Krok po kroku: "1, 2, 3... liczymy!" i "Emocje" - Paulina Chmurska

1, 2, 3... LICZYMY!

Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć ich różnych przydatnych rzeczy, szczególnie jeśli wykazują zainteresowanie. Moja 2,5-latka sama z siebie chciała nauczyć się liczyć, do czego zmotywowała ją książeczka 1,2,3... liczymy!.

Jeden konik, dwa jabłka, trzy motylki. Jedno słonko, dwa kalosze, trzy lale... Wszystko jasno i klarownie pokazane, dzięki czemu maluch może liczyć i pokazywać paluszkiem. Ten tytuł jest idealnym motywatorem do nauki liczenia oraz poznawania świata. Jedynie korektę mógłby mieć lepszą, bo w tak ograniczonym ilościowo tekście nie powinno być zdań: "dwa jabłka leżą są na stole". 

EMOCJE

Radzenie sobie z emocjami bywa trudne dla dorosłych, a co dopiero w przypadku dzieci. Z tego względu wszelakie książki związane z uczuciami okazują się niesamowicie pomocne. 

Radość, smutek, zdenerwowanie, wstręt, zmęczenie, strach, wstyd, zdziwienie - to tylko niektóre z emocji, jakie towarzyszą nam każdego dnia. Warto nauczyć się je rozpoznawać i wiedzieć, w jakich sytuacjach mogą się pojawić. Emocje to świetna lektura prowokująca do rozmowy o tym, co czujemy. 


Seria 'Krok po kroku' jest idealnie dopasowana do maluchów - niewielki format, solidne strony, zaokrąglone rogi, proste ilustracje w pastelowych barwach, mało tekstu na stronie i wytłuszczenie najważniejszych słów. W naszej domowej biblioteczce mamy już kilka książek z tej serii - zachwycał się nimi mój syn, który aktualnie ma 5,5 roku, a teraz zaczytuje się w nich 2,5-letnia córka, zatem warto zaopatrzyć w nie każdego malucha, bo to świetna inwestycja na lata!


Dane techniczne o książce
WydawnictwoWilga
Seria/cykl: Krok po kroku
Data wydania: 29 września 2021
Liczba stron: 16 (każda)
Gatunek: literatura dziecięca

7 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Kupowałem podobne Chrześniakowi - znam i cenię tę serię. Między innymi o śnie. Serdecznie pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe książeczki dla maluszków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kilka książeczek z tej serii, są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna seria, u nas również pojawiło się kilka książeczek. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kupuje sporo takich książeczek dla synka. Tej serii jeszcze nie spotkałam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem komu powinnam polecić tę książeczkę i na pewno to zrobię.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.