"Kolory. Poznajemy świat" - nauka kolorów dla każdego maluszka

Każdego dnia dziecko uczy się nowych rzeczy - jedne od razu zapisują się w pamięci, a przy innych należy nieco bardziej popracować. Mój syn błyskawicznie przyswoił sobie nazewnictwo związane z kolorami, z kolei córka nadal je myli, więc kiedy tylko ujrzałam nowość Poznajemy świat. Kolory od wydawnictwa HarperCollins, wiedziałam, że to coś, co musimy mieć.

Książeczka składa się z czterech rozkładówek pokazujących poszczególne kolory - żółty, zielony, niebieski i czerwony. Każda z nich zawiera obrazek z nazwą barwy i pytaniem, na które należy odpowiedzieć, a także stronę wymagającą dopasowanie odpowiednich elementów - trzy puzzle z przedmiotami lub zwierzętami w danym kolorze. To świetna okazja do nauki oraz utrwalenia wiedzy o barwach. 

Książka jest idealnie dopasowana do maluchów - kartonowe strony są grube i solidne, a bogata kolorystyka i proste ilustracje na pewno podbiją dziecięce serca. Jednak nie jestem w pełni zadowolona z tej książeczki, mianowicie zawiera zbyt mało kolorów - brakuje jeszcze kilku podstawowych barw. Ponadto puzzle wkłada i wyjmuje się dość ciężko nawet dorosłej osobie, a co dopiero dziecku: moja trzylatka nie ma tyle siły, aby je wyciągnąć, a jeśli jej się to udaje - od puzzli zaczyna odklejać się wierzchnia warstwa. Do tego książka jest nieco nieporęczna - wolałabym, aby książeczkę można było wyjąć i zabrać gdzieś ze sobą, a niestety jest ona przyklejona do całego opakowania.

Ten tytuł jest na pewno ciekawym dodatkiem do domowej biblioteczki, a także świetnym prezentem dla młodszych dzieci. Może nie jest to najlepsza książka w swojej kategorii, natomiast warto przyjrzeć się jej bliżej.

Dane techniczne o książce
WydawnictwoHarperCollins Polska
Seria/cykl: Akademia Mądrego Dziecka/ Poznajemy świat
Data wydania: 23 lutego 2022
Liczba stron: 8
Gatunek: literatura dziecięca

5 komentarzy

Gościu, będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad pod tym postem. Bardzo cenię wszelkie komentarze, ponieważ to one motywują mnie do dalszej pracy nad blogiem. Jest to miejsce, w którym dzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, dlatego chętnie poznam Twoją opinię.
Dlatego pisz Gościu, pisz...

 1. Mój Chrześniak ma wiele podobnych, teraz jednak już czas na inne ;-) . Serdeczne pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooh great this book is so wonderful. My baby loves with yellow color, and due to this my wife convert her room color into yellow, This type of books are also provide Branding Dissertation Topics help in free.

  OdpowiedzUsuń
 4. This is a great video for babies to learn colors! The colors are very vibrant and the video is very calming.

  OdpowiedzUsuń
 5. My three years old niece is having difficulty learning colors and I guess these books will help her out with this. But before anything else, I need to buy dissertation writing help for my business management project as its submission date is just around the corner. After that; I will look into the process of buying these mini-books.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.