ciężkim czasem w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Dodatkowym atutem są wypowiedzi ojców, wyszczególnione rady na każdy miesiąc ciąży, a także słowniczek z ważnymi wyrazami. 

Bardzo żałuję, że tej książki nie było na rynku kilka lat temu - podczas mojej pierwszej ciąży (chociaż przy drugiej też by się przydała). Bez zastanowienia podrzuciłabym ją mężowi i przypilnowała, aby przeczytał ją od deski do deski. To niesamowite kompendium wiedzy dla wszystkich osób pragnących obdarzyć wsparciem ciężarną - nie tylko dla facetów, ale również kobiet! 

To nic złego nie mieć wiedzy na jakiś temat - grunt to chcieć ją poszerzać. Choćbyśmy przeczytali wszystkie książki dotyczące rodzicielstwa - znajdzie się coś, co nas zaskoczy, ale... warto posiadać pewne zaplecze merytoryczne, bo wtedy jest zdecydowanie łatwiej.

Dane techniczne o książce
WydawnictwoMarginesy
Data wydania: 17 marca 2021
Liczba stron: 336
Gatunek: poradnik

12 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Na pewno warto mieć zaplecze merytoryczne, a na zaskoczenia też przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wykluczam, że sięgnę ;) Pamiętam z kolei kiedy Siostra była w ciąży - i przeczytała coś podobnego, podobną publikację. Teraz książka jest w gratach w garażu ;-) Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam, że zamiast tego typu książek obowiązkowe byłoby poznanie obu części Seksuolożek - autorki zwłaszcza drugiej części odzierają macierzyństwo z chwały i zachwytów, i mówią o faktycznych problemach, z którymi zmagają się kobiety, które urodziły dziecko lub dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto jest sięgać po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo brzmi jak ciekawa książka dla mężczyzn, którzy niedługo staną się ojcami :) Na pewno chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie grunt to chęć poszerzenia wiedzy. Dobrze, że powstała taka publikacja dla mężczyzn. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mężczyźni też powinni posiadać wiedzę związaną z ciążą, dlatego popieramy takie publikacje!

  OdpowiedzUsuń
 8. Z ciekawością przeczytam. Nawet będę robić to na głos, żeby mąż usłyszał :D

  OdpowiedzUsuń
 9. A na jakich regałach stawiacie takie książki? Ja ostatnio oglądałam takie
  https://www.edinos.pl fikuśne na sprawdzają się? Mają wiele dobrych opinii, a więc chyba są poręczne i pasują do każdego wnętrza.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.