"Fantomorphia. Ekstremalne kolorowanie i wyszukiwanie" - Kerby Rosanes

Kolorowanie kojarzy się z typowo dziecięcym zajęciem, dlatego cieszy mnie coraz większa popularność kolorowanek przeznaczonych dla dorosłych - w końcu też musimy mieć coś od życia, prawda? ;-) 

Do tej pory miałam okazję zapoznać się z kilkoma książkami do kolorowania, ale Fantomorphia jest aktualnie jedną z moich ulubionych. Dopracowana w każdym calu. Strony zrobione z porządnego papieru, który spokojnie zniesie nawet mazaki, a do tego niespotykane oraz bardzo szczegółowe ilustracje, jakich próżno szukać u innych. Każdy obrazek to jedna kartka, dzięki czemu nawet jeśli mazak przebiłby się na drugą stronę, to nie zniszczy innej kolorowanki. Dodatkowym atutem jest ilość stron, więc wiele godzin kolorowania mamy jak w banku.
Gdybym miała się do czegoś przyczepić - niektóre ilustracje są zbyt szczegółowe, przez co ciężko je malować (i nie wyjść za linię) nawet najmocniej naostrzoną kredką. Ponadto w pewnych miejscach linie są niedokończone bądź brakuje w nich tła - to wzmaga kreatywność, natomiast ja akurat za tym nie przepadam.

Każdy ma inne sposoby na odstresowanie po ciężkim dniu - ja oprócz czytania, lubię usiąść z kolorowanką, co najczęściej uskuteczniam. Poza tym jestem osobą, która nie ogląda seriali ani w zasadzie niczego w telewizji, ale jeśli już cokolwiek włączę, to nie lubię bezczynności z tym związanej - wtedy trochę słucham, ale większość uwagi skupiam na kolorowaniu, łącząc przyjemne z pożytecznym. 
Kolorowanie to świetna zabawa, w której można wykazać się pomysłowością. Ta, oprócz samych ilustracji, zawiera także spis różnych rzeczy do znalezienia w książce - idealne ćwiczenie na spostrzegawczość. Pokażmy, że kolorowanki są rozrywką przeznaczoną nie tylko dla dzieci!

Dane techniczne o książce
Wydawnictwo: K.E. Liber
Data wydania: 19 września 2018
Liczba stron: 96
Gatunek: kolorowanka dla dorosłych

Za książkę dziękuję księgarni:

3 komentarze

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

  1. Dawno w sumie nic nie kolorowałam, a to dobry sposób na relaks.

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialnie to wygląda, naprawdę fajna forma spędzania wolnego czasu!

    OdpowiedzUsuń
  3. What a great explanation in yours posts.. International travelers who wish to travel to Azerbaijan for tourism and business purpose need to apply for Azerbaijan electronic visa through e visa application.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.