"To wszystko dla ciebie" - Louise Jensen

Spokojne życie rodziny Walshów posypało się wraz z dniem, kiedy dowiedzieli się o poważnej chorobie młodszego syna. Wszystko skomplikowało się jeszcze bardziej, gdy w życiu starszego Connora doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, w skutek którego teraz znikają jego najlepsi koledzy. Ellen, matka chłopców, załamuje się, a ojciec boi się, że jego tajemnica wyjdzie na jaw...

Kto jak kto, ale Louise Jensen potrafi budować napięcie i utrzymywać je na dobrym poziomie przez całą książkę. Nieustannie czułam ciarki na plecach. Ponadto autorka porusza różne istotne tematy, więc to też na plus. Niemniej cała historia jest tak chaotycznie poprowadzona, że momentami można pogubić się w tym, co dzieje się w tej chwili, a co już miało miejsce. Co więcej, fabuła prowadzona jest dość leniwie, a pod koniec książki wszystko zaczyna pędzić. Do tego zakończenie jest zbyt cukierkowe, biorąc pod uwagę dotychczasowe wydarzenia - wszyscy sobie wybaczają, żyjąc długo i szczęśliwie... Takie finały tylko w bajkach.

To wszystko dla ciebie jest książką skłaniającą do refleksji nad tym, ile człowiek jest w stanie poświęcić dla swoich najbliższych. Sporo tu moralnych dylematów, które pokazują, że łatwo ferować wyroki, jeśli jest się jedynie obserwatorem stojącym z boku, bo kiedy już konkretny problem nas dotknie, wtedy potrafimy zmienić zdanie odnośnie słusznego postępowania. Poza tym owa historia pokazuje, że czasami warto dać drugą szansę człowiekowi, nie oceniając go zbyt pochopnie, ponieważ w tej chwili może on walczyć ze swoimi demonami. 

Nie jest to najlepszy thriller, jaki czytałam, zwłaszcza że wiem, iż sama autorka potrafiła stworzyć Surogatkę - jedną z moich ulubionych książek w tym gatunku, także stać ją na więcej. Jeżeli ktoś nie sięga zbyt często po thrillery albo nie ma zbyt wysokich wymagań, to powinien być bardziej usatysfakcjonowany. Niemniej będę miło wspominała tę historię, wyczekując kolejnej, nieco bardziej dopracowanej książki Jensen.

Dane techniczne o książce
Tytuł oryginału: All for You
WydawnictwoSłowne
Data wydania: 27 października 2021
Liczba stron: 412
Gatunek: thriller

9 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Czuję się zainteresowana. Nie czytałam jeszcze książek tej autorki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo chętnie sięgam po thrillery, więc nie wiem czy się skuszę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na uwadze będę miał, chociaż thrillery raczej omijam ;-) . Pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że autorka trzyma napięcie. Takie historie czytam najchętniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa jakie zrobi na mnie wrażenie. Z ciekawością przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy to dla mnie. W sumie dawno nie sięgałam po ten gatunek

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nic nie czytałam tej autorki, aż mi szkoda. Ale raczej nie zacznę od tej propozycji, tylko może właśnie od ,,Surygatki" jak mówisz, że lepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej książki jeszcze nie czytałam, miałam ją w planach. Chyba jeszcze trochę poczekam

  OdpowiedzUsuń
 9. Chaotyczność fabuły trochę mnie zraża, a jestem na to podatna i szybko się gubię. Niemniej jednak brzmi całkiem ciekawie i chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.