"Port nad zatoką" - Magdalena Majcher

Sądzę, że mogę już nazwać się weteranką, jeśli chodzi o twórczość Magdaleny Majcher, bo Port nad zatoką to moja prawie dwudziesta książka tej autorki. Jak wypada ona na tle innych?

Adrianna po raz drugi odnajduje szczęście u boku tego samego mężczyzny - rok separacji sprawił, że uczucie małżonków znowu rozkwitło. Niestety idylla nie trwa wiecznie, a los odbiera głównej bohaterce to, co najważniejsze. Kobieta próbuje poradzić sobie z traumą, decydując się na kompletną zmianę otoczenia i przeprowadza się na Półwysep Helski.  

Sama historia nie jest wymagająca, ale na pewno kiedy czyta się ją w jesienno-zimowych miesiącach, to aż żal ściska za serce, kiedy człowiek tęskni za szumem morza, piaskiem pod stopami oraz promieniami słonecznymi grzejącymi każdą część ciała. Niemniej ten morski klimat i delikatne poruszenie istotnych tematów to zbyt mało, bo jednak autorka tym razem poświęca więcej uwagi rozterkom miłosnym, tęsknocie za ukochaną osobą oraz budowaniu swojego życia na nowo na własnych warunkach. Całość w zasadzie nie wywarła we mnie żadnych emocji, jedynie zakończenie wzbudziło we mnie konsternację - rozum mówi, że to najlepszy rodzaj finału, jaki autorka mogła zaserwować, ale serce jednak cierpi. 

Z przyjemnością poznałam kolejną odsłonę pisarki, chociaż nie ukrywam, że na pewno nie jest ona moją ulubioną. Uwielbiam Majcher za poruszanie trudnych tematów, o jakich inni często boją się pisać, a tutaj sporo mi zabrakło, abym mogła nazwać tę książkę "moją". Wiem, że autorkę stać na dużo więcej - wiadomo, słabsze tytuły też są potrzebne, także doceniam, ale czekam niecierpliwie na nasze kolejne spotkanie, licząc na to, że będzie bardziej udane.

Dane techniczne o książce
WydawnictwoPascal 
Data wydania: 17 czerwca 2021
Liczba stron: 400
Gatunek: powieść obyczajowa

11 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. "Target" - jak to się mawia - bardziej dla Pań, nie znam raczej chyba twórczości Autorki, ale jest o niej dość głośno. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka wcześniejszych książek tej autorki. Tę powieść czytała siostra i bardzo jej się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla mojej bliskiej koleżanki. Może jej polecę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Twórczość Majcher bardzo lubię, każdą pozycję mogę czytać w ciemno. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. DOŁĄCZ DO WIELKIEJ ŚWIĄTYNI PIENIĘDZY I WŁADZY ILLUMINATI

  Możesz skontaktować się z agentem świątyni przez WhatsApp: +1 (631) 604-8088
  Czy jesteś biznesmenem lub kobietą, politykiem, muzykiem, chcesz być bogaty, sławny, potężny w życiu, dołącz do bractwa Illuminati już dziś i wzbogacaj się natychmiastowo. 5 milionów dolarów zaraz po inicjacji i darmowy dom. gdziekolwiek zdecydujesz się żyć na tym świecie, a także otrzymywać 400 000 dolarów miesięcznie jako wynagrodzenie, uwierz mi, że jest to jedyna w życiu okazja, a ja radzę ci dobrze wykorzystać tę okazję, nawet jeśli zostałeś oszukany przed skontaktowaniem się z nami i będziemy konkurować...

  Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń teraz do agenta pod numer +1 (631) 604-8088 lub zadzwoń do nas pod numer +1 (631) 604-8088. Aby móc komunikować się z naszymi partnerami, musisz mieć co najmniej 20 lat. Nie dołączaj, jeśli jesteś studentem...,

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam autorkę tylko z jednej książki Mocna więź. Chętnie przeczytam coś jeszcze. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj mi juz brakuje ciepła i lata. Z chęcią przeczytam tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest mi nie znany ten tytuł. Będę musiała przeczytać, jestem bardzo ciekawa,

  OdpowiedzUsuń
 9. Project reporting is a very import part of project management, it gathers information to get a get clear picture of project development. It helps in the identification of factor that is responsible for project delay and cost overrun.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze czytałam kryminały. Może taka odskocznia będzie dobra.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że spodoba mi się ta książka. jeszcze nie czytałam nic od tej autorki

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.