"Święty Mikołaj bombowy gość" - Timothy Knapman

Święty Mikołaj to osobnik, którego wielu pragnie ujrzeć chociaż raz w życiu. Co zrobił(a)byś, gdyby stanął na Twoim progu i poprosił o przenocowanie? Jestem przekonana, że zostałby zaproszony i to z wielkim uśmiechem na twarzy. Jednak goście potrafią namieszać i narobić bałaganu, prawda?


Kiedy Mikołaj pojawia się na progu domu pewnej rodziny, nikt nie spodziewa się, jakie konsekwencje to przyniesie. Starszy pan ma dobre intencje, natomiast jego niezdarność może sprawić nieco kłopotu, szczególnie gdy towarzyszą mu jeszcze elfy i renifery. Wylanie na siebie pół butelki szamponu, narobienie bałaganu w kuchni, renifery bawiące się w salonie, zalanie domu... Gości należy przyjąć, jednak bywają oni utrapieniem.

Jestem przekonana, że dzieciaki niejednokrotnie wybuchną śmiechem przy tej książce, bo sama miałam uśmiech na twarzy podczas lektury. Perypetie Mikołaja i jego kompanów są urocze i zabawne, chociaż raczej dla czytelników, bo dla książkowej rodzinki nie do końca. Najważniejsze są jednak przeprosiny, zadośćuczynienie i zgoda - jak w życiu!


Święty Mikołaj bombowy gość to idealny prezent dla każdego kilkulatka. Twarda oprawa, barwna kolorystyka, zabawne ilustracje, niewiele tekstu oraz spory format - to wszystko, co dzieciaki uwielbiają. Świetny podarunek w okolicy Mikołajek bądź świąt Bożego Narodzenia!


Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: When Santa Come to Stay
Wydawnictwo: Słowne
Data wydania: 1 grudnia 2021
Liczba stron: 32
Gatunek: literatura dziecięca

8 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. U nas właśnie zaczął się okres czytania i oglądania bajek świątecznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sezon na Święta rozpoczęty. Mój Chrześniak ma już wiele podobnych książeczek, ale tę będę mieć na uwadze. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie kupię ją jako prezent dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek uwielbia takie bajeczki, w sumie jak kazde dziecko, które nie może doczekać się świąt.

  OdpowiedzUsuń
 5. To musi być bardzo ciekawa książeczka! Na pewno chętnie ją sprawdzę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabawna książka. :) szkoda tylko, że nie ma bardziej artystycznych rysunków, no ale to pewnie dużo większy koszt.

  OdpowiedzUsuń
 7. I'm very curious about how you write such a good article. Are you an expert on this subject? I think so. Thank you again for allowing me to read these posts, and have a nice day today. Thank you. 슬롯커뮤니티

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.